Ухвала
від 21.03.2024 по справі 216/2002/16-ц
ЦЕНТРАЛЬНО-МІСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 216/2002/16-ц

провадження 2/216/26/24

УХВАЛА

іменем України

21 березня 2024 року місто Кривий Ріг

Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі головуючого судді Кузнецова Р.О.,

за участю

секретаря судового засідання Максименко А.М.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань №4 приміщення суду в м. Кривому Розі Дніпропетровської області, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до підприємства об`єднання громадян Криворізьке учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих, про стягнення компенсації середнього заробітку за затримку розрахунку,

в с т а н о в и в:

У провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до підприємства об`єднання громадян Криворізьке учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих, про стягнення компенсації середнього заробітку за затримку розрахунку.

21 лютого 2024 року на адресу суду надійшло клопотання про призначення комплексної судової економічної та почеркознавчої експертиз.

В судовому засіданні позивач заявлене клопотання підтримав, просив суд задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала проти задоволення клопотання про призначення експертиз. Разом, з тим просила суд долучити до матеріалів справи заперечення, в яких зазначила, що позивач подав клопотання про призначення експертизи після закриття підготовчого судового засідання, не просив суд поновити процесуальний строк, та не зазначив поважність причин пропуску звернення з клопотанням про призначення експертизи, у зв`язку з чим, просила суд залишити вищезазначене без розгляду.

Суд, дослідивши клопотання позивача, а також матеріали справи та враховуючи вимоги законодавства, дійшов наступного висновку.

Відповідно до положень ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

За приписами ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством (ч. 1 ст. 102 ЦПК України).

У відповідності до п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо. У разі необхідності суд може призначити декілька експертиз, додаткову чи повторну експертизу.

Експертиза призначається ухвалою суду, де зазначаються: підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи (ч.1 ст. 104 ЦПК України).

Згідно ч. 4 ст. 103 ЦПК України якщо експертне дослідження пов`язане з повним або частковим знищенням об`єкта експертизи або зміною його властивостей:1) призначений судом експерт має одержати на його проведення відповідний дозвіл суду, який оформляється ухвалою; 2) залучений учасником справи експерт має повідомити відповідного учасника справи про наслідки проведення експертного дослідження, передбачені цим Кодексом, та одержати письмовий дозвіл на його проведення.

Відповідно до положень Наказу Міністерства Юстиції України від 8 жовтня 1998 року №53/5 «Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-медичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень» (далі - Інструкція) до основних видів експертиз відноситься Криміналістична: почеркознавча; лінгвістична експертиза мовлення; технічна експертиза документів; експертиза зброї та слідів і обставин її використання; трасологічна (крім досліджень слідів пошкодження одягу, пов`язаних з одночасним спричиненням тілесних ушкоджень, які проводяться в бюро судово-медичної експертизи); фототехнічна, портретна; експертиза голограм; відео-, звукозапису; вибухотехнічна; техногенних вибухів; матеріалів, речовин та виробів (лакофарбових матеріалів і покрить; полімерних матеріалів; волокнистих матеріалів; нафтопродуктів і пально-мастильних матеріалів; скла, кераміки; наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів; спиртовмісних сумішей; ґрунтів; металів і сплавів та виробів з них; наявності шкідливих речовин (пестицидів) у навколишньому середовищі; речовин хімічних виробництв та спеціальних хімічних речовин; харчових продуктів; сильнодіючих і отруйних речовин); біологічна. Економічна: бухгалтерського та податкового обліку; фінансово-господарської діяльності; фінансово-кредитних операцій. (п.п. 1.2.1, 1.2.3).

Згідно п. 3.3. Інструкції у документі про призначення експертизи (залучення експерта) зазначаються такі дані: місце й дата винесення постанови чи ухвали; посада, звання та прізвище особи, що призначила експертизу (залучила експерта); назва суду; назва справи та її номер; обставини справи, які мають значення для проведення експертизи; підстави для призначення експертизи; прізвище експерта або назва експертної установи, експертам якої доручається проведення експертизи; питання, які виносяться на вирішення експертові; перелік об`єктів, що підлягають дослідженню (у тому числі порівняльних зразків та інших матеріалів, направлених експертові, або посилання на такі переліки, що містяться в матеріалах справи); інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Відповідно до Постанови пленуму ВСУ №8 від 30.05.1997 року комплексна експертиза призначається у випадках, коли необхідно провести дослідження за участю декількох експертів, які є фахівцями у різних галузях знань.

Враховуючи суть заявлених позовних вимог, з метою правильного та об`єктивного вирішення справи, суд вважає за необхідне призначити по справі комплексну судову економічну та почеркознавчу експертизи, проведення якої доручити експертам Дніпропетровського науково-дослідницького інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, поклавши витрати з проведення експертизи на позивача ОСОБА_1 .

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України призначення по справі експертизи є підставою для зупинення провадження у справі.

Оскільки для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, провадження у справі на час проведення експертизи необхідно зупинити.

Керуючись статтями 103, 104, 223, 247, 252, 353 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення комплексної судової економічної та почеркознавчої експертиз задовольнити.

Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до підприємства об`єднання громадян Криворізьке учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих, про стягнення компенсації середнього заробітку за затримку розрахунку, проведення якої доручити Дніпропетровського науково-дослідницького інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (код ЄДРПОУ 26238495, 49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, 17, офіс 801).

На вирішення експертизи поставити наступні питання:

- Чи підтверджується документально нараховування та сплата ОСОБА_1 компенсації за затримку термінів виплати заробітної плати за період з 2000 року по день звільнення 31.08.2015. Якщо ні, то який розмір цих втрат?

- Чи підтверджено документально нарахування та сплата ОСОБА_1 індексації по заробітній платі за період 2011-2015, якщо ні то який розмір виплат втрачено за цей період?

- Чи підтверджено документально підвищення окладу ОСОБА_1 в період 2014-2015?

- Чи має місце спотворення обліку нарахувань у відомостях заробітної плати та відображення їх в табуліграмах ОСОБА_1 , чи правильно відображені показники в обліку нарахувань заробітку? Як це вплинуло на розмір нарахувань заробітної плати ?

- Який розмір втрат по оплати праці ОСОБА_1 , в період погіршання умов праці, за 16 днів праці з повним робочим часом в період лютого, березня, липня 2015 року?

- Який розмір втрат заробітку ОСОБА_1 за 20 днів наданих відгулів за роботу у вихідні дні що відображені на оплату в табелях робочого часу в період погіршання умов праці в лютому, березні, липні 2015 року?

- Чи підтверджується документально нарахування ОСОБА_1 заробітної плати за додатковий об`єм робіт в якості начальника РСУ в червні 2014 року, якщо ні - то який розмір втрат заробітку?

- Який розмір втрат по оплаті праці ОСОБА_1 за 19 неоплачених днів роботи у вихідні дні?

- Який розмір середнього заробітку ОСОБА_1 станом на час звільнення 31.08.2015 року?

- Що є складовими заробітної плати що підлягає виплаті при повному розрахунку при звільненні з роботи?

- Які порушення вимог нормативних актів, що регламентують ведення бухгалтерського обліку, трудового законодавства, призвели до несплати ОСОБА_1 заробітку в період праці у вихідні дні, переведення на роботу з погіршанням умов праці, додаткового об`єму робіт, індексації заробітної плати, та термінів її виплати?

- Чи підтверджується документально сума остаточного розрахунку відповідача в розмірі 21483,68 грн. для виплати ОСОБА_1 при звільненні?

- Чи документально обґрунтовані вимоги позивача ОСОБА_1 про стягнення з відповідача: - несплати заробітної плати за 19 днів роботи у вихідні дні у розмірі 3247,32 грн.; - розмір середнього заробітку за 36 днів неправомірно проставлених НД 6152,81 грн. - середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати з 01.09.2015 по 18.01.2016 включно в розмірі 17762,14 грн.; - за час затримки повного розрахунку середнього заробітку з 19.01.2016 по 22.01.2019 включно у розмірі 188 002,77 грн., якщо ні - то в якій сумі завищена чи занижена?

На розгляд почеркознавчої експертизи поставити наступні питання:

- Чи належить підпис в отриманні коштів у відомості виплати заробітної плати за червень місяць 2015 року у розмірі 1040,0 грн. ОСОБА_1 чи іншій особі?

- Чи належить підпис в табелях обліку робочого часу на підприємстві як відповідальної особи за період лютий, березень, липень місяць 2015 року ОСОБА_1 чи іншій особі?

- Чи належать в заявах ОСОБА_1 про надання йому відгулів підписи у відмітках щодо кількості відгулів від 17.02.2015р., 26.02.2015р., 02.07.2015р., 14.08.2015р., 19 відгулів станом на 14.08.2015 року інспектору відділу кадрів ОСОБА_3 , підпис «не заперечую» в заявах від 02.07.2015р, 14.08.2015р. головному інженеру ОСОБА_4 , підпис в резолюціях відділу кадрів директора ОСОБА_5 в заявах від 02.07.2015р., 14.08.2015р. які були допитані в суді як свідки з особистими підписами присяги суду?

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за дачу заздалегідь неправдивого висновку, а також за відмову без поважних причин від виконання покладених на експерта обов`язків.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судову експертизу» дозволити пошкодження або витрачення об`єктів у тій мірі, в якій це необхідно для експертного дослідження.

Витрати з проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 (тел. НОМЕР_2 ).

Роз`яснити сторонам про наслідки ухилення від участі в експертизі відповідно до ст. 109 ЦПК України - у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Суддя Р.О.КУЗНЕЦОВ

СудЦентрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення21.03.2024
Оприлюднено10.04.2024
Номер документу118211705
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —216/2002/16-ц

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Агєєв О. В.

Рішення від 19.09.2024

Цивільне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

КУЗНЕЦОВ Р. О.

Ухвала від 25.07.2024

Цивільне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

КУЗНЕЦОВ Р. О.

Ухвала від 28.05.2024

Цивільне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

КУЗНЕЦОВ Р. О.

Ухвала від 21.03.2024

Цивільне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

КУЗНЕЦОВ Р. О.

Ухвала від 06.06.2023

Цивільне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

КУЗНЕЦОВ Р. О.

Ухвала від 21.04.2023

Цивільне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

КУЗНЕЦОВ Р. О.

Ухвала від 19.06.2019

Цивільне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

Кузнецов Р. О.

Ухвала від 19.06.2019

Цивільне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

Кузнецов Р. О.

Ухвала від 11.06.2018

Цивільне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

Сидорак В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні