Справа № 752/17216/23
Провадження № 1-кс/752/2302/24
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей та документів
03 квітня 2024 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва, подане в рамках кримінального провадження № 42023111350000008 від 12.01.2023 року, клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
встановив:
До провадження слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 , подане в рамках кримінального провадження № 42023111350000008 від 12.01.2023 року про тимчасовий доступ до речей і документів.
У вимогах даного клопотання адвокат просить: надати адвокату ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до документів в рамках кримінального провадження № 42023111350000008 від 12 січня 2023 року, а саме, до даних про з`єднання мобільного терміналу підозрюваного ОСОБА_4 , який користувався номером оператора мобільного зв`язку: НОМЕР_1 , які містять охоронювану законом таємницю, тобто можливість ознайомитись та отримати в електронному вигляді копії документів за період часу : з 00 год. 00 хв. 18.06.2022 року по 00 год. 00 хв. 17.05.2023 року, що знаходяться у оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (юридична адреса: АДРЕСА_1 ) та містять інформацію щодо телекомунікаційних послуг, наданих абоненту з номером: НОМЕР_1 .
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ч. 1 ст. 107 КПК України не здійснювалась, оскільки таке клопотання не заявлялось.
Адвокат ОСОБА_3 надав заяву про розгляд справи без його участі, вимоги клопотання підтримав та просив задовольнити.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, у судове засідання не з`явився.
Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується приходжу до наступних висновків.
Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 159 КПК України, - тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до положень ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Захисник та підозрюваний у кримінальному провадженні, є стороною кримінального провадження в розумінні ст. 3 КПК Україні та володіє відповідними повноваженнями для звернення з клопотанням про тимчасовий доступ.
У відповідності до ч. ч. 5, 6, 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Із матеріалів клопотання вбачається, що в провадженні Слідчого управління ГУНП у м. Києві перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12 січня 2023 року за № 42023111350000008, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 КК України.
В обґрунтування заявлених вимог адвокат вказує наступне.
23 лютого 2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у даному кримінальному провадженні оголошено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ст. ст. 368-5 та 366-2 КК України.
У тексті підозри орган досудового розслідування вказує, що ОСОБА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення умисно, обіймаючи посаду начальника Головного управління капітальних вкладень, у період з 18.06.2022 по 16.05.2023 набув активів вартістю 13 863 073,3 гривень, законність підстав набуття яких не підтверджено та які значно перевищують його законні доходи.
В той же час підозра повністю сформована на основі припущень про внесення ОСОБА_4 недостовірних відомостей до декларації та його незаконного збагачення, до чого слідство дійшло через помилкове ототожнення як членів сім`ї підзахисного осіб, які в родинних стосунках з ним не перебувають.
Зі змісту обґрунтувань підозри та клопотання про обрання запобіжного заходу слідує, що органом досудового розслідування розглядаються як члени сім`ї ОСОБА_4 громадянки ОСОБА_5 в якості дружини, і її батьки ОСОБА_6 і ОСОБА_7 , на яких, за припущенням слідства, було оформлене належне підзахисному майно, інкриміноване як незаконно набуте.
В дійсності ж ОСОБА_4 не мав і не має родинних зав`язків з вищевказаними особами, як не має і відношення до набуття ними переліченого в повідомленні про підозру та поданому клопотанні рухомого і нерухомого майна. Попри наявність спільних малолітніх дітей - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_9 - ІНФОРМАЦІЯ_4 , - їх батьки ОСОБА_4 і ОСОБА_5 не перебувають в шлюбі, не проживають однією сім`єю, не ведуть спільного господарства, що підтверджується не тільки наданими показами, а й фактичними даними, що зібрані в ході досудового розслідування.
Так, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 паспорт: НОМЕР_2 від 14.04.2005 року, виданий ІНФОРМАЦІЯ_5 , код НОМЕР_3 , проживає: АДРЕСА_2 , користується номером оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »: НОМЕР_1 .
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , паспорт: ТТ046031 від 19.03.2011 року, виданий ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ідентифікаційний код НОМЕР_4 ; проживає: АДРЕСА_3 , користується номером оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »: НОМЕР_5
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , паспорт: НОМЕР_6 від 15.03.2000 року, виданий ІНФОРМАЦІЯ_9 ; ідентифікаційний код НОМЕР_7 ; проживає: АДРЕСА_3 , користується номером оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »: НОМЕР_8
З метою отримання інформації а саме, з`єднання, локація, термін спілкування або використання інтернету в момент скоєння інкримінованого ОСОБА_4 злочину, до мене із заявами про звернення до суду і послідуючого отримання такої інформації щодо себе від оператора стільникового зв`язку звернулися ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , які також надали згоду на збір інформації з обмеженим доступом, що є конфіденційною інформацією та містить персональні дані, відповідно до положень Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Користування номерами операторів телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » підозрюваним ОСОБА_4 та гр. гр. ОСОБА_5 і ОСОБА_7 також підтверджується матеріалами клопотання про обрання запобіжного заходу, які 27.02.2024 року вручено ОСОБА_4 старшим слідчим в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_10 .
Відомості про з`єднання мобільного терміналу з номером оператора мобільного зв`язку: НОМЕР_1 можуть бути використані стороною захисту як докази невинуватості ОСОБА_4 , з`ясування фактичного перебігу досліджуваних подій та інших обставин, визначених ст. 91 КПК України. Іншим способом, довести ці обставини неможливо.
Адвокат вказує, що враховуючи викладене, а також те, що жоден невинуватий не повинен бути обвинувачений або засуджений, у сторони захисту виникла необхідність в отриманні відомостей про місце перебування та з`єднання мобільного терміналу НОМЕР_1 з номерами оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », НОМЕР_5 та НОМЕР_8 ????????? за період часу: з 00 год. 00 хв. 18.06.2022 року по 00 год. 00 хв. 17.05.2023 року, в свою чергу документи, які містять вказану інформацію, знаходяться у оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (юридична адреса: АДРЕСА_1 ) і самі по собі та в сукупності з іншими доказами, зібраними стороною захисту, мають суттєве значення для встановлення фактичних обставин, що досліджуються у кримінальному провадженні № 42023111350000008 від 12 січня 2023 року, а саме, з`єднання, локація, термін спілкування або використання інтернету в момент скоєння злочину.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали справи, враховуючи обставини викладені в клопотанні сторони захисту, його правове обґрунтування, дійшов висновку, що адвокатом в клопотанні і в доданих до нього документах доведено наявність достатніх підстав вважати, що вказані дані можуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, приймаючи до уваги можливість використання як доказів відомостей, які перебувають у володінні оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та неможливість іншим способом довести обставини, що підлягають доказуванню в кримінальному провадженні, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, а саме: надання тимчасового доступу до речей і документів, з можливістю вилучення належним чином завірених копій в електронному вигляді на зовнішньому носії інформації.
Керуючись ст. ст. 2, 22, 26, 107, 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
постановив:
клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 , подане в рамках кримінального провадження № 42023111350000008 від 12.01.2023 року про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати адвокату ОСОБА_3 (свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю № 8342/10 від 08.10.2019 року) дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення належним чином завірених копій в електронному вигляді на зовнішньому носії інформації, яка знаходиться у володінні оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (юридична адреса: АДРЕСА_1 ) до даних про з`єднання мобільного терміналу підозрюваного ОСОБА_4 , який користувався номером оператора мобільного зв`язку: НОМЕР_1 , які містять охоронювану законом таємницю, за період часу : з 00 год. 00 хв. 18.06.2022 року по 00 год. 00 хв. 17.05.2023 року, та містять інформацію щодо телекомунікаційних послуг, наданих абоненту з номером: НОМЕР_1 , а саме про:
1.1.Адреси розташувань базових станцій.
1.2.Типи з`єднань (вхідні та вихідні дзвінки, SМS, ММS, 3G, GРRS, переадресація).
1.3.Дати, час та тривалість з`єднань, з`єднання нульової тривалості;
1.4.Адреси місцеперебування абонентів телефонних номерів в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання, вхідних і вихідних SМS і ММS повідомлень.
1.5.Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, ICCID, ІМSІ номери сім-картки, ІМЕІ).
1.6.Ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувається сеанс зв`язку (абонент Б).
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 118166548 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Машкевич К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні