Ухвала
від 29.03.2024 по справі 642/1016/15-к
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

29.03.2024

Справа №642/1016/15-к

Провадження №1-кс/642/969/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«28» березня 2024 року слідчий суддя Ленінського районного суду м.Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015220510000383 від 12.02.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КК України,

встановив:

До слідчого судді надійшло клопотання, в якому слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до медичних карток (амбулаторної картки, медичних довідок, рентгенівських знімків, виписок тощо) на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , які знаходяться у володінні комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХМР, фактично розташованого за адресою: АДРЕСА_2 лейтенанту поліції ОСОБА_6 .

Клопотання обґрунтовано тим, що 11.02.2015 близько 21 год. 30 хв. біля будинку АДРЕСА_3 , двоє невстановлених осіб, застосувавши насильство відносно потерпілого ОСОБА_7 , відкрито заволоділи його майном.

02.05.2015 р. в ході допиту потерпілого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 останній пояснив, що 11.02.2015 перебуваючи по провулку Золочівському у м. Харкові, до нього підбіг раніше незнайомий чоловік та правою рукою різко вдарив потерпілого в обличчя у бік верхньої щелепи і почав кричати, щоб потерпілий припинив чіплятись до його дружини. Після чого, незнайомий чоловік намагався вступити у бійку з потерпілим, але останній почав притримувати на відстані руки за куртку. Невстановлений чоловік ще раз наніс удар, пред`являв претензії знову з приводу дружини, на що ОСОБА_5 відповідав, що його з кимось переплутали. В цей момент до вищевказаних осіб підійшов також раніше невідомий чоловік зі звичайним полімерним пакетом, який дістав з пакету металеві трубу (порожню всередині) довжиною десь 50 см. і діаметром десь 2,5 см. В цей час перший чоловік почав знову бити потерпілого по обличчю кулаком, заподіявши не менше трьох чотирьох ударів в обличчя. Другий чоловік наніс удар по потилиці металевою трубою. Після удару вищевказані чоловіки навалились на потерпілого удвох, таким чином поваливши останнього на землю. Один із нападників бив в обличчя кулаками, заподіявши не менше чотирьох ударів в обличчя та 10 ударів по корпусу. Другий чоловік в цей час шукав момент, щоб ще раз нанести удар потерпілому по потилиці трубою. ОСОБА_5 намагаючись завадити цьому, крутився на спині по землі та відбивався ногами від нападників, однак один із чоловіків знайшов момент та вдарив трубою по голові не менше 7 разів у ділянку потилиці. Після чого, нападники перевернули ОСОБА_5 на живіт та зняли ланцюг виконаний зі сплаву золота 585 проби зі вставками білого золота, масою 149 грамів, на одній ланці з написом «BARAKKA», грошові кошти у сумі 9000 грн., 100 доларів США, а також шкіряне портмоне. Після чого, потерпілий звернувся по допомогу до МОЗУ ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Таким чином, в ході досудового розслідування виникла потреба в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, а саме до медичної картки (амбулаторної картки, медичних довідок, рентгенівських знімків, виписок тощо) на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , які знаходяться у володінні комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХМР, фактично розташованого за адресою: АДРЕСА_4 , Харків з метою подальшого призначення судово медичної експертизи.

Іншими засобами отримати вказану медичну документацію, яка містить охоронювану законом таємницю, неможливо.

Прокурор у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, в яких просять розглянути клопотання без їх участі.

Представник комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХМР у володінні якого знаходяться документи, за судовим викликом не прибув, про причини неприбуття не повідомив.

Відповідно до частини четвертої статті 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

На підставі частини четвертої статті 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя доходить висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

У відповідності до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.

Відповідно до частини першої статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до частини першої статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини другої статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Згідно зі статтею 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази документи, висновки експертів.

Як зазначено у частині першій статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Ст. 32 Конституції України гарантує кожному охорону особистого життя. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Згідно з частинами п?ятою - шостою статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв?язку з яким подається" клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обстави кримінальному провадженні.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п?ятою цієї стати. доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до частини сьомої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

3 матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні дізнавача та завдання, для виконання якого прокурор звертається із клопотанням, може бути виконане.

Слідчий суддя вважає, що дізнавачем доведено, що документи, про тимчасовий доступ до яких заявлено клопотання, перебувають у володінні комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Харківської міської ради.

Вищезазначена інформація, до якої дізнавач просить надати доступ, у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити відомості, які підлягають доказуванню, неможливо.

Таким чином, дізнавач довів наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які маються у документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

На підставі вищевикладеного, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання дізнавача підлягає задоволенню шляхом надання тимчасового доступу до вказаної в клопотанні інформації.

На підставі викладеного та керуючись статтями 132, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя,-

постановив:

Клопотання слідчого СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015220510000383 від 12.02.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КК України задовольнити.

Надати слідчому слідчого відділу відділу поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 3 Головного управління Національної поліції в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 тимчасовий доступ до документів та інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, та перебуває у володінні комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Харківської міської ради ( АДРЕСА_4 , а саме: до інформації, що містить лікарську таємницю до медичних карток (амбулаторної картки, медичних довідок, рентгенівських знімків, виписок тощо) на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.

Відповідно до частини першої статті 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення29.03.2024
Оприлюднено02.04.2024
Номер документу118015467
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Розбій

Судовий реєстр по справі —642/1016/15-к

Ухвала від 26.11.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Пашнєв В. Г.

Ухвала від 29.03.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Пашнєв В. Г.

Ухвала від 24.03.2017

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Пашнєв В. Г.

Ухвала від 20.07.2015

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Скляренко С. О.

Ухвала від 15.07.2015

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Скляренко С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні