Справа № 439/2052/23 Головуючий у 1 інстанції: Рахімова О.В.
Провадження № 22-ц/811/1018/24 Доповідач: Ніткевич А. В.
У Х В А Л А
про залишення без руху
05 квітня 2024 року суддя судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду Ніткевич А.В., перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою Міністерства Оборони України на рішення Бродівського районного суду Львівської області від 20 лютого 2024 року в справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: відділ соціального захисту населення Бродівської міської ради, служба у справах дітей Бродівської міської ради, Міністерство оборони України про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу,-
встановив:
Рішенням Бродівського районного суду Львівської області від 20 лютого 2024 року заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: відділ соціального захисту населення Бродівської міської ради, служба у справах дітей Бродівської, міської ради про встановлення проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу - задоволено повністю.
Встановлено факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживали однією сім`єю, як жінка та чоловік без реєстрації шлюбу в період часу з жовтня 2021 року до 05.07.2023 року.
Рішення суду оскаржив Міністерство оборони України, в особі представника Лесик-Гошко О.Є. в порядку переддоручення, якою 30.03.2024 в системі "Електронний суд" сформовано апеляційну скаргу.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги, приходжу висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без руху враховуючи таке.
Згідно норм процесуального закону, подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції має відбуватись з дотриманням певних умов.
Зокрема, форма і зміст апеляційної скарги визначені статтею 356 ЦПК України.
Відповідно до п.2 ч.4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Згідно із п. 29 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя № 1845/0/15-21 від 17 серпня 2021 року у разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів. У випадку, коли інший учасник справи відповідно до внесених ідентифікаційних даних про нього має зареєстрований Електронний кабінет, функціонал Електронного суду в автоматичному режимі надає суду та учаснику справи доказ надсилання до Електронних кабінетів інших учасників справи поданих до суду документів. В іншому випадку засобами Електронного суду користувача інформують про відсутність в іншого учасника справи зареєстрованого Електронного кабінету.
Відповідно до ч. ч. 5, 7 ст. 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Апеляційна скарга подана засобами через "Електронний суд", проте доказів надсилання копії апеляційної скарги листом з описом вкладення іншим учасникам справи скаржником не надано.
Окрім того, згідно із п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Сплата судового збору за подання апеляційної скарги та його розмір, згідно ЗУ «Про судовий збір» поставлена в залежність від суми сплаченого збору (або яка підлягала сплаті) за подання позовної заяви, іншої заяви і скарги.
В пеляційній скарзі представник заінтересованої особи Міністерства оборони України Лесик-Гошко О.Є. просить суд про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги до ухвалення рішення за наслідками апеляційного розгляду.
В обгрунтування клопотання зазначає, що Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/203 "Про введеня воєнного стану в Україні" на всій території України введено правовий режим воєнного стану.
Міністерство оборони України є є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сфері оборони і військового будівництва, наявний фінансовий ресур направляється на здійснення заходв щодо укріплення обороноздатності держави, протидії російській загрозі та проявам тероризму, тощо.
На даний час у відповідача важке фінансове становище, а саме відсутня можливість сплати судового збору в зв"язку з нагальною потребою у додаткових грошових коштах для укріплення обороноздатності країни, що пов"язано з різким ускладненням внутрішньополітичної обставновки і свідчить про незадовільний майновий стан.
Також, Міністерство оборони України, як розпорядник бюджетних коштів, здійснює у необхідних випадках бюджетні видатки (в тому числі на сплату судового збору) через Державну казначейську службу, проходження яких потребує певного часу, що за даних обставин не дозволяє сплатити необхідні суми судового збору за подачу апеляційної скарги в межах встановленого строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.
Розглянувши доводи клопотання, суд апеляційної інстанції приходить висновку, що клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Так, відповідно до статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Отже, порядок відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення або звільнення від сплати судового збору встановлюється законом.
Таким спеціальним законом є Закон України від 8 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір».
Згідно зі статтею 8 Закону враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином, відповідно до статті 8 Закону № 3674-VI підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення або звільнення від сплати судового збору є врахування одночасно як майнового стану сторони, так і наявність однієї із умов визначеної цією статтею, перелік яких є вичерпним.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК повинна навести підстави (умови) для застосування положень статті 8 Закону, а також подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Звертаючись до суду з апеляційною скаргою, представник Міністерства оборони України Лесик-Гошко О.Є. не долучила жодного доказу на підтвердження того, що апелянт не має можливості сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги.
Згідно із вимогами ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додається, зокрема, документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 4 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», розмір ставки судового збору за подання заяви у справах окремого провадження становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до підпункту 6 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду судовий збір сплачується в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже судовий збір за подання апеляційної скарги Міністерством оборони України на рішення Бродівського районного суду Львівської області від 20 лютого 2024 року становить 805 грн. 20 коп. (2684х0.2х150%=805,20).
Враховуючи подання апеляційної через "Електронний суд", то такий підлягає сплаті з урахуванням коефіцієнту 0.8, передбаченого ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір", тобто в розмірі 644 грн. 16 коп.
Банківськими реквізитами для сплати судового збору є:
Отримувач: ГУК у Личаківському районі м. Львова 22030101
Код отримувача (код ЄДРПОУ): 38008294
МФО: 899998
Рахунок отримувача: UA808999980313131206080013954
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа).
При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником фізичною особою ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу (ч. 2 ст. 357 ЦПК України).
Враховуючи допущені при подачі апеляційної скарги недоліки, таку необхідно залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Оригінал квитанції та докази надсилання апеляційної скарги і копій доданих матеріалів іншим учасникам, у зазначений строк надати Львівському апеляційному суду.
Керуючись ст. ст. 185, 356 ЦПК України, -
ухвалив:
Відмовити у задоволені клопотання представника Міністерства оборони України Лесик-Гошко О.Є. у відстроченні сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу Міністерства Оборони України на рішення Бродівського районного суду Львівської області від 20 лютого 2024 року залишити без руху.
Надати апелянту строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.
Роз"яснити, що у випадку невиконання вимог зазначених в ухвалі апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута апелянту.
Суддя А.В.Ніткевич
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2024 |
Оприлюднено | 09.04.2024 |
Номер документу | 118176824 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Ніткевич А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні