Ухвала
від 08.04.2024 по справі 522/5241/24
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

з питань забезпечення позову

08.04.2024

Справа № 522/5241/24

Провадження № 2/522/4218/24

Суддя Приморського районного суду м. Одеси Ярема Х.С. розглянув в письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову.

ВСТАНОВИВ:

05.04.2024 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до СТ «Сузір`я будова».

Позивач просить суд визнати за ОСОБА_1 майнові права на квартиру будівельний АДРЕСА_1 , як на частку в об`єкті незавершеного будівництва згідно з договором №4/18 асоційованого членства у споживчому товаристві від 05.06.2018.

Разом з позовом подав заяву про забезпечення позову, якою просить накласти арешт на майнові права на квартиру та заборонити СТ «Сузір`я будова» в будь-який спосіб відчужувати (передавати) будь-яким іншим особам майнові права на квартиру будівельний АДРЕСА_2 . СТ «Сузір`я будова» має намір припинити договірні правовідносини з ОСОБА_1 щодо наявних майнових прав на квартиру та передати ці права третім особам.

Вирішуючи заяву про забезпечення позову суд виходить з наступних мотивів.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Згідно з ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії.

Згідно з ч.3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позов мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Таким чином, для того, щоб було вжито заходи для забезпечення позову у справі, заявнику необхідно довести, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Без встановлення наявності таких обставин вжиття заходів для забезпечення позову є неможливим.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд повинен співвідносити негативні наслідки від вжиття заходів забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати внаслідок невжиття цих заходів. Необхідність застосування заходів забезпечення випливає з фактичних обставин справи, які свідчать про наявність підстав вважати, що незастосування цього заходу призведе до утруднення чи унеможливлення виконання рішення суду в разі задоволення позову.

Зі змісту позову вбачається, що предметом спору є майнові права на квартиру.

Вимога про арешт майнових прав пов`язана з предметом спору. Однак положення ст. 150 ЦПК України не передбачають такого виду арешту, як арешт майнових прав, а лише арешт майна (створеного, завершеного) та належного відповідачеві. Отже, заява в частині накладення арешту на майнові права задоволенню не підлягає.

Щодо заборони відповідачеві відчужувати (передавати) спірні майнові права будь-яким іншим особам, ці вимоги є прямо пов`язаними з предметом спору, співмірними до позовних вимог, а їх невжиття в даному випадку створює реальну загрозу невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.

Відповідно до ч.1, 5 ст. 154 ЦПК України, суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення). Розмір зустрічного забезпечення визначається судом з урахуванням обставин справи. Заходи зустрічного забезпечення позову мають бути співмірними із заходами забезпечення позову, застосованими судом, та розміром збитків, яких може зазнати відповідач у зв`язку із забезпеченням позову.

Враховуючи, що заборона відчуження майнових прав не передбачає вилучення певного майна з користування особи, судом не встановлено підстав для застосування зустрічного забезпечення позову.

Керуючись ст. 149, 150, 152-154, 157 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити частково.

Заборонити Споживчому товариству «Сузір`я будова» (ЄДРПОУ 40355181) в будь-який спосіб відчужувати (передавати) будь-яким іншим особам майнові права на квартиру будівельний номер АДРЕСА_1 .

У задоволенні решти вимог відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду про забезпечення позову є виконавчим документом та підлягає негайному виконанню.

Ухвалу про забезпечення позову може бути оскаржено протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя Ярема Х.С.

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення08.04.2024
Оприлюднено10.04.2024
Номер документу118193806
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —522/5241/24

Ухвала від 27.12.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Ярема Х. С.

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Ярема Х. С.

Ухвала від 01.05.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Ярема Х. С.

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Ярема Х. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні