Справа № 366/992/24
Провадження № 2/366/429/24
У Х В А Л А
Іменем України
5 березня 2024 року смт Іванків
Суддя Іванківського районного суду Київської області Гончарук О.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державного підприємства «Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження» про поновлення на роботі, оплату вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
03 квітня 2024 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , яку подано ОСОБА_2 до Державного підприємства «Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження» про поновлення на посаді водія автотранспортних засобів 3-го класу автотранспортної дільниці адміністративно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження її сина, ОСОБА_1 , стягнення на його користь середнього заробітку за час вимушеного прогулу у розмірі 103108 грн. та відшкодування моральної шкоди у розмірі 100000 грн.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, вважаю, що позовна заява підлягає поверненню виходячи з наступного.
Статтею 233КЗпП України передбачено, що працівник можезвернутисяіззаявою провирішеннятрудовогоспору безпосередньодосуду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Із заявою про вирішення трудового спору у справах про звільнення працівник має право звернутися до суду в місячний строк з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення, а у справах про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, - у тримісячний строк з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні (стаття 116).
Із зазначеного вбачається, що до суду із заявою про вирішення трудових спорів у справах про звільнення та у справах про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні звертається безпосередньо працівник.
Відповідно до ч.2 ст.175 ЦПК Українипозовна заява подається до суду в письмовій формі іпідписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Позовна заява подана та підписана ОСОБА_2 , щодо поновлення на роботі її сина, ОСОБА_1 , стягнення на його користь середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди з відповідача.
Частиною першою статті 58ЦПК України передбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно ч. 1 ст.62ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.
Відповідно до ч. 8ст. 62 ЦПК України у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Згідно з ч.1-2 ст. 60 ЦПК Українипредставником у суді може бути адвокат або законний представник.
Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
ОСОБА_2 не надала документів про свої повноваження як представника, тим більше, не зазначила у позовній заяві свій статус як представника сина, а звертається до суду у якості позивача відповідно до ст.ст.60,62 ЦПК України. За таких обставин, ОСОБА_2 не є позивачем чи його представником, а тому не має процесуальної дієздатності звернення до суду з даним позовом, й позов підписано указаною особою, яка не має права його підписувати (без права на повноваження).
Заява, відповідно до п.1 ч.4 ст. 185 ЦПК України, повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності або підписано особою, яка не має право її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Підстав для вирішення питання про повернення судового збору немає, оскільки заявником при подачі заяви до суду судовий збір не сплачувався.
Керуючись ст.ст.185,258-261,353 ЦПК України
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного підприємства «Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження» про поновлення на роботі, оплату вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди повернути позивачу.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала про повернення позовної заяви може бути оскаржена.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складення).
Копію ухвали разом з позовною заявою надіслати позивачеві.
Копія позовної заяви залишається в суді.
Суддя: О.П. Гончарук
Суд | Іванківський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2024 |
Оприлюднено | 11.04.2024 |
Номер документу | 118221063 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Іванківський районний суд Київської області
Гончарук О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні