Справа № 161/18393/23
Провадження № 2/168/25/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 квітня 2024 року Старовижівський районний суд Волинської області у складі
головуючого - судді Хаврони О.Й.,
за участю: секретаря Островерхої Т.С.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши в залі суду в селищі Стара Вижівка (в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду) клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позову Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «АРКС» до ОСОБА_3 про стягнення суми сплаченого страхового відшкодування,
в с т а н о в и в:
Ухвалою суду від 22.01.2024 задоволено клопотання представника відповідача про витребування відповідно до вимог ч.6 ст. 95 ЦПК в позивача оригіналів документів.
Представник відповідача просить на підставі п.9 ч.1 ст. 257 ЦПК залишити без розгляду вказаний позов, оскільки позивач не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, а саме не надано оригіналів всіх документів, що витребовувались судом.
Представник позивача заперечив щодо вказаного клопотання, пояснив, що оригінали акту огляду транспортного засобу, рахунку фактури, ремонтної калькуляції є в страхувальника, а не в позивача, а суду позивач надав разом з позовом завірені їх копії. Ремонтна калькуляція є в звіті про оцінку автомобіля, доданому до клопотання. Оригінал страхового акту суду наданий. Таким чином, позивач надав суду на виконання ухвали всі наявні у нього оригінали документів.
Суд, заслухавши представників сторін, дійшов такого висновку.
Ст.257 ЦПК передбачено, що суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо: позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору.
Згідно з ч. 1ст. 213 ЦПК Українисуд під час розгляду справи повинен безпосередньо дослідити докази у справі.
Відповідно до ч. 7ст. 81 ЦПК Українисуд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
За ч. 6ст. 95 ЦПК України, якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не подано, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.
Водночас, відповідно до ч. 10ст. 84 ЦПК Україниу разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.
Право суду залишити позов без розгляду передбачено ст. 257 ЦПК у випадку, якщо: позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору.
Щодо не надання оригіналів не всіх документів, які витребовував суд, тобто не виконання в повному обсязі ухвали, то слід врахувати, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень та повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ст.12, ст. 81 ЦПК). Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій.
Позивачу було роз`яснено судом наслідки не надання оригіналів доказів відповідно до ч.6 ст. 95 ЦПК про те, що якщо оригінал письмового доказу не подано, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.
Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
За таких обставин, суд не вбачає підстав для залишення позову без розгляду.
Керуючись ст. 260, 95, 81, 84, 12, 257 ЦПК, суд
п о с т а н о в и в :
У задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_2 про залишення без розгляду позову Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «АРКС» до ОСОБА_3 про стягнення суми сплаченого страхового відшкодування, відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя О. Й. Хаврона
Суд | Старовижівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2024 |
Оприлюднено | 04.04.2024 |
Номер документу | 118069410 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них |
Цивільне
Старовижівський районний суд Волинської області
Хаврона О. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні