У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №338/507/24
09 квітня 2024 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Куценко О. О., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , до ІНФОРМАЦІЯ_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 , про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу,
в с т а н о в и в :
08 квітня 2024 року через систему "Електронний суд" представник позивача адвокат Кириленко А. В., в інтересах ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 про встановлення факту проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_4 , однією сім`єю, як жінки та чоловіка без реєстрації шлюбу у період часу з 01.06.2016 року по 24.04.2022 року.
Крім того, у позовній заяві представник позивача адвокат Кририленко А. В. просить розгляд справи проводити за правилами спрощеного провадження без виклику сторін.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України з документами відповідно довимогст.177ЦПКУкраїни та підлягає розгляду в Богородчанському районному суді Івано-Франківської області.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні, тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відповідно до ст. 274 ч. 3 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Однак за матеріалами справи встановлено, що для встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу потрібно враховувати у сукупності всі ознаки, що притаманні сім`ї. Так, при встановленні факту наявності у осіб спільного побуту доцільно враховувати ознаки, визначені у понятті домогосподарства.
Тобто, всі вищевказані обставини слід доводити у судовому засіданні безпосередньо за участі сторін у справі, поясненням свідків та інші обставини, які можуть бути встановлені у судовому засіданні.
Відповідно до приписів ст. 19 ЦПК України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Суд вважає за необхідне розглядати справу за правилами загального позовного провадження.
Згідно з ч. 1ст. 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Частиною 6ст. 84 ЦПК Українипередбачено,що будь-якаособа,у якоїзнаходиться доказ,повинна видатийого навимогу суду.
Для підтвердження добросовісності здійснення учасниками справи їхніх процесуальних прав щодо надання відомостей щодо кола осіб, які мають права на спадщину та об`єктивного розгляду цивільної справи, слід витребувати інформацію про те хто фактично проживав та був зареєстрований на момент смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_4 .
З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне витребувати дану інформацію у Манявської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області.
На підставі викладеного, керуючись ч.5 ст. 128 ЦПК України, ст. 19, 84, 175-177, 187, 260, 354 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в :
Відкрити провадження поцивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу.
Справу розглядатиу відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження.
Підготовче судове засідання призначити на 11 годину 00 хвилин 09 травня 2024 року у приміщенні Богородчанського районного суду Івано-Франківської області.
Встановити строк для подання відповідачем відзиву на позов за п`ять днів до дати проведення підготовчого судового засідання.
Витребувати у Манявськоїселищної радиІвано-Франківськогорайону Івано-Франківськоїобласті,інформацію проте хтофактично проживавта бувзареєстрований намомент смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,який загинув ІНФОРМАЦІЯ_4 .Повідомити провсіх відомихспадкоємців загиблого ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_2 ,із зазначеннямПІБ,їх адрес,номерів телефонівта відомихзасобів зв`язку. Повідомити про наявність заповіту з наданням такого заповіту.
Вищевказану інформацію та інші наявні відомості слід надати суду до 03 травня 2024 року.
Копію ухвали, копію позовної заяви та доданих документів, надіслати учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://bg.if.court.gov.ua.
Ухвала може бути оскаржена у зв`язку з порушенням правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо доІвано-Франківського апеляційного суду.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШПерехідних Положень ЦПК Українив новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя:
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2024 |
Оприлюднено | 10.04.2024 |
Номер документу | 118211715 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Куценко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні