Ухвала
від 04.04.2024 по справі 922/1088/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"04" квітня 2024 р. Справа № 922/1088/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Байбака О.І.

розглянувши матеріали

позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб мисливців та рибалок» (адреса: 63404, Харківська обл., Чугуївський р.-н, м. Зміїв, вул. Зміївська, буд. 18; код ЄДРПОУ 37498284) до ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) про виключення учасника з товариства

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб мисливців та рибалок» звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд виключити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб мисливців та рибалок».

Вищезазначені матеріали подані з порушенням п. 8 ч. 3 ст. 162, ч. ч. 1-2, ст. 164, 172 ГПК України.

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з п. 1-5 ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

У позовній заяві Товариство з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб мисливців та рибалок» стверджує про наявність діючого статуту товариства, згідно з яким вартість внеску в статутний капітал учасника ОСОБА_1 становить 157500,00 грн, що складає 25%.

Однак, до позовної заяви позивач в якості доказів не додав ані оригіналу, ані належним чином засвідченої копії зазначеного статуту. При цьому, будь-яких пояснень щодо неможливості надання доказів, на які він посилається, позивачем не надається

За змістом п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру розмір судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1059800,00 грн), а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн).

Оскільки позивачем подано позовну заяву немайнового характеру, то за її подання до суду позивач повинен оплатити судовий збір у порядку та розмірі, передбаченому ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".

Однак, позивачем до позовної заяви не додано жодних доказів сплати судового збору за подання позову до Господарського суду Харківської області.

Крім того, за змістом п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Однак, ані позовна заява, ані матеріали поданої позивачем позовної заяви такого розрахунку не містять.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи, що позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб мисливців та рибалок» подано без додержання вимог ст. ст. 162, 172 ГПК України, суд вважає за необхідне залишити її без руху, повідомити заявника про допущені недоліки та надати п`ятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для їхнього усунення.

Керуючись ст. ст. 162, 174, 233- 235 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб мисливців та рибалок» залишити без руху.

2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб мисливців та рибалок» п`ятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3. Визначити наступний спосіб усунення недоліків:

Товариству з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб мисливців та рибалок» надати суду:

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс або очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- докази сплати судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" порядку та розмірі;

- документи на підтвердження наявності обставин, про які йдеться в позовній заяві, а саме: оригінал або належним чином засвідчену копію статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб мисливців та рибалок».

4. Попередити Товариство з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб мисливців та рибалок» про те, що згідно з п. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяО.І. Байбак

Дата ухвалення рішення04.04.2024
Оприлюднено08.04.2024
Номер документу118164270
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин

Судовий реєстр по справі —922/1088/24

Ухвала від 23.05.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 08.05.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 10.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

Ухвала від 04.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Байбак О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні