Тернопільський апеляційний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 607/529/24Головуючий у 1-й інстанції Провадження № 11-п/817/25/24 Доповідач - ОСОБА_1 Категорія - підсудність
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 квітня 2024 р. Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду
в складі: головуючого судді - ОСОБА_1 ,
суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
при секретарі - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Тернопільського апеляційного суду подання Тернопільського міськрайонного суду про направлення кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст.111-1 КК України, відносно ОСОБА_5 за підсудністю (справа №607/529/24) до іншого суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів.
ВСТАНОВИЛА:
27 березня 2024 року до Тернопільського апеляційного суду надійшли матеріали кримінального провадження №22022210000000092 від 21 жовтня 2022 року про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст.111-1 КК України, для вирішення питання про внесення подання до Касаційного кримінального суду Верховного Суду щодо вирішення питання про направлення цього кримінального провадження до іншого суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів.
Заслухавши суддю доповідача та дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до наступних висновків.
08 січня 2024 року до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із Тернопільської обласної прокуратури надійшло вказане кримінальне провадження.
Відповідно до обвинувального акта, ОСОБА_5 обвинувачується у добровільному зайнятті громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій, після вторгнення російської федерації на територію України, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст. 111-1 КК України на території м. Бердянськ і Бердянського району Запорізької області.
Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні закінчено слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Тернопільській області.
Згідно з вимогами ч.1 ст.32 КПК України - кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення.
Виходячи з приписів цієї норми закону та враховуючи, що кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується ОСОБА_5 , вчинене в Бердянському районі Запорізької області, підсудність цього провадження належить до територіальної юрисдикції Бердянського міськрайонного суду Запорізької області.
При цьому, згідно з розпорядженням Верховного суду №49/0/9-22 від 14.09.2022 року "Про зміну територіальної підсудності судових справ судів Запорізької області", територіальну підсудність судових справ Бердянського міськрайонного суду Запорізької області змінено на Жовтневий районний суд м. Запоріжжя.
Відповідно до абз. 1 ч. 9 ст. 615 КПК України - під час дії воєнного стану обвинувальні акти, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності скеровуються та розглядаються судами, у межах територіальної юрисдикції яких вчинено кримінальне правопорушення, а в разі неможливості з об`єктивних причин здійснювати відповідним судом правосуддя - судом, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, що закінчив досудове розслідування, або іншим судом, визначеним у порядку, передбаченому законодавством.
В матеріалах кримінального провадження відсутні відомості про неможливість здійснення правосуддя Жовтневим районним судом м.Запоріжжя, а тому не вбачається підстав для розгляду цього провадження судом у межах територіальної юрисдикції якого було закінчено досудове розслідування.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності.
Згідно з п.6 ч.2 ст. 412 КПК України - порушення правил підсудності є істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, що у будь-якому разі тягне за собою скасування судового рішення.
За таких обставин, враховуючи наведене, беручи до уваги відсутність об`єктивних причин щодо неможливості здійснення правосуддя Жовтневим районним судом м.Запоріжжя, колегія суддів приходить до висновку про обґрунтованість подання голови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_6 , з метою недопущення порушення правил територіальної підсудності, наявні підстави для внесення Тернопільським апеляційним судом подання до Касаційного кримінального суду Верховного суду для вирішення питання щодо направлення кримінального провадження №22022210000000092 від 21 жовтня 2022 року про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст.111-1 КК України, на розгляд до іншого суду, в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а саме до Жовтневого районного суду м. Запоріжжя.
Відповідно до ч.3 ст.34 КПК України - питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
Керуючись ст. 34 КПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Звернутись з поданням до Касаційного кримінального суду Верховного Суду про направлення кримінального провадження №22022210000000092 від 21 жовтня 2022 року про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст. 111-1 КК України, на розгляд з одного суду до іншого, в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а саме до Жовтневого районного суду м.Запоріжжя.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий
Судді
Суд | Тернопільський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2024 |
Оприлюднено | 02.04.2024 |
Номер документу | 118018417 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Інші справи та матеріали |
Кримінальне
Тернопільський апеляційний суд
Сарновський В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні