Справа № 524/3247/24
Провадження № 2/524/1659/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.03.2024 року суддяАвтозаводського районногосуду м.Кременчука ПредолякО.С.,розглянувши матеріалицивільної справиза позовом ОСОБА_1 доУправління соціальногозахисту населенняАвтозаводського районуДепартаменту соціальногозахисту населенняКременчуцької міськоїради Кременчуцькогорайону Полтавськоїобласті, третяособа:Державна казначейськаслужба України,про стягнення 3 відсотків річних, інфляційних втрат та відшкодування моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
До судунадійшла позовназаява ОСОБА_1 до Управліннясоціального захистунаселення Автозаводськогорайону Департаментусоціального захистунаселення Кременчуцькоїміської радиКременчуцького районуПолтавської області, третяособа:Державна казначейськаслужба України,про стягнення 3 відсотків річних, інфляційних втрат та відшкодування моральної шкоди.
Позовна заява відповідає вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України.
Підстав, передбачених ст. ст.185,186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або для відмови у відкритті провадження у цивільній справі, відсутні.
Відповідно до вимог глави 2 розділу І ЦПК України справа віднесена до суб`єктної інстанційної та територіальної юрисдикції Автозаводського районного суду м. Кременчука.
Вирішуючи питання про те, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, як це передбачено п. 4 ч. 1 ст. 187 ЦПК України, суд бере до уваги, що відповідно до ч. 2 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Статтею 11 ЦПК України передбачено, що суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Згідно з ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя; 2) щодо спадкування; 3) щодо приватизації державного житлового фонду; 4) щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу; 5) в яких ціна позову перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 6) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
При цьому, суд бере до уваги, що відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 19 ЦПК України малозначними справами є, зокрема, справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на вказані у ст. 11, ч. 3 ст. 274 ЦПК України критерії, предмет спору та характер спірних правовідносин, а також те, що дана справа не підпадає під категорії, визначені ч. 4 ст. 274 ЦПК України, суд визнає дану справу як таку, що є справою незначної складності.
З урахуванням зазначеного дана справа підлягає розгляду в порядку спрощеного провадження.
Разом з тим, ч. 5 ст. 279 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
На момент винесення даної ухвали клопотань про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не надходило.
З огляду на зазначене, предмет спору та характер спірних правовідносин відповідна справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Таким чином, позовну заяву необхідно прийняти до провадження, відкрити провадження у справі та провести розгляд справи у судовому засіданні без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
ОСОБА_1 подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке обґрунтовує тим, що є малозабезпеченою особою, отримує виплати державної соціальної допомоги розмір якої за 2023 рік склав 6502,92 грн. Інших доходів не має. У зв`язку з вказаним позбавлена можливості сплатити судовий збір у розмірі 1211,20грн., що є значною сумою для неї через скрутний майновий стан та просить звільнити її від сплати судового збору. На підтвердження зазначених обставин заявником надано довідку з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків від 30.01.2024 року № 1603-24-00740.
Відповідно до ч.ч.1,3 ст.136ЦПК Українисуд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Згідно ст.8 ЗУ «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній участині першійцієї статті.
Отже, враховуючи розмір доходу позивача за вказаний період (6502,92 грн.), відповідно 5% від вказаної суми становить 325,17 грн. (6502,92 *0,05%).
Розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання позовної заяви становить 1211,20 грн.
Враховуючи, що розмір судового збору за подання позовної заяви перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача, приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання позовної заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19,187,274, 279, 353 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від сплатисудового зборуза поданняпозову доУправління соціального захисту населення Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.
Позовну заяву ОСОБА_1 доУправління соціальногозахисту населенняАвтозаводського районуДепартаменту соціальногозахисту населенняКременчуцької міськоїради Кременчуцькогорайону Полтавськоїобласті, третяособа:Державна казначейськаслужба України,про стягнення 3 відсотків річних, інфляційних втрат та відшкодування моральної шкоди прийняти до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідач у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали має право подати письмовий відзив на позовну заяву з обґрунтованими поясненнями по суті заявлених вимог і заяви з процесуальних питань, передбачені ст. ст.182,183 ЦПК України.
Позивач у строк протягом п`яти днів з дня отримання письмового відзиву відповідача на позовну заяву має право подати відповідь на відзив і заяви з процесуальних питань, передбачені ст.ст.182,183 ЦПК України.
Відповідач у строк протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив має право подати заперечення і заяви з процесуальних питань, передбачені ст.ст.182,183 ЦПК України.
Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Запропонувати позивачу подати заяву про заочний розгляд справи судом.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 279 ЦПК України).
Суд розглядатиме дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні), за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше (ч. 5 ст. 279 ЦПК України).
Копію ухвали надіслати позивачу, копії ухвали та позовної заяви з доданими документами, надіслати відповідачу.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки «Судова влада України»: https://av.pl.court.gov.ua/sud1601/
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя: О.С. Предоляк
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2024 |
Оприлюднено | 08.04.2024 |
Номер документу | 118165703 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Предоляк О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні