Ухвала
від 02.04.2024 по справі 761/11726/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/11726/24

Провадження № 4-с/761/118/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Волошин В.О., розглянувши матеріали скарги боржника ОСОБА_1 на бездіяльність Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про зняття арешту з нерухомого майна, стягувач: Кредитна спілка «Добробуд» в особі Територіального відокремленого без балансового відділення «Перевага» №5, -

встановив:

У березні 2024р. заявник звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва із вказаною скаргою .

Під час вивчення матеріалів вказаної заяви було встановлено, що остання подана з порушенням вимог розділу Розділу VII ЦПК України (Судовий контроль за виконанням судових рішень).

Статтею 447 ЦПК України передбачено, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Відповідно до ч. 1 ст. 450 ЦПК України скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.

Натомість, скаржником оскаржується бездіяльність Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністрества юстиції (м. Київ), проте, заявник не зазначила конкретного державного виконавця (прізвище, ім.'я та по-батькові) або начальника відділу, дії якого оскаржуються, що є процесуально недопустимим.

Суд не повинен самостійно визначати склад учасників скарги та з власної ініціативи повідомляти їх. Склад учасників скарги впливає на право бути обізнаним про судове рішення та можливість його оскарження.

У зв`язку з цим, суд пропонує скаржнику уточнити учасників виконавчого провадження (виконавця), з метою його повідомлення про розгляд скарги.

Відтак, заявнику необхідно зазначити коло учасників процесу та відповідно зміст вимог (зазначити бездіяльність якого державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби оскаржуються) скарги у відповідності до положень Розділу VII ЦПК України.

Відповідно до ч. 9 ст. 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Так як, нормами ЦПК України не передбачено залишення без руху скарги на бездіяльність державного виконавця, то в даному випадку підлягають застосуванню за аналогією положення ЦПК України щодо залишення позовної заяви без руху.

Згідно ст. 185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відтак, заявнику необхідно подати до суду нову редакцію заяви для суду з уточненим змістом вимог та суб`єктним складом учасників процесу, з урахуванням вищезазначених недоліків, та надати суду докази направлення іншим учасникам процесу зазначеної заяви.

Керуючись ст. ст. 175, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про зняття арешту з нерухомого майна, стягувач: Кредитна спілка «Добробуд» в особі Територіального відокремленого без балансового відділення «Перевага» №5, - залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

У випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.04.2024
Оприлюднено10.04.2024
Номер документу118198424
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —761/11726/24

Ухвала від 17.06.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Ухвала від 15.04.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

Ухвала від 02.04.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Волошин В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні