Рішення
від 18.01.2024 по справі 534/1034/23
КОМСОМОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №534/1034/23

Провадження №2/534/264/23

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 січня 2024 року м. Горішні Плавні

Комсомольський міський суд Полтавської області у складі головуючого судді Морозова В.Ю. за участі секретаря судового засідання: Хвіст Т.В., розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за цивільним позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Перше кредитне товариство», треті особи: Горішньоплавнівський відділ державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Східне міжрегіональне управління міністерства юстиції України, ОСОБА_2 , про зняття арешту з майна,

у с т а н о в и в :

Представник ОСОБА_1 адвокат Матьяш О.О. звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому прохає звільнити з під арешту спадкове майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , а саме: з частки квартири АДРЕСА_1 на яку було накладено арешт №6066559 ВДВС Комсомольського міського управління юстиції, правонаступником якого являється Горішньоплавнівський ВДВС у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління МЮ України.

Позовні вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3 - син ОСОБА_1 (копія свідоцтва про смерть додається).

Після його смерті залишилося спадкове майно, що складається з частки квартири АДРЕСА_1 , що належало померлому на підставі Договору купівлі-продажу, посвідченого ОСОБА_4 , 30 січня 2023 року ОСОБА_5 звернулася до ОСОБА_2 , приватного нотаріуса Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області, з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .

Під час підготовки до видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріусом було встановлено, що на частку квартири АДРЕСА_1 накладено арешт державним виконавцем Біленко М.О. ВДВС Комсомольського міського управління юстиції в Полтавській області (постанова АА № 434560 від 13.11.2007 року).

У зв`язку з тим, що на спадкове майно, а саме на частину квартири АДРЕСА_1 накладено арешт, нотаріус видав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Крім того, в постанові нотаріус зазначає, що після усунення перешкод, що стали підставою для відмови у вчиненні нотаріальної дії, спадкоємець зможе отримати свідоцтво про право на спадщину.

Для з`ясування питання щодо арешту частки вищезазначеної квартири, звернувшись до Горішньоплавнівського відділу державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління юстиції України з адвокатським запитом, було встановлено, що обтяження за № 6066559 зареєстровано в Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна накладено під час примусового виконання судового наказу № 2н-1645 від 23.03.2007 року Комсомольського міського суду Полтавської області, про стягнення заборгованості в розмірі 3575, 11 грн. з Нестеровича ДВ на користь КС «Перше кредитне товариство» Окремо повідомлено, що у зв`язку з тим, що Автоматизована система виконавчого провадження не містить відомостей про сплату заборгованості то арешт може бути знято у випадку сплати боргу або за рішенням суду.

При цьому, на адвокатський запит не було надано жодного запитуваного документу (постанову про відкриття/закриття виконавчого провадження, накладання арешту на майно і таке інше). В усній формі було повідомлено, що відповідні документи були знищені за терміном зберігання. Тобто документально підтвердити або спростувати про наявність заборгованості немає можливості.

Крім того, на подану заяву до Комсомольського міського суду Полтавської області про надання можливості ознайомитися з матеріалами справи № 2н-1645 про стягнення заборгованості в розмірі 3575, 11 грн. з Нестеровича ДВ. на користь КС «Перше кредитне товариство», судом була надана відповідь в якій зазначається, що в провадженн1 Комсомольського міського суду Полтавської області згідно з обліковими справами (журнали реєстрації, алфавітні покажчики), даними автоматизованої системи документообігу, інформація про надходження судових справ учасниками якої є ОСОБА_6 (боржник), КС «Перше кредитне товариство» (стягувач), у вказаний мною період відсутня.

Ухвалою суду від 16.06.2023 позовна заява ОСОБА_1 прийнята до розгляду із відкриттям провадження у справі та призначенням до розгляду за правилами загального позовного провадження з викликом сторін у підготовче судове засідання.

Представник позивача та позивач у судове засідання не з`явилися, направили на адресу суд заяву про розгляд справи без участі позивача та його представника.

Представник відповідача повідомлений належним чином про дату, час та місце судового засідання не з`явився. Відповідач у відповідності до ст. 278 ЦПК України відзив на позов, у наданий судом строк до суду не подав.

Треті особи в судове засідання не з`явились повідомлені належним чином про дату, час та місце судового засідання. Заяв чи заперечень на адресу суду не подавали.

Ухвалою суду від 20.12.2023 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Представник позивача та позивач у судове засідання не з`явилися, направили на адресу суд заяву про розгляд справи без участі позивача та його представника.

Інші учасники справи будучи повідомлені у встановленому законом порядку про дату, час та місце судового засідання не з`явились. Заяв чи клопотань до суд не подали.

У відповідності до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши докази, матеріали справи, надавши оцінку належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, доказам у справі у цілому, а також достатності і взаємного зв`язку доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, беручи до уваги, що жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили, ґрунтуючись на засадах верховенства права, законності і обґрунтованості судового рішення, суд дійшов наступних висновків.

Згідно ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого права та інтересу.

Сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. (ч. 1 ст. 48 ЦПК України).

Позивачем є особа, яка через суд пред`являє матеріально - правову вимогу до відповідача (порушника права позивача).

Відповідачем, відповідно, є особа, яка має відповідати за позовом, тобто особою, яка порушила право позивача, про захист якого позивач просить суд, та до якої власне звернуто матеріально - правову вимогу позивача.

Предметом позову, який на даний час перебуває в провадженні суду, є зняття арешту з нерухомого майна, що на праві сумісної власності належить позивачу.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 (попереднє прізвище ОСОБА_7 ) перебуває у шлюбі з ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується свідоцтвом про шлюб. (а.с. 6).

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_3 , ОСОБА_1 (попереднє прізвище ОСОБА_7 ) є матір`ю останнього. (а.с.10).

Згідно з свідоцтвом про смерть від 01.11.2022 року ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 . (а.с. 9).

Відповідно до договору купівлі продажу зареєстрованому у реєстрі за № 1351 ОСОБА_3 та ОСОБА_9 в рівних частках купили у ОСОБА_10 квартиру АДРЕСА_1 . (а.с. 11).

Згідно постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 51/02-31 від 30.01.2023 року приватний нотаріус Кременчуцького районного нотаріального округу Спірідович Н.В. мотивує тим, що під час підготовки до видачі свідоцтва про право на спадщину на 1/2 частку квартири АДРЕСА_1 , виявлено арешт на зазначену вище частку квартири (підстава виникнення обтяження: постанова, про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, АА № 434560, 13.11.2007, ВДВС Комсомольського міського управління юстиції державний виконавець Біленко М.О., одержано 20.11.2007 року), тому видати свідоцтво про право на спадщину, не має можливості. (а.с.12).

Відповідно до відповідей Горішньоплавнівського відділу державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області представнику позивача повідомлено, що згідно отриманої інформації з Полтавського обласного державного нотаріального архіву встановлено, що обтяження за № 6066559, що зареєстровано в Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна накладено під ':ШС примусового виконання судового наказу № 2н-І645 від 23.03.2007 Комсомольського міського суду Полтавської області, про стягнення заборгованості в розмірі 3575,11 грн. з ОСОБА_3 на користь КС «Перше кредитне товариство».

З огляду на те, що Автоматизована система виконавчого провадження не містить відомостей про сплату заборгованості, виконавчого збору та витрат виконавчого провадження, у відповідності до п. 16, розділу VIII «Інструкції з організації примусового виконання рішень» арешт може бути тято у випадку сплати боргу в сумі 3575, 11 грн. (надання доказів про сплату боргу), сплати виконавчого збору у розмірі 10% від суми боргу - 357,51 грн. та витрат виконавчого провадження - 69 грн. Загальна сума до сплати складає 4001,62 грн. (а.с. 14-15).

Як роз`яснено в п. 2 Постанови пленуму ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справи від 03.06.2016 № 5 «Про судову практику в справах про зняття арешту з майна» позов про зняття арешту з майна може бути пред`явлений власником, а також особою, яка володіє на підставі закону чи договору або іншій законній підставі майном, що не належить боржнику (речове право на чуже майно).

Відповідно до доданих до позовної заяви матеріалів померлий ОСОБА_3 був боржником, доказів сплати боргу чи закриття виконавчого провадження позивачем чи її представником до суду не подано. Також позивачем чи її представником у підготовчому провадженні не подано жодних клопотань про витребування доказів про сплату боргу на підставі якого накладено арешт № 6066559.

Згідно ч.ч. 3, 4 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість , роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом (ч. 5 ст. 12 ЦПК України).

Згідно ч.1 ст.81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.6 ст.81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Підставою для зняття арешту з майна (коштів) боржника у виконавчому провадженні є: закінчення виконавчого провадження на підставі статті 39 Закону України «Про виконавче провадження» (крім випадків коли визнано боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчене виконавче провадження за судовим рішенням, винесеним у порядку про забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, не стягнення виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, не стягнення основної винагороди приватним виконавцем); повернення виконавчого документа до суду, який його видав; скасування судом заходів забезпечення позову за завершеним виконавчим провадженням; надходження на рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця суми коштів, стягнених з боржника, необхідної для задоволення вимог усіх стягувачів, стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження та штрафів, накладених на боржника за завершеним виконавчим провадженням; якщо після повернення виконавчого документа за письмовою заявою стягувача (частина 1 статті 37 Закону України «Про виконавче провадження»), встановлено , що виконавчий документ не підлягає виконанню або покладені виконавчим документом на боржника зобов`язання підлягають припиненню відповідно до умов угоди про врегулювання спору (мирової угоди), укладеної між іноземним суб`єктом та державою Україна на будь-якій стадії урегулювання спору або розгляду справи, включаючи стадію визнання та виконання рішення, незалежно від дати укладення такої угоди.

Після настання таких підстав арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників та реєстру обтяжень, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення.

Слід зазначити, що про зняття арешту з майна (коштів) виконавець зазначає у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа, яка в день її винесення надсилається органу, установі, посадовій особі, яким була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно (кошти) боржника.

Враховуючи вищевикладене та відсутність достатніх, належних та допустимих доказів скасування арешту з майна, а саме частки квартири АДРЕСА_1 на яку було накладено арешт № 6066559 ВДВС Комсомольського міського управління юстиції, правонаступником якого являється Горішньоплавнівський відділ державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Східне міжрегіональне управління МЮ України у задоволенні позову слід відмовити.

Оскільки суд відмовляє в задоволенні позову, судові витрати позивача на підставі ст. 141 ЦПК України слід залишити за позивачем.

На підставі викладеного та керуючись 12, 16, 81, 263-265 ЦПК України,

у х в а л и в :

У позові ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Перше кредитне товариство», треті особи: Горішньоплавнівський відділ державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Східне міжрегіональне управління міністерства юстиції України, ОСОБА_2 , про зняття арешту з майна - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Відповідач: КС «Перше кредитне товариство», адреса: 54031, Миколаївська обл., м. Миколаїв, вул. Нагірна, буд. 89, кв. 17, ЄДРПОУ 23400802

Треті особи:

Горішньоплавнівський відділ державної виконавчої служби у Кременчуцькому районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми), адреса: 39800, Полтавська область, Кременчуцький район, місто Горішні Плавні, вулиця Строни, 6.;

ОСОБА_2 , приватний нотаріус Кременчуцького районного нотаріального округу, адреса: 39625, вул. Республіканська, буд. 89, м. Кременчук, Полтавська обл.

Відомості, які не розголошуються судом під час оголошення рішення

Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Суддя В`ячеслав МОРОЗОВ

СудКомсомольський міський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення18.01.2024
Оприлюднено03.04.2024
Номер документу118037135
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

Судовий реєстр по справі —534/1034/23

Рішення від 18.01.2024

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Морозов В. Ю.

Рішення від 18.01.2024

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Морозов В. Ю.

Ухвала від 20.12.2023

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Морозов В. Ю.

Ухвала від 16.06.2023

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Морозов В. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні