У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02.04.2024 Справа №607/6927/24 Провадження №2/607/1925/2024
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Кунець Н.Р., при вирішенні питання про прийняття позовної заяви Приватного підприємства «ЛІОН ТЕР» ТРАНС», ОСОБА_1 до Національного банку України, Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕКСНАВІГАТОР», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Тернопільська районна державна нотаріальна контора про визнання іпотеки припиненою та зняття заборони відчуження нерухомого майна, -
ВСТАНОВИВ:
21.03.2024 позивачі Приватне підприємство «ЛІОН ТЕР» ТРАНС», ОСОБА_1 поштовим зв`язком через АТ Укрпошта звернулись до суду з позовом до Національного банку України, Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕКСНАВІГАТОР», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Тернопільська районна державна нотаріальна контора, в якому просять: 1. визнати припиненою іпотеку за договором застави нерухомого (іпотеки) від 05.05.1998, що був укладений між Державний комерційного агропромислового банку «Україна» та ОСОБА_1 посвідченого приватним нотаріусом Тернопільського міського і районного нотаріального округу Маркуліною Л.О. та виключити з Державного реєстру іпотек запис про іпотеку, реєстраційний номер обтяження № 70980-2; 2. зняти заборону відчуження нерухомого майна, а саме: житлового будинку з надвірними будовами і спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 та виключити з Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна запис про обтяження нерухомого майна.
Згідно з частиною 1 статті 4 Цивільного процесуального кодексу України ( далі ЦПК України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Частиною 1 ст. 5 ЦПК України передбачено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Під часвивчення матеріалівпозовної заявивстановлено,що вонине відповідаютьвимогам ст. 177 ЦПК України, зокрема:
1. Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Однак позивачами до позовної заяви не долучено документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, як вбачається з позовної заяви, позивачами заявлено дві вимоги немайнового характеру: визнання іпотеки припиненою; зняття заборони відчуження нерухомого майна.
Розміри ставок судового збору визначені у Законі України «Про судовий збір».
Відповідно до вимог п.п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання юридичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 грн).
Також, за змістом п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою або фізичною особою підприємцем, сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб (1211,20 грн).
Згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно абз. 2 ч. 7 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Відтак за вимоги про визнання іпотеки припиненою та зняття заборони відчуження нерухомого майна, які є вимогами немайнового характеру, Приватному підприємству «ЛІОН ТЕР» ТРАНС» необхідно сплатити судовий збір у розмірі 6056 грн (3028 грн + 3028 грн).
Також, ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір за вимоги про визнання іпотеки припиненою та зняття заборони відчуження нерухомого майна, які є вимогами немайнового характеру у розмірі 2422,40 грн (1211,20 грн + 1211,20 грн).
2. Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Разом з тим, в порушення вказаних вимог закону, позивачем не долучено до позовної заяви достатньої кількості примірників копії позовної заяви та всіх документів, що додаються до неї, а саме, не додано примірник для третьої особи.
3. За умовами п.8 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення вказаних вимог закону позивачами не зазначено відомості щодо наявності у них або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позову.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. Право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вимога суду про усунення недоліків позовної заяви не є порушенням права на справедливий судовий захист.
Крім того, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачам строк сім днів з дня вручення ухвали для усунення вищевказаних недоліків, зокрема:
1. подати відомості щодо наявності у позивачів або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позову;
2. подати примірник копії позовної заяви та всіх документів, що додаються до неї для третьої особи;
3. сплатити судовий збір:
- Приватному підприємству «ЛІОН ТЕР» ТРАНС» за вимоги немайнового характеру про визнання іпотеки припиненою та зняття заборони відчуження нерухомого майна, у розмірі 6056 грн та подати оригінал платіжних документів про сплату судового збору;
- ОСОБА_1 за вимоги немайнового характеру про визнання іпотеки припиненою та зняття заборони відчуження нерухомого майна, у розмірі 2422,40 грн та подати оригінал платіжних документів про сплату судового збору;
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Приватного підприємства «ЛІОН ТЕР» ТРАНС», ОСОБА_1 до Національного банку України, Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕКСНАВІГАТОР», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Тернопільська районна державна нотаріальна контора про визнання іпотеки припиненою та зняття заборони відчуження нерухомого майна залишити без руху, надавши позивачам строк сім днів з дня отримання копії ухвали суду, для усунення вказаних недоліків.
У випадку невиконання вимог даної ухвали заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Н. Р. Кунець
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2024 |
Оприлюднено | 03.04.2024 |
Номер документу | 118053452 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Кунець Н. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні