Ухвала
від 01.04.2024 по справі 126/2768/23
БЕРШАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

іменем України

про залишення позову без розгляду

Справа № 126/2768/23

Провадження № 2/126/230/2024

"01" квітня 2024 р. м. Бершадь

Бершадський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді Гуцола В. І.

із секретаремШевчуком С.П.

за участі представника позивача прокурора Онуфрієнко Н.В.,

розглянувши упідготовчому судовомузасіданні вмісті Бершадьцивільну справу запозовом керівника Гайсинськоїокружної прокуратурив інтересахдержави вособі Головногоуправління Держгеокадаструу Вінницькійобласті до ОСОБА_1 ,за участютретьої особи,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмету споруна сторонівідповідача фермерськогогосподарства "Лендонар"про припиненняправа власностіна земельнуділянку шляхомїї конфіскації,

ВСТАНОВИВ:

Позивач керівник Гайсинської окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави вособі Головногоуправління Держгеокадаструу Вінницькійобласті звернувся в суд з позовом до відповідача ОСОБА_1 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача фермерського господарства "Лендонар" про припинення права власності на земельну ділянку шляхом її конфіскації.

Ухвалою Бершадського районного суду Вінницької області від 09.11.2023 було відкрито провадження по справі.

Ухвалою Бершадського районного суду Вінницької області від 13.12.2023 вищезазначений позов було залишено без руху з тих підстав, що до позовної заяви для вручення відповідачу не додано засвідченого перекладу позовної заяви та документів до неї на російську мову, оскільки відповідач є громадянином російської федерації та проживає по АДРЕСА_1 і позивачу судом було надано строк для усунення недоліків позовної заяви не більше п`яти днів з дня вручення ухвали.

Копію ухвали про залишення справи без руху представник позивача отримав 19.12.2023, що підтверджується супровідним листом від 15.12.2023 за №126/2768/23/6320/2023.

В судовому засіданні представник Гайсинської окружної прокуратури Онуфрієнко Н.В. пояснила, що оскільки в штаті прокуратури відсутній перекладач, усунути недоліки позовної заяви не в змозі. Крім того, відповідач може приймати участь в судовому засіданні по дорученню.

За приписами ч. 2 ст. 496 ЦПК України передбачено, що іноземні особи мають процесуальні права та обов`язки нарівні з фізичними і юридичними особами України, крім випадків, передбачених Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

За правилами ч. 1 ст. 498 ЦПК України у разі, якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд).

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 4 Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах, ратифікованої Законом України «Про приєднання України до Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах» №2051- III від 19.10.2000 судове доручення складається мовою запитуваного органу або супроводжується перекладом на цю мову. Договірна Держава приймає доручення також англійською чи французькою мовою або з перекладом на одну з цих мов, якщо вона не зробила застереження на підставі ст. 33.

Відповідно до п. 2.3 розділу другого Інструкції «Про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень» (затвердженої Наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України 27.06.2008 № 1092/5/54) доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.

Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод ст. 6 гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи. Право на розгляд справи означає право особи звернутися до суду та право на те, що його справа буде розглянута та вирішена судом. При цьому, особі має бути забезпечена можливість реалізувати вказані права без будь-яких перепон чи ускладнень. Здатність особи безперешкодно отримати судовий захист є змістом поняття доступу до правосуддя. Перешкоди у доступі до правосуддя можуть виникати як через особливості внутрішнього процесуального законодавства, так і через передбачені матеріальним правом обмеження. Для ЄСПЛ природа перешкод у реалізації права на доступ до суду не має принципового значення.

Факт постійного проживання та реєстрації ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 , російська федерація, підтверджується листом представника позивача.

Згідно ч. 1 ст. 10 ЦПК України суд при розгляді справи керується принципом верховенства права.

У встановлений судом строк представник позивача недоліки позовної заяви не усунув.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовна заява повинна бути залишена без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 257 ч.1 п.8, 258 - 261 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву керівника Гайсинськоїокружної прокуратурив інтересахдержави вособі Головногоуправління Держгеокадаструу Вінницькійобласті до ОСОБА_1 ,за участютретьої особи,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмету споруна сторонівідповідача фермерськогогосподарства "Лендонар"про припиненняправа власностіна земельнуділянку шляхомїї конфіскації - залишити без розгляду.

Роз`яснити позивачу, що особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя В. І. Гуцол

СудБершадський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.04.2024
Оприлюднено02.04.2024
Номер документу118027944
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —126/2768/23

Ухвала від 01.04.2024

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Гуцол В. І.

Ухвала від 01.04.2024

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Гуцол В. І.

Ухвала від 13.12.2023

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Гуцол В. І.

Ухвала від 13.12.2023

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Гуцол В. І.

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Гуцол В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні