Справа № 755/5454/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"02" квітня 2024 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Гаврилова О.В., вивчивши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу «Політехнік-4», державного реєстратора комунального підприємства «Результат» Синявського Володимира Володимировича, Київської міської ради, третя особа - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Футуйма Вікторія Богданівна, про визнання дій державного реєстратора незаконними, скасування реєстрації права власності на квартиру, -
в с т а н о в и в :
До Дніпровського районного суду міста Києва звернулась позивач ОСОБА_1 з позовом до Житлово-будівельного кооперативу «Політехнік-4», державного реєстратора комунального підприємства «Результат» Синявського Володимира Володимировича, Київської міської ради, третя особа - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Футуйма Вікторія Богданівна, про визнання дій державного реєстратора незаконними, скасування реєстрації права власності на квартиру.
Вказану позову заяву було передано в провадження судді Гаврилової О.В. на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Статтею 175 ЦПК України визначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути дотримані особами, які звертаються до суду за захистом своїх прав та інтересів шляхом пред`явлення позову до суду.
Згідно ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява, серед іншого, повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Вивчивши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що вона не відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства України, з огляду на наступне.
Згідно положень ч. 1 ст. 46 ЦПК України, з датність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи.
Частиною 1 ст. 47 ЦПК України визначено, що здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.
Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава (ч.2 ст.48 ЦПК України).
Відповідно до ч.1 ст. 24 ЦК України людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою.
При цьому ОСОБА_2 визначений позивачем не як відповідач - фізична особа, а як державний реєстратор, що перебував у трудових відносинах з суб`єктом державної реєстрації прав - КП «Результат».
За змістом ст. 80 ЦК України, юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
При цьому, цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення. (ч.4 ст.91 ЦПК України)
Зв даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, КП «Результат» припинено 17 грудня 2020 року в результаті ліквідації.
З огляду на викладене, позивачем підлягає уточненню суб`єктний склад сторін - визначення відповідачами осіб, передбачених ч. 2 ст. 48 ЦПК України, із зазначенням даних про відповідачів у відповідності до вимог п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
Також слід зазначити, що позивачем визначено трьох відповідачів. При цьому, заявляючи в позові одну вимогу, позовна заява не містить обґрунтування звернення із вказаною вимогою щодо кожного з них.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху, позивачу необхідно в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали (але не пізніше 15 квітня 2024 року) усунути зазначені в ній недоліки. Для усунення недоліків позовної заяви позивач має надати позовну заяву в новій редакції, в якій привести суб`єктний склад учасників справи у відповідність до норм ЦПК України та навести обґрунтування щодо вимог до кожного з відповідачів.
До позовної заяви в новій редакції долучити її копії для направлення іншим учасникам справи.
На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 4, 48, 175, 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу «Політехнік-4», державного реєстратора комунального підприємства «Результат» Синявського Володимира Володимировича, Київської міської ради, третя особа - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Футуйма Вікторія Богданівна, про визнання дій державного реєстратора незаконними, скасування реєстрації права власності на квартиру - залишити без руху та запропонувати позивачу в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали (але не пізніше 15 квітня 2024 року) усунути зазначені вище недоліки.
У випадку неусунення недоліків, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
С у д д я :
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2024 |
Оприлюднено | 03.04.2024 |
Номер документу | 118058478 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: щодо реєстрації або обліку прав на майно |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Гаврилова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні