Заводський районний суд м. Запоріжжя
Справа № 332/1835/24
Провадження № 2/332/1522/24
Ухвала
про залишення позовної заяви без руху
01 квітня 2024 р. м. Запоріжжя
Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Яцун О.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства «Дар» про стягнення шкоди, спричиненої внаслідок порушення умов договору позички транспортного засобу, -
Встановив:
28.03.2024 ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Селянського (фермерського) господарства «Дар» про стягнення шкоди, спричиненої внаслідок порушення умов договору позички транспортного засобу.
Дослідивши позовну заяву та матеріали, долучені до неї, суд вважає, що заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В порушення наведеної норми позивачем не зазначена її дата народження.
Хоча вказаною нормою і не передбачено зазначення дати народження, однак суд зауважує, що не зазначення дати народження в подальшому унеможливлює виконання вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України, якою визначено наступне у разі, якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Суд, діючи за аналогією, повинен зробити запит щодо місця реєстрації позивача задля вірного визначення підсудності справи.
Разом з цим, позивачем не надано обґрунтування звернення з цим позовом саме до Заводського районного суду м. Запоріжжя.
Окрім того, позивач у своєму позові заявляє вимогу про стягнення з відповідача на її користь суми сплаченого судового збору в розмірі 6489,59 грн, однак, не долучає оригіналу платіжного документа про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Постановою Верховного Суду України № 6-1121цс16 від 30.11.2016 визначено, що таким спеціальним законом є Закон України «Про судовий збір».
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня становить 3028,00 грн.
Підпунктом 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою підлягає сплаті судовий збір 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ціна позову згідно позову складає 648959,35 грн.
1 відсоток ціни позову складає 6489,59 грн, відтак, позивачеві необхідно сплатити судовий збір в розмірі 6489,59 грн та надати суду оригінал платіжного документа.
У разі, якщо у позивача є підстави для звільнення її від сплати судового збору, їй необхідно про це зазначити та/або надати суду належним чином засвідчені копії документів, які б підтверджували цей факт.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, -
Ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства «Дар» про стягнення шкоди, спричиненої внаслідок порушення умов договору позички транспортного засобу залишити без руху для усунення недоліків заяви.
Роз`яснити позивачеві, що відповідно до ст. 185 ЦПК України, позивач повинен усунути виявлені недоліки заяви не пізніше п`яти днів з дня вручення йому ухвали про залишення заяви без руху, інакше заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала, що постановлена поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (ч. 2 ст. 261 ЦПК України) та оскарженню не підлягає.
Суддя О.С. Яцун
Суд | Заводський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2024 |
Оприлюднено | 03.04.2024 |
Номер документу | 118030208 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Заводський районний суд м. Запоріжжя
Яцун О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні