Рішення
від 20.02.2024 по справі 759/10972/23
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/10972/23

пр. № 2/759/432/24

20 лютого 2024 року м. Київ

Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді: Єросова І.Ю.,

при секретарі судових засідань Шило М.І.,

за участю представника позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 ), ОСОБА_5 ( АДРЕСА_4 ), третя особа: Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут» (03164, м.Київ, вул.Осіння, 33) про зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

У червні 2023 року представник позивача за довіреністю Ляпін А.Р. звернувся до Святошинського районного суду м. Києва із вищезазначеним позовом у якому просить зобов`язати відповідачів відновити становище, що існувало до порушення за адресою: АДРЕСА_5 шляхом проведення демонтажу підключення до електричної мережі, водопровідних мереж, мереж водовідведення та каналізації квартир АДРЕСА_14 протягом 15 календарних днів з дня набрання рішення законної сили.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що здійснено поділ квартири АДРЕСА_9 з порушенням порядку для такого поділу. Зокрема, не було отримано дозвіл на проведення будівельних робіт, не надано декларацію про готовність об`єкта до експлуатації, не введено готовий об`єкт в експлуатацію. Відповідно органом, що здійснює нагляд за дотриманням будівельних норм та безпечністю проведених змін, не було здійснено перевірку проведених змін та підтверджено можливість проведення таких змін, з огляду на безпечність для будинку в цілому та мешканців сусідніх квартир. Окрім того, було здійснено посилення навантаження на електромережі та інженерні системи будинку, оскільки замість однієї квартири з мешканцями з`явились 3 квартири з мешканцями. При будівництві будинку такі навантаження були розраховані з огляду на запроектовану кількість квартир. Збільшення кількості квартир збільшує навантаження. Ще одним фактором збільшення навантаження на електромережі будинку може бути виконання та підключення систем опалення квартир електрообладнанням (електрокотлами). Квартири № 500 /1,500/2, 500/3 не підключені до загальнобудинкової системи опалення, оскільки первинно це був нежитловий об`єкт нерухомості, який в подальшому був переведений в житловий. Також в подальшому здійснено поділ первинного об`єкту нерухомості - квартири № 500 , таким чином, що є підстави вважати, що туалет та кухня квартири № 500/3 , частина кухні квартири № 500/2 розташовані над житловими кімнатами позивача, який є власником квартири № 156 . Таке розташування категорично заборонено відповідно до ДБН В 2.2.-15:2019 Будинки і споруди. Житлові будинки. В подальшому поділені квартири були відчужені за договорами купівлі-продажу новим власникам. На даний час права позивача порушені, оскільки розташування новоутворених квартир, а саме санітарних кімнат та кухні, прокладення каналізаційних та водопровідних мереж відбулось таким чином, що вони розташовані над житловими кімнатами. У випадку будь-якої аварійної ситуації, каналізаційні відходи будуть потрапляти до житлових кімнат. Такі дії відповідачів ставлять під загрозу здоров`я та санітарну безпеку всіх осіб, що проживають в квартирі позивача. У випадку прихованих аварійних станів каналізаційних мереж, якщо відбудеться просочування каналізаційних мас на стіни чи перекриття, накопичення бактеріального та антисанітарного рівня приміщення, усунення такого стану потребуватиме додаткових матеріальних та фізичних затрат позивача. Задля попередження порушення прав позивача та усунення порушень з боку відповідачів, позивач звертається до суду за захистом порушених прав.

Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 19.06.2023 року відкрито провадження у справі, вирішено розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Станом на дату розгляду справи на адресу суду відзиив від відповідачів не надходили.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримує та просить задовольнити, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.

У судові засідання відповідачі належним чином повідомленні про дату, час та місце розгляд у справи не з`явилися.

Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Верховний Суд у постанові від 29 квітня 2020 року у справі N 348/1116/16-ц зазначив, що якщо сторони чи їх представники не з`явилися в судове засідання, а суд вважає, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду справи та ухвалення законного і обґрунтованого рішення, він може, не відкладаючи розгляду справи, вирішити спір по суті. Відкладення розгляду справи є правом суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні сторін чи представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні без їх участі за умови їх належного повідомлення про час і місце розгляду справи.

Виходячи з вищевказаного, враховуючи передбачені діючим процесуальним законодавством строки розгляду справи, баланс інтересів учасників справи у якнайшвидшому розгляді справи, освідомленість учасників справи про її розгляд, створення судом під час розгляду даної справи умов для реалізації її учасниками принципу змагальності сторін, достатньої наявності у справі матеріалів для її розгляду, думку учасників справи, які прийняли участь у судовому засіданні, про можливість розгляду справи за відсутності її інших учасників, відсутність клопотань про відкладення розгляду справи, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності її інших учасників.

Відповідно до ч.1 ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Суд, заслухавши пояснення учасників справи, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, доходить висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності ОСОБА_2 є власницею квартири АДРЕСА_13 .

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно за ОСОБА_6 14.07.2020 р., зареєстровано право власності на квартиру АДРЕСА_9 .

17.07.2020 р. приватний нотаріусом Київського міського нотаріального округу Чайкою І.Г. внесено відомості до реєстру про поділ об`єкта нерухомого майна за Висновком щодо технічної можливості поділу об`єкта нерухомого майна, виданого 14.07.2020 р. ТОВ Юридична компанія «Золоті ворота», а саме: квартири АДРЕСА_9 .

У результаті поділу первинної квартири № 500 , загальною площею 147,5 кв.м. утворились: квартира № 500/1 - загальна площа 52,5 кв.м., житлова 11,9 кв.м.; квартира № 500/2 - загальна площа 51,3 кв.м., житлова 39,2 кв.м.; квартира № 500/3 - загальна площа 44,7 кв.м., житлова 9,6 кв.м.

У подальшому, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Чайка Ірина Григорівна, як державним реєстратором, було прийнято рішення про державну реєстрацію права власності:

- рішення про державну реєстрацію права власності індексний номер: 53179548 від 17.07.2020 року на квартиру АДРЕСА_14 ;

- рішення про державну реєстрацію права власності індексний номер: 53179953 від 17.07.2020 року на квартиру АДРЕСА_15 ;

- рішення про державну реєстрацію права власності індексний номер: 53180320 від 17.07.2020 року на квартиру АДРЕСА_8 ;

підставою виникнення права власності являється Висновок щодо технічної можливості поділу об`єкта нерухомого майна серія та номер б/н виданий 14.07.2020 року ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ «ЗОЛОТІ ВОРОТА».

Згідно відповіді ПАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал» на адвокатський запит констатовано, що Товариства не надходило звернень стосовно надання актів меж обслуговування зовнішніх водопровідних мереж від власників квартир №500/2 , №500/2 , АДРЕСА_8 . Звернень щодо укладення договорів по вказаних квартирах не надходило.

Згідно відповіді ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» на адвокатський запит констатовано, що звернень стосовно отримання Технічних умов на приєднання до електричних мереж квартир №500/1 , 500/2 , АДРЕСА_8 не надходило, відповідно договір не укладався. Акт до неукладеного договору не може підписуватись.

Згідно акту, складеного мешканцями будинку АДРЕСА_5 щодо фіксації підключення та показань електролічильників, на 26 поверсі першої секції вказаного будинку змонтовано та підключено до електропостачання лічильники квартир №500/2 , №500/2 , №500/3 . Вказане також підтверджується долученими позивачем фотодоказами.

Із відповіді на адвокатський запит ОСББ «ДОБРОБУТ» повідомило, що поділ та переведення в житловий фонд приміщень технічного поверху відбулось без будь-яких погоджень з ОСББ «ДОБРОБУТ».

Згідно відповіді Державної інспекції архітектури та містобудування України на адвокатський запит повідомлено, що в Реєстрі будівельної діяльності за параметром пошуку «місце знаходження об`єкта: АДРЕСА_14 » відомостей щодо реєстрації/видачі документів, що дають право виконання підготовчих та будівельних робіт, не виявлено.

Відповідно до пункту 5.20 ДБН В 2.2.-15:2019 допоміжні приміщення повинні бути обладнані: кухня-мийкою, також плитою для приготування їжі, ванна кімната-ванною та умивальником, туалет - унітазом та умивальником.

Пункт 5.21 ДБН В 2.2.-15:2019 зазначає: « Не допускається розміщення туалету та ванної (або душової) над житловими кімнатами, кухнями. Ці приміщення допускається розміщувати над кухнею квартир, розташованих у двох або декількох рівнях. Не допускається кріплення приладів і трубопроводів безпосередньо до міжквартирних стін та перегородок, які огороджують житлові кімнати».

Також підпунктом а) пункту 19.11 ДБН В.2.5-64-2012, передбачено, що відкрите або приховане прокладання внутрішніх каналізаційних мереж не допускається: а) під стелею, у стінах і у підлозі житлових кімнат, кухонь, спальних приміщень, дитячих закладів, лікарняних палат, лікувальних кабінетів, обідніх залів, робочих кімнат адміністративних будівель, залів засідань, залів для глядачів, бібліотек, навчальних аудиторій, електрощитових і транспортних, пультів управління автоматики, припливних вентиляційних камер і виробничих приміщень, які вимагають особливо санітарного режиму.

Відповідно до п. 4.2 та 4.4., 4.5 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 190 від 27 червня 2008 року (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 19.04.2021 р. № 97) - надалі Правила, які діють на даний час підключення нових об`єктів до системи централізованого водовідведення може виконуватися безпосередньо до мереж водоканалу (виробника послуг), або до мереж абонента, за погодженням з виробником послуг, але у будь-якому випадку підключення виконується виключно за наявності проектів, виконаних та узгоджених, відповідно до норм проектування та зазначених Правил. Самочинне підключення об`єктів водовідведення до діючих централізованих систем (включаючи мережі споживачів) категорично заборонено.

Згідно зазначених правил п. 4.1. вищезазначених передбачено, що для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення замовнику таких послуг надаються технічні умови. Форма технічних умов наведена в додатку 1 до Правил.

Для одержання технічних умов замовник послуг з централізованого водопостачання та водовідведення подає до виробника таких послуг: заяву; опитувальний лист за формою згідно з додатком 2; ситуаційний план з визначенням місця розташування земельної ділянки на відповідній території.

Технічні умови мають містити графічний матеріал із нанесенням відповідних інженерних мереж та місць приєднання до них об`єкта будівництва.

Виробник послуг з централізованого водопостачання та водовідведення видає замовнику технічні умови згідно з поданою заявою протягом десяти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви з урахуванням потужностей споруд та пропускної спроможності мереж систем централізованого водопостачання та водовідведення, із зазначенням умов для проектування вводу: місця приєднання, місця розташування водомірного вузла, умов для влаштування проміжного резервуара і насосів - підвищувачів тиску.

Відповідно до п. 41 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року N 1357, побутовий споживач електричної енергії має право на підключення до електричної мережі у разі виконання правил приєднання електроустановок до електричних мереж.

Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 14.03.2018 р. № 310 передбачено:

4.4.1. Замовник звертається до ОСР із заявою про приєднання електроустановки (електроустановок) певної потужності до електричних мереж системи розподілу (далі - заява про приєднання), типова форма якої наведена в додатку 3 до цього Кодексу.

4.4.6. Для стандартного приєднання та нестандартного приєднання «під ключ» ОСР направляє замовнику в зазначений ним спосіб технічні умови на приєднання разом з розрахунком вартості плати за приєднання до електричних мереж та рахунком на оплату плати за приєднання.

4.5.2. Технічні умови викладаються у вигляді єдиного документа та мають містити ідентифікатор, яким є унікальний набір даних (послідовність символів), що присвоюється автоматично програмними засобами інформаційно-телекомунікаційних систем ОСР. Ідентифікатор за формою додатка 6 до цього Кодексу має містити інформацію щодо номера технічних умов, дати видачі технічних умов, типу електроустановки, порядкового номера ОСР, маркування територіальної одиниці ОСР, до електричних мереж якої приєднується замовник, типу приєднання (стандартне приєднання; нестандартне приєднання «під ключ»; нестандартне приєднання з проєктуванням лінійної частини замовником), інформацію щодо внесення змін тощо.

Інформація про видані технічні умови розміщується на офіційному вебсайті ОСР в електронному реєстрі технічних умов на приєднання.

Для нестандартного приєднання з проєктуванням лінійної частини замовником ОСР направляє замовнику в зазначений ним спосіб технічні умови на приєднання разом з розрахунком вартості плати за приєднання до електричних мереж за потужність та рахунком на оплату плати за приєднання за потужність згідно з умовами договору.

Рахунок на оплату має містити виключно вартість надання послуги з приєднання згідно з умовами договору.

4.6.1. Надання послуги з приєднання, а саме виконання будівельно-монтажних робіт, здійснюється відповідно до проєктно-кошторисної документації.

Відповідно до ст. 385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).

Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.

Об`єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників житлових та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі - ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Статтею 1 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» встановлено, що ОСББ - це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Відповідно до статті 4 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Статтею 18 ЗУ "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачено, що Об`єднання зобов`язано забезпечувати належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна, що належить співвласникам, забезпечувати дотримання інтересів усіх співвласників при встановленні умов і порядку володіння, користування і розпорядження спільною власністю, розподілі між співвласниками витрат на експлуатацію та ремонт спільного майна, припиняти дії третіх осіб, що утруднюють або перешкоджають реалізації прав володіння, користування і розпорядження спільним майном співвласниками.

У статті 16 ЦК України визначено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Правовий аналіз наведених положень ЦПК України, ЦК України, Закону України "Про житлово-комунальні послуги" дозволяє дійти висновку про те, що обраний позивачами спосіб захисту своїх прав відповідає вимогам закону.

На підставі вищенаведеного суд доходить висновку, що здійснений поділ квартири відбувся з порушенням порядку для такого поділу. Оскільки відсутній дозвіл на проведення будівельних робіт, не надано декларацію про готовність об`єкта до експлуатації, не введено готовий об`єкт в експлуатацію. Відповідно органом, що здійснює нагляд за дотриманням будівельних норм та безпечністю проведених змін, не було здійснено перевірку проведених змін та підтверджено можливість проведення таких змін, з огляду на безпечність для будинку вцілому та мешканців сусідніх квартир.

З наданих суду доказів вбачається, що власники новоутворених квартир здійснили приєднання до електричних внутрішньобудинкових мереж, водопровідних мереж та мереж водовідведення без погодження проектної документації з ОСББ «ДОБРОБУТ». Оскільки на адвокатський запит ОСББ «ДОБРОБУТ» повідомило, що з ним не відбувалось жодного погодження.

Загальнобудинкові мережі являються спільною власністю власників квартир у багатоквартирному будинку. Підключення, приєднання до внутрішньобудинкових мереж без відповідної проектної документації та без погодження такої документації з ОСББ "ДОБРОБУТ" є порушенням права на безпечне користування та володіння майном всіх співвласників будинку.

Основною засадою діяльності ОСББ являється в тому числі, належне утримання та використання спільного майна. Внутрішньобудинкові мережі являються спільним майном всіх співвласників будинку. Будь-яке неналежне підключення чи приєднання до внутрішньобудинкових мереж являється порушенням права всіх співвласників на належне утримання та використання спільного майна.

На адвокатський запит ПАТ «АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ «КИЇВВОДОКАНАЛ» була надана відповідь, що необхідною умовою для підключення об`єктів до системи централізованого водопостачання та водовідведення є виконання ТУ, що мають містити перелік технічно обґрунтованих вимог для належного водозабезпечення (постачання питної води, якості, у встановленому режимі та об`ємі), гарантованого пожежогасіння і надійного каналізування об`кта, а також недопущення погіршення режиму функціонування комунальних систем водопостачання та водовідведення.

При цьому, фізичним чи юридичним особам ТУ на водопостачання та (або) каналізування окремих квартир у зазначеному жилому будинку не надавались.

До Товариства не надходило звернень стосовно надання актів меж обслуговування зовнішніх водопровідних мереж від власників квартир № 500/1 , АДРЕСА_17 .

Звернень стосовно отримання ТУ на приєднання до електринних мереж № 500/1, 500/2,500/3 в житловому будинку АДРЕСА_5 . не надходило, відповідно договір не укладався.

Зважаючи на вищевикладене, оцінюючи належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо, а також достатність та взаємний зв`язок доказів в їх сукупності, враховуючи те, що обставини, на які посилається позивач, як на підставу для задоволення позову, знайшли своє у доказах, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Зважаючи на положення ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, судові витрати у межах сплаченого судового збору підлягають стягненню із відповідачів у розмірі 3220,80 грн.

На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення у населених пунктах України, Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, ст. 2, 12, 13, 81, 141, 258, 259, 263-265, 274,279,280-282, 354,355 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 ), ОСОБА_5 ( АДРЕСА_4 ), третя особа: Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут» (03164, м.Київ, вул.Осіння, 33) про зобов`язання вчинити дії, задовольнити.

Зобов`язати ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ) відновити становище, що існувало до порушення за адресою: АДРЕСА_5 шляхом проведення демонтажу підключення до електричної мережі, водопровідних мереж , мереж водовідведення та каналізації квартири АДРЕСА_14 протягом 15 календарних днів з дня набрання рішення законної сили. Стягнути з ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 1073,60 грн.

Зобов`язати ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 ) відновити становище, що існувало до порушення за адресою: АДРЕСА_5 шляхом проведення демонтажу підключення до електричної мережі, водопровідних мереж, мереж водовідведення та каналізації квартири АДРЕСА_15 протягом 15 календарних днів з дня набрання рішення законної сили. Стягнути з ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 ) на користь ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 1073,60 грн.

Зобов`язати ОСОБА_5 ( АДРЕСА_4 ) відновити становище, що існувало до порушення за адресою: АДРЕСА_5 шляхом проведення демонтажу підключення до електричної мережі, водопровідних мереж, мереж водовідведення та каналізації квартири АДРЕСА_8 протягом 15 календарних днів з дня набрання рішення законної сили. Стягнути з ОСОБА_5 ( АДРЕСА_4 ) на користь ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 1073,60 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання ) без повідомлення сторін зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасники справи якому рішення не було вручене у день його складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Київського апеляційного суду, при цьому відповідно до п. п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03.10.2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією кодексу.

Суддя І.Ю.Єросова

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.02.2024
Оприлюднено03.04.2024
Номер документу118058715
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —759/10972/23

Ухвала від 24.06.2024

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Єросова І. Ю.

Ухвала від 24.06.2024

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Єросова І. Ю.

Рішення від 20.02.2024

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Єросова І. Ю.

Ухвала від 19.06.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Єросова І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні