Провадження № 1-кс/742/583/24
Єдиний унікальний № 742/1856/24
У Х В А Л А
29 березня 2024 року слідчий суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду клопотання слідчого СВ Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 про арешт майна,
встановив:
До провадження слідчого судді Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого СВ Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області про арешт земельної ділянки.
Вказане клопотання обґрунтовує тим, що Слідчим відділом Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області розслідується кримінальне провадження № 12022270330000841 від 20.09.2022, за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 362 та ч. 3 ст. 365-2 КК України.
Досудовим розслідуваннямвстановлено, що 14.07.2021 державним реєстратором Ладанської селищної ради Чернігівської області ОСОБА_4 за ОСОБА_5 зареєстровано право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 7424184000:04:000:0896 площею 1,9285 га. Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна підставою внесення запису про державну реєстрацію права власності на дану земельну ділянку є наказ № 25-236/14-21-сг, виданий 18.01.2021 ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області.
У подальшому, на підставі договору купівлі-продажу № 1837, виданого 22.07.2021 приватним нотаріусом Прилуцького нотаріального округу ОСОБА_6 право власності на земельну ділянку вказаним нотаріусом зареєстровано за ОСОБА_7 .
Згідно інформації ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області накази про надання дозволу на розроблення документації та про затвердження документації із землеустрою та надання у власність вказаної вище земельної ділянки Головним управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області не видавалися.
22.03.2024 земельну ділянку з кадастровим номером 7424184000:04:000:0896 площею 1,9285 га., яка перебуває у власності ОСОБА_7 визнано речовим доказом у кримінальному провадженні, оскільки вона є об`єктом кримінально протиправних дій.
У даному випадку, земельна ділянка з кадастровим номером 7424184000:04:000:0896 площею 1,9285 га., яка перебуває у власності ОСОБА_7 , повністю відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, оскільки вона є об`єктом кримінально протиправних дій, внаслідок який вона незаконно вибула із володіння державної власності.
В судове засідання слідчий не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, просив задовольнити.
Дослідивши матеріали, додані до клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Слідчим відділом Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області розслідується кримінальне провадження № 12022270330000841 від 20.09.2022, за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 362 та ч. 3 ст. 365-2 КК України.
Обставини викладені слідчим у клопотанні підтверджуються доказами наявними у матеріалах справи.
Зазначена земельна ділянка визнана речовим доказом по даному кримінальному провадженню, оскільки така є об`єктом злочинних дій.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження являється арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Речовими доказами відповідно до ст. 98 КПК України є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Приймаючи до уваги, що для належного проведення досудового розслідування необхідно усунути будь-які потенційні перешкоди, якими може бути зокрема і відчуження теперішнім власником земельної ділянки, яка є об`єктом кримінально протиправних дій, наявні підстави, з метою збереження речового доказу у кримінальному провадженні, у накладенні арешту на вказану земельну ділянку та позбавити власника права на відчуження земельної ділянки, отже слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про арешт майна.
Керуючись ст.ст. 98, 131, 132, 170-174, 309 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на земельну ділянку з кадастровим номером 7424184000:04:000:0896 площею 1,9285 га, яка перебуває у власності ОСОБА_7 , з покладенням заборони на її відчуження та розпорядження.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання подається слідчому судді.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_8
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 118018164 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Бездідько В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні