Ухвала
від 04.04.2024 по справі 463/3025/24
ЛИЧАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа №463/3025/24

Провадження №1-кс/463/2793/24

У Х В А Л А

04 квітня 2024 року слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, ОСОБА_3 , що погоджене прокурором Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №62024140120000391 від 26 березня 2024 року про надання тимчасового доступу до речей та документів,

в с т а н о в и в :

слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які перебувають в володінні військової частини НОМЕР_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), (назва військової частини не оприлюднюютьсяв силувимог ст.8Закону України«Про правовийрежим воєнногостану) з можливістю їх вилучення.

Клопотання мотивує тим, що в його провадженні перебуває кримінальне провадження №62024140120000391 від 26 березня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.425 КК України. З метою виконання завдань кримінального провадження, встановленні обставин закупівлі військовою частиною НОМЕР_1 (назва військової частини не оприлюднюютьсяв силувимог ст.8Закону України«Про правовийрежим воєнногостану) неякісної продукції цукру і меду, контролю з боку посадових осіб лабораторії військової частини НОМЕР_3 (назва військової частини не оприлюднюються в силу вимог ст.8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану), виникла необхідність тимчасового доступу до оригіналів документів. Вилучення вищевказаних оригіналів документів під час тимчасового доступу надасть можливість зберегти документи як речові докази, отримати інформацію про рух продукції цукру і меду, час її поставок, якості, інші відомості, провести вищевказану експертизу зброї, зберегти вказаний речовий доказ, встановити обставини кримінального правопорушення, що є предметом доказування та має суттєве значення для встановлення обставин злочину, обставин виникнення неякісної продукції, оскільки вказані документи також будуть необхідні для призначення експертизи, і експерту (експертам) для належного виконання судової експертизи.

Зважаючи на вимоги ч.2 ст.163 КПК України вважаю можливим розглядати клопотання без виклику осіб, у володінні яких можуть знаходитись речі та документи, тимчасовий дозвіл на доступ до яких просить слідчий.

З врахуванням поданої слідчим заяви про розгляд клопотання у його відсутності, вважаю за можливе здійснити розгляд клопотання без участі слідчого на підставі наявних доказів.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.

Згідно з ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Як вбачаєтьсяіз матеріалівклопотання,у провадженні Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, перебуває кримінальне провадження №62024140120000391 від 26 березня 2024 року за ознаками кримінального правопо-рушення, передбаченого ч.4 ст.425 Кримінального кодексу України.

З матеріалів клопотання вбачається, що 07.03.2023 між військовою частиною НОМЕР_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) (назва військової частини не оприлюднюютьсяв силувимог ст.8Закону України«Про правовийрежим воєнногостану) і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄРДПОУ НОМЕР_4 ) укладено договір №17 щодо закупівлі за державні кошти на суму понад 45 млн. грн і постачання продукції - «меду натурального», загальною кількістю 9 млн. штук стіків по 20 гр. кожний та «цукру» в стіках загальною кількістю 27 тис. штук по 10 гр. кожний, які використовуються для укомплектування добових наборів сухих продуктів та забезпечення військових частин ЗС України. Протягом 2023 року приватне підприємство здійснив поставку визначеної продукції до військової частини.

Водночас, за здобутою інформацією вищевказана продукція не відповідала окремим вимогам державних стандартів, у зв`язку з чим, з метою встановлення якісного стану закупленого і прийнятого військовою частиною меду та цукру у стіках залучено фахівців ІНФОРМАЦІЯ_2 (в/ч НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) (назва військової частини не оприлюднюються в силу вимог ст.8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану), якими за результатами проведених лабораторних випробувань відібраних проб з наявної у військової частини НОМЕР_1 вищевказаної продукції (протоколи випробувань лабораторії військової частини НОМЕР_3 від 04.03.2024) (назва військової частини не оприлюднюютьсяв силувимог ст.8Закону України«Про правовийрежим воєнногостану) встановленні факти не відповідності трьох партій відібраних зразків меду у стіках окремим вимогам ДСТУ 4497:2005 та однієї партії зразку цукру ДСТУ 4624:2006, що може свідчити про фальсифікацію виробником і постачальником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » вказаного продовольства, закупівлю посадовими особами військової частини НОМЕР_1 (назва військової частини не оприлюднюютьсяв силувимог ст.8Закону України«Про правовийрежим воєнногостану) завідомо неякісної продукції або не дотримання належних умов її зберігання, у приміщеннях у військової частини НОМЕР_1 (назва військової частини не оприлюднюються в силу вимог ст.8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану), внаслідок недбалого ставлення до військової служби.

У подальшому, 27.03.2024 в рамках кримінального провадження №62024140120000391 із залученням фахівців ІНФОРМАЦІЯ_2 (в/ч НОМЕР_3 ) (назва військової частини не оприлюднюютьсяв силувимог ст.8Закону України«Про правовийрежим воєнногостану) проведено повторний відбір взірців у військовій частині НОМЕР_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) (назва військової частини не оприлюднюютьсяв силувимог ст.8Закону України«Про правовийрежим воєнногостану) поставленої вищевказаної продукції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з метою проведення лабораторних досліджень на предмет їх відповідності технічним умовам, державним стандартам, а також перевірки їх якості та безпеки.

За результатами проведених випробувань в інший день з лабораторії військової частини НОМЕР_3 (назва військової частини не оприлюднюютьсяв силувимог ст.8Закону України«Про правовийрежим воєнногостану) отримано інформацію, що зразки двох партій меду відповідають ДСТУ 4497:2005.

Вказані обставини вказують на наявність розбіжностей у проведених фахівцями ІНФОРМАЦІЯ_3 аналізах якісного стану харчової продукції та свідчать про ознаки необ`єктивності і спроб недопущення з`ясування реального якісного стану закупленої для потреб військовослужбовців ЗСУ відповідної продукції .

Водночас, отримані дані, що у 2023 році напередодні поставки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у в/ч НОМЕР_1 (назва військової частини не оприлюднюютьсяв силувимог ст.8Закону України«Про правовийрежим воєнногостану) меду та цукру у стіках, фахівці Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ІНФОРМАЦІЯ_4 , в територіальній юрисдикції якого перебуває м. Запоріжжя, не могли здійснити об`єктивного визначення якісного стану закупленої продукції оскільки наявна у них лабораторія не є акредитована для проведення досліджень такої групи продовольчих товарів. Незважаючи на це, останні надали позитивний висновок про відповідність меду та цукру державним стандартам.

Окрім того, встановлено, що військові посадови особи, з метою приховування неякісної продукції цукру і меду передано частину продукції в інші військові частини та приховано зберігання даної продукції по різним приміщенням військової частини НОМЕР_1 (назва військової частини не оприлюднюються в силу вимог ст.8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану).

В аспектіположень ч.6ст.163КПК України,слідчий суддявважає підставнимидоводи слідчогощодо можливостівикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливостііншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів.З врахуваннямнаведеного, приходжу до висновку, що клопотання в частині надання тимчасового доступу підставне.

Окрім цього, відповідно до ч.7 ст.163 КПК України, враховуючи доводи слідчого, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів, зокрема проведення експертиз, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити та надати слідчому тимчасовий доступ до вказаних у клопотанні документів із можливістю їх вилучення.

Керуючись ст.ст. 131, 160, 163, 164 КПК України, -

у х в а л и в :

клопотання слідчого задоволити.

Зобов`язати військову частину НОМЕР_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) (назва військової частини не оприлюднюютьсяв силувимог ст.8Закону України«Про правовийрежим воєнногостану) надати слідчому другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, ОСОБА_3 тимчасовий доступ до оригіналів документів:

протоколів уповноважених осіб і моніторинг цінових пропозицій на продукцію цукру і меду, договорів про закупівлю та постачання цукру та меду, актів прийому передачі цукру і меду, актів оприбуткування цукру і меду, товаро-транспортних накладних, свідоцтв та сертифікатів про якість продукції цукру і меду, платіжних доручень та інші документи про оплату щодо придбання цукру і меду, висновків контролюючих органів щодо якості та умов зберігання цукру і меду за період 2023-2024 років, а також документи щодо видачі вказаної продукції військовою частиною НОМЕР_1 (назва військової частини не оприлюднюються в силу вимог ст.8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану), впродовж 2023 -2024 років, у інші військові частини, що перебувають на забезпеченні військової частини НОМЕР_1 (назва військової частини не оприлюднюються в силу вимог ст.8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану), і які знаходяться у володінні військової частини НОМЕР_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) (назва військової частини не оприлюднюються в силу вимог ст.8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану), з можливістю вилучення оригіналів цих документів.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до вимог ч.1 ст.166 КПК України, слідчий суддя за клопотанням слідчого має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених вище речей.

Строк дії ухвали 2 (два) місяці з дня її постановлення.

Згідно положень ч.2 ст.2 Закону України «Про доступ до судових рішень» ухвала про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні підлягає оприлюдненню не раніше дня її звернення до виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛичаківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення04.04.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу118160073
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —463/3025/24

Ухвала від 15.04.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Яворський С. Й.

Ухвала від 04.04.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Гирич С. В.

Ухвала від 04.04.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Гирич С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні