ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
02.04.2024Справа № 910/3477/24
Суддя Господарського суду міста Києва Гулевець О.В., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «МІЛЛІНЕР І КО» (01030, місто Київ, вулиця Богдана Хмельницького, будинок 51б, офіс 2, ідентифікаційний код 42934405)
до THE KADEWE GROUP GMBH (Katharina-Heinroth-Ufer 1, 10787 Berlin (Федеративна Республіка Німеччина), реєстраційний номер компанії: HRB 22704)
про стягнення 44 032,00 Євро
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «МІЛЛІНЕР І КО» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до THE KADEWE GROUP GMBH про стягнення 44 032,00 Євро.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.03.2023 дану позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
28.03.2024 позивачем подано заяву про усунення недоліків, допущених при поданні до суду даного позову.
Враховуючи те, що позовна заява відповідає вимогам, викладеним у ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про відкриття провадження у справі.
У відповідності до ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Приймаючи до уваги характер спірних правовідносин та предмет доказування, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
При цьому, судом встановлено, що відповідач THE KADEWE GROUP GMBH - є нерезидентом України та не має зареєстрованих на території України представництв.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, місцезнаходженням THE KADEWE GROUP GMBH є: Katharina-Heinroth-Ufer 1, 10787 Berlin (Federal Republic of Germany).
За приписами ст. 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України (ст. 365 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно зі ст. 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Оскільки відповідачем у справі є нерезидент, то до правовідносин по повідомленню іноземної юридичної особи про розгляд справи, у якій вона виступає відповідачем (вручення судового документа) необхідно застосовувати положення Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, укладеної 15 листопада 1965, учасниками якої є Україна та Федеративна Республіка Німеччина.
Згідно з ст. 1 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, яка ратифікована Україною 19.10.2000, ця Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном. Ця Конвенція не застосовується, якщо адреса особи, якій необхідно вручити документ, невідома.
Відповідно до ст. 3 Конвенції, орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
Відтак, враховуючи необхідність належного повідомлення відповідача про підготовче засідання у справі № 910/3477/24, суд вважає за необхідне направити документи із нотаріальним засвідченням перекладу на німецьку мову до Центрального органу Федеративної Республіки Німеччини - Bundesministerium der Justice und fur Verbraucherschutz (Федеральне міністерство юстиції та захисту прав споживачів), який находиться за адресою: Mohrenstrаse 37, 10117 Berlin (Мохренштрассе 37, 10117, Берлін).
У відповідності до приписів п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Приймаючи до уваги вищевикладені обставини, враховуючи звернення господарського суду з проханням про вручення за кордоном судових документів, для належного повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи, суд зупиняє провадження у справі № 910/3477/24.
Пунктом 8 частини 1 статті 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Керуючись статтями 12, 176, 228, 229, 234, 247, 365-367 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання у справі на 30.07.24 о 14:10 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 16 .
4. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «МІЛЛІНЕР І КО» в строк до 19.04.2024 надати суду належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на німецьку мову ухвали Господарського суду міста Києва від 02.04.2024 у справі №910/3477/24, а також позовної заяви з доданими до неї документами у двох примірниках.
5. Встановити відповідачу строк протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали для надання суду:
- відзиву на позов, складений з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на чинне законодавство та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем;
- доказів направлення відзиву позивачу.
6. Попередити відповідача про те, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.
7. Запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання відзиву чи відповіді на відзив. У випадку подання відповіді на відзив / заперечень - подати суду докази надіслання (надання) їх та доданих до них доказів іншим учасникам справи.
8. Позивачу надати суду оригінали доданих до позову документів для огляду у судовому засіданні.
9. Викликати у підготовче засідання представників учасників справи. У відповідності до ст. 60 ГПК України надати документи, що підтверджують повноваження представників учасників справи.
10. Попередити позивача про те, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин документів або нез`явлення його представника у судове засідання, позов відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України може бути залишений без розгляду.
11. Після надходження від Товариства з обмеженою відповідальністю «МІЛЛІНЕР І КО» витребуваних документів звернутися до Центрального органу Федеративної Республіки Німеччини - Bundesministerium der Justice und fur Verbraucherschutz із проханням про вручення THE KADEWE GROUP GMBH (Katharina-Heinroth-Ufer 1, 10787 Berlin (Federal Republic of Germany), реєстраційний номер компанії: HRB 22704) перекладів на німецьку мову, з нотаріальним засвідченням їх вірності позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «МІЛЛІНЕР І КО» до THE KADEWE GROUP GMBH про стягнення 44 032,00 Євро з додатками та ухвали Господарського суду міста Києва від 02.04.2024 у справі №910/3477/24.
16. Зупинити провадження у справі № 910/3477/24 до виконання судового доручення про вручення судових документів чи повідомлень про неможливість такого вручення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі в порядку і строк, встановлені ст. ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.В. Гулевець
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2024 |
Оприлюднено | 04.04.2024 |
Номер документу | 118068846 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гулевець О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні