ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
02.04.2024 Справа № 908/890/24
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Мірошниченка М.В., розглянувши матеріали позовної заяви вих. №37 від 11.03.2024 (вх. №973/08-08/24 від 28.03.2024)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ТУРХАРД» (43650286, м. Запоріжжя, вул. Сєдова, буд. 3, ідентифікаційний код 43650286)
про скасування права власності
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області звернулося Комунальне підприємство Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об`єднання № 7 з позовом до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ТУРХАРД» про скасування права власності відповідача на недобудоване нежитлове приміщення громадського призначення (літ. «А») по вул. Чотирнадцятого жовтня, 1 за реєстраційним номером об`єкту нерухомості 2094091323101.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.03.2024 позовну заяву передано на розгляд судді Мірошниченку М.В.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з вимогами п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Позивач заявив вимогу про скасування права власності відповідача на майно. В обґрунтування заявленої вимоги зазначено, що набуття права власності на недобудову можливе тільки за рішенням Запорізької міської ради щодо приватизації комунального майна, набуття права власності в інший спосіб не передбачено законодавством, тому реєстрація права власності на недобудову проведена безпідставно.
Втім, в позовній заяві не обґрунтовано, якою нормою законодавства передбачений такий спосіб захисту, як скасування права власності, в чому полягає його суть (які дії та ким мають бути вчинені на виконання судового рішення в разі задоволення позову) та яким чином даний спосіб захисту поновить права позивача.
Крім того, згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
За приписами ч. ч. 2, 4, 5 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до п. 5.26 ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», затверджених наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації,сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») від 01.07.2020 №144, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій».
В порушення наведених вимог усі додатки до позовної заяви надані в копіях, які не засвідчені. У зв`язку з цим надані документи не вважаються доказами.
Таким чином, позивачем порушено вимоги п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 174, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:
- надати нормативне обґрунтування обраного способу захисту та його ефективності: якою нормою законодавства передбачений спосіб захисту, в чому полягає його суть (які дії та ким мають бути вчинені на виконання такого судового рішення) та яким чином даний спосіб захисту поновить права позивача в разі задоволення позову;
- надати належним чином завірені копії документів, доданих до позовної заяви;
- надати докази надсилання відповідачу документів на виконання даної ухвали суду.
3. Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
4. Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.
Контактні дані господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua; телефони: контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України).
5. Копію даної ухвали надіслати позивачу.
Ухвала суду набрала законної сили 02.04.2024 та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя М.В.Мірошниченко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2024 |
Оприлюднено | 04.04.2024 |
Номер документу | 118068498 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про комунальну власність щодо реєстрації або обліку прав на майно |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Мірошниченко М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні