Справа № 308/14007/22
1-кс/308/1999/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 квітня 2024 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
підозрюваного - ОСОБА_4 ,
захисника - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Закарпатської області майора поліції ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 12022070000000135, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 травня 2022 року, про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, уродженця с. Пилиповичі Новоград-Волинського району Житомирської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, пенсіонера,
підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОВС СУ ГУНП в Закарпатської області майор поліції ОСОБА_6 звернулася до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з клопотанням у кримінальному провадженні № 12022070000000135, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 травня 2022 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, погодженим прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_7 , про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_4 .
Клопотання мотивоване тим, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, а також існують ризики переховування підозрюваного від органів досудового розслідування, прокуратури та суду, незаконного впливу для свідків.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Захисник підозрюваного заперечив щодо задоволення клопотання. Повідомив про те, що експертиза у кримінальному провадженні вже проведена. У клопотанні сторони обвинувачення не вказані конкретні свідки, на яких може вплинути підозрюваний. Звернув увагу на те, що підозрюваний проживає разом з дружиною, є особою пенсійного віку. Давно не працює. Зв`язку з особами, які беруть участь у кримінальному провадженні не встановлено. Від органу досудового слідства не ухиляється. Не складав документи, не виготовляв їх, а тільки підписував. З часу вчинення діяння пройшло більше 16 років.
Підозрюваний зауважив, що він дійсно підписував документацію, але її не розробляв. Додав, що його дружина астматична. Просив врахувати, що не ухиляється від слідства, не ховається. Є потреба виходити з дому. З`являється на виклики.
Заслухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши подане клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Згідно ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінального провадження № 12022070000000135, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.11.2020, підтверджено, що Головним управлінням Національної поліції в Закарпатській області проводиться досудове розслідування даного кримінального провадження, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.
Третього квітня 2024 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України та ч. 1 ст. 366 КК України.
З повідомлення про підозру встановлено, що ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді начальника управління Держкомзему у Хустському районі Закарпатської області, будучи службовою особою, несучи персональну відповідальність за здійснення діяльності керованої ним установи, в порушення вимог Земельного кодексу України, Лісового кодексу України, Закону України «Про землеустрій» а також Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах № 43 від 04.05.1999 (в редакції Закону № 168 від 15.07.2008), діючи в інтересах ОСОБА_8 , використав службове становище всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки, за наступних обставин.
Так, у розпорядженні ОСОБА_4 , знаходився місцевий фонд документації із землеустрою, затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими регулюється використання та охорона земель державної, комунальної та приватної власності, також у розпорядженні відділу знаходився Державний акт на право постійного користування землею І-ЗК №000382 від 16.04.1997 виданий Хустському державному лісогосподарському підприємству для ведення лісового господарства. У зв`язку з чим, у ОСОБА_4 , була наявна об`єктивна можливість встановити розташування земельної ділянки лісового фонду, яка перебувала у користуванні вказаного підприємства.
Крім того, у місцевому фонді документації із землеустрою, була наявна індексна кадастрова карта сіл Шаян та Ракош, Вишківської селищної ради, Хустського району, Закарпатської області, відповідного масштабу, яка складена у відповідності до законодавства України та яка використовується у роботі управління Держкомзему в Хустському районі Закарпатської області.
У даній кадастровій карті визначені контури земель певних категорій, які позначалися умовними знаками для топографічної карти відповідного масштабу, затверджених Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 254 від 9 липня 2001 року.
Разом з тим, останньому достовірно було відомо, що вилучення земель лісового фонду на той час було заборонено відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 610-р від 10.04.2008.
Так, 30.12.2008 на розгляд начальника управління Держкомзему у Хустському районі ОСОБА_4 , на якого покладено функції по керівництву діяльністю управлінням, та основну функцію територіального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин по державному нагляду у сфері землеустрою, несучи персональну відповідальність за виконання покладених на управління (відділ) завдань, в паперовому вигляді надійшов розроблений ТОВ «ХУСТ-ЗЕМЛЯ КАРПАТ», технічна документація із землеустрою, щодо складання документів, що посвідчують право на земельні ділянки, згідно розпорядження голови Хустської РДА, для ведення особистого селянського господарства громадянину ОСОБА_8 мешканцю АДРЕСА_2 за адресою АДРЕСА_3 загальною площею 1 га.
При розгляді зазначеної документації, ОСОБА_4 , знаходячись у приміщенні службового кабінету за адресою: АДРЕСА_4 , будучи начальником управління, знаючи що у фонді документації із землеустрою управління Держкомзему у Хустському районі, наявні державний акт на право постійного користування І-ЗК №000582 та картографічні матеріали до нього, а також індексна кадастрова карта сіл Шаян та Ракош, Вишківської селищної ради, Хустського району, Закарпатської області, відповідного масштабу, що передбачено, постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.2004 №1553 «Про затвердження Положення про Державний фонд документації із землеустрою», встановивши, що згідно матеріалів поданої йому технічної документації та вищенаведених матеріалів із землеустрою, земельна ділянка, яка виділялися ОСОБА_8 , у приватну власність, а саме земельна ділянка площею 0.70 га., частково накладається на землі лісового фонду, що перебували у користуванні Хустського державного лісогосподарського підприємства, в порушення розпорядження Кабінету Міністрів України № 610-р від 10.04.2008, проявив необережність при виконанні обумовлених його службовим становищем обов`язків, тобто не встановив невідповідності наданої на погодження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельні ділянки, згідно розпорядження голови Хустської РДА, для ведення особистого селянського господарства громадянину ОСОБА_8 , вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів та документації із землеустрою, в частині накладення земельної ділянки з кадастровим номером 2125355303:01:002:0464, що розташована в урочищі «Ерней Лаз» с. Шаян на землі Хустського державного лісогосподарського підприємства загальним розміром 0,2437 га. скріпив:
- 30.12.2008 протягом робочого дня у не встановлений досудовим розслідуванням час, своїм підписом та відтиском печатки управління документ, який є обов`язковою складовою технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельні ділянки, довідку про експлікацію земель по формі 6 зем Хустського району смт. Вишково 253553, яка також містить відомості про перелік обмежень прав на земельну ділянку і наявні земельні сервітути, яка розташовані за межами с. Шаян, урочище «Ерней Лаз» та урочище «Вагов», на території Вишківської селищної ради, Хустського району Закарпатської області за № 520 від 30.12.2013, до якого внесено відомості про віднесення земельних ділянок площею 1 га., для ведення особистого селянського господарства до сільськогосподарських угідь а саме 0,30 га - сади та 0,70 га пасовища.
- 30.12.2008 протягом робочого дня у не встановлений досудовим розслідуванням час, своїм підписом та відтиском печатки управління документ, який є обов`язковою складовою технічної документації із землеустрою, висновок про погодження технічної документації із землеустрою, щодо виготовлення дублікату державного акту на право власності на земельні ділянки загальною площею 1 га., з них 0,20 га багаторічних насаджень в урочищі «Ерней лаз» 0,10 га., багаторічних насаджень в урочищі «Вагов», та 0,70 га., пасовищ в урочищі «Вагов» для ведення особистого селянського господарства громадянину ОСОБА_8 мешканцю АДРЕСА_2 на території Вишківської селищної ради за №458 від 30.12.2008, до якого внесено відомості про віднесення земельної ділянки загальною площею 1 га. для ведення особистого селянського господарства, до земель сільськогосподарського призначення, а саме 0,20 га багаторічних насаджень в урочищі «Ерней лаз» 0,10 га., багаторічних насаджень в урочищі «Вагов», та 0,70 га., пасовищ в урочищі « Вагов », при тому що сформовані земельні ділянки не відповідають кількості та розмірам, зазначеним у розпорядженні голови Хустської районної державної адміністрації від 28.12.2007 № 578, що в свою чергу суперечить вимогам Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах від 04.05.99р. № 43, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 04.06.1999р. за № 354/3647, як результат управління Держземагенства в Хустському районі погодило технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельні ділянки, згідно розпорядження голови Хустської РДА, для ведення особистого селянського господарства громадянину ОСОБА_8 мешканцю АДРЕСА_2 за адресою АДРЕСА_3 ;
- 30.12.2008 протягом робочого дня у не встановлений досудовим розслідуванням час, своїми підписами та відтисками печатки управління документи, які є обов`язковою складовою технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельні ділянки, а саме матеріали геодезичних вишукувань збірний кадастровий план та кадастровий план земельної ділянки з кадастровим номером 2125355303:01:002:0464, до яких внесено відомості про віднесення земельної ділянки загальною площею 0,70 га., для ведення особистого селянського господарства до земель сільськогосподарського призначення, пасовищ.
Враховуючи вищенаведені норми законодавства та те, що у матеріалах вищевказаної технічної документації із землеустрою, знаходиться розпорядження Хустської районної державної адміністрації від 28.12.07 № 578 "Про надання безоплатно у приватну власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, в тому числі в рахунок сертифікатів на земельну частку (пай) громадянам, за межами населеного пункту смт Вишково", яким гр. ОСОБА_8 надано безоплатно у приватну власність земельні ділянки загальною площею 1,0 га, в тому числі площею 0,60 га природних пасовищ з чагарниками в урочищі « Ерней Лаз » та 0,40 га природніх пасовищ в урочищі «Вагов» за межами населеного пункту смт. Вишково для ведення особистого селянського господарства, а також викопіювання з планово картографічних матеріалів с. Шаян з визначенням конфігурації та місця розташування земельних ділянок, схеми погодження земельних ділянок та схеми розміщення земельних ділянок здійснена на карті відповідного масштабу, у ході перевірки відповідності документації зазначеної технічної документації із землеустрою вимогам законодавства, ОСОБА_4 , діючи умисно, використав службове становище всупереч інтересам служби в інтересах ОСОБА_8 , оскільки на підставі наданих документів, та наявних у користуванні інформації усвідомлював, що земельні частково накладаються на землі лісового фонду, а також, що сформовані земельні ділянки не відповідають кількості та розмірам, зазначеним у розпорядженні голови Хустської районної державної адміністрації від 28.12.2007 № 578, що в свою чергу суперечить вимогам Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах від 04.05.99р. № 43, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 04.06.1999р. за № 354/3647.
Як наслідок, 23.01.2009 начальником управління Держкомзему у Хустському районі Закарпатської області ОСОБА_4 , було видано державний акт серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_8 , який проживає АДРЕСА_2 , на право власності на земельну ділянку площею 0,7000 га., яка розташована в АДРЕСА_3 , для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер земельної ділянки 2125355303:01:002:0464.
Згідно висновку експерта, за результатами проведення судової земельно-технічної експертизи, земельна ділянка з кадастровим номером 2125355300:06:001:0043, яка утворена внаслідок поділу земельної ділянки з кадастровим номером 2125355303:01:002:0464, та розташована в Закарпатській області Хустського району в с. Шаян, урочище «Ерней Лаз», частково накладається на землі Хустського державного лісогосподарського підприємства, площа накладання становить 0,0421 га., а земельна ділянка з кадастровим номером 2125355300:06:001:0042, яка утворена внаслідок поділу земельної ділянки з кадастровим номером 2125355303:01:002:0464, та розташована в Закарпатській області Хустського району в с. Шаян, урочище «Ерней Лаз», частково накладається на землі Хустського державного лісогосподарського підприємства, площа накладання становить 0,2016 га.
Таким чином, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, достовірно знаючи в силу своїх службових обов`язків про порядок та підстави погодження проектів землеустрою, виконуючи функції по керівництву діяльністю управлінням, та несучи персональну відповідальність за виконання покладених на управління (відділ) завдань, маючи реальну можливість діяти так, як того вимагають інтереси служби, усупереч вимог ст.ст. 1, 5, 7, 16, 17, 19 Лісового кодексу України (в редакції закону №3404-IV (3404-15) від 08.02.2006), ст. ст. 55, 57, 116, 186, 186-1 Земельного кодексу України (в редакції Закону №509-VI від 16.09.2008), Закону України «Про землеустрій» (у редакції від 22.05.2003), пунктів 1.4, 5, 5.1, 5.2, 5.3 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах від 04.05.99р. № 43, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 04.06.1999р. за № 354/3647, Положення про Державний фонд документації із землеустрою, Положення про управління Держземагенства затвердженого 17.06.2008 наказом № 123 Державного комітету України із земельних ресурсів, діючи умисно, використав службове становище, всупереч інтересам служби в інтересах ОСОБА_8 , не виконав основну функцію територіального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин по державному нагляду у сфері землеустрою, що знаходиться у прямому причинному зв`язку із прийняттям рішення про передачу у приватну власність громадянину ОСОБА_8 , земельної ділянки лісового фонду, з кадастровими номером 2125355303:01:002:0464 площею 0,70 га., яку в подальшому на підставі технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки було розділено на дві окремих земельних ділянки а саме, на земельну ділянку з кадастровим номером 2125355300:06:001:0043 площею 0,10 га., вартістю 35 959,00 гривень, та земельну ділянку з кадастровим номером 2125355300:06:001:0042 площею 0,60 га., вартістю 215 754,00 гривень, тобто загальною вартістю 251 713,00 гривень, чим спричинено охоронюваним законом державним інтересам Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», в особі філії «Хустське лісове дослідне господарство», код ЄДРПОУ 45123915, матеріальну шкоду на загальну суму 251 713,00 гривні, що у 250 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідками.
Крім того, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді начальника управління Держкомзему у Хустському районі, виконуючи покладені функції по керівництву діяльністю управлінням, та основну функцію територіального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин по державному нагляду у сфері землеустрою, будучи службовою особою, достовірно знаючи в силу своїх службових обов`язків про порядок та підстави погодження проектів землеустрою, виконуючи функції по керівництву діяльністю управлінням, та несучи персональну відповідальність за виконання покладених на управління (відділ) завдань, в порушення вимог ст.ст. 1, 5, 7, 16, 17, 19 Лісового кодексу України (в редакції закону №3404-IV (3404-15) від 08.02.2006), ст. ст. 55, 57, 116, 186, 186-1 Земельного кодексу України (в редакції Закону №509-VI від 16.09.2008), Закону України «Про землеустрій» (у редакції від 22.05.2003), пунктів 1.4, 5, 5.1, 5.2, 5.3 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах від 04.05.99р. № 43, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 04.06.1999р. за № 354/3647, Положення про Державний фонд документації із землеустрою, Положення про управління Держземагенства затвердженого 17.06.2008 наказом № 123 Державного комітету України із земельних ресурсів, отримавши на розгляд, в паперовому вигляді, розроблений ТОВ «ХУСТ-ЗЕМЛЯ КАРПАТ», технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельні ділянки, згідно розпорядження голови Хустської РДА, для ведення особистого селянського господарства громадянину ОСОБА_8 мешканцю АДРЕСА_2 загальною площею 1 га., знаходячись у приміщенні службового кабінету за адресою: АДРЕСА_4 , знаючи що у фонді документації із землеустрою управління Держкомзему у Хустському районі, наявні державний акт на право постійного користування І-ЗК №000582 та картографічні матеріали до нього, а також індексна кадастрова карта сіл Шаян та Ракош, Вишківської селищної ради, Хустського району, Закарпатської області, відповідного масштабу, що передбачено, постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.2004 №1553 «Про затвердження Положення про Державний фонд документації із землеустрою», встановивши, що згідно матеріалів поданої йому технічної документації із землеустрою та вищенаведених матеріалів із землеустрою, земельна ділянка, яка виділялися ОСОБА_8 , у приватну власність, а саме земельна ділянка площею 0.70 га., частково накладається на землі лісового фонду, що перебували у користуванні Хустського державного лісогосподарського підприємства, в порушення розпорядження Кабінету Міністрів України № 610-р від 10.04.2008, проявив необережність при виконанні обумовлених його службовим становищем обов`язків, тобто не встановив невідповідності наданої на погодження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельні ділянки, згідно розпорядження голови Хустської РДА, для ведення особистого селянського господарства громадянину ОСОБА_8 , вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів та документації із землеустрою, в частині накладення земельної ділянки з кадастровим номером 2125355303:01:002:0464, що розташована в урочищі «Ерней Лаз» с. Шаян на землі Хустського державного лісогосподарського підприємства загальним розміром 0,2437 га. скріпив:
- 30.12.2008 протягом робочого дня у не встановлений досудовим розслідуванням час, своїм підписом та відтиском печатки управління документ, який є обов`язковою складовою технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельні ділянки, довідку про експлікацію земель по формі 6 зем Хустського району смт. Вишково 253553, яка також містить відомості про перелік обмежень прав на земельну ділянку і наявні земельні сервітути, яка розташовані за межами с. Шаян, урочище «Ерней Лаз» та урочище «Вагов», на території Вишківської селищної ради, Хустського району Закарпатської області за № 520 від 30.12.2013, до якого внесено відомості про віднесення земельних ділянок площею 1 га., для ведення особистого селянського господарства до сільськогосподарських угідь а саме 0,30 га - сади та 0,70 га пасовища.
- 30.12.2008 протягом робочого дня у не встановлений досудовим розслідуванням час, своїм підписом та відтиском печатки управління документ, який є обов`язковою складовою технічної документації із землеустрою, висновок про погодження технічної документації із землеустрою, щодо виготовлення дублікату державного акту на право власності на земельні ділянки загальною площею 1 га., з них 0,20 га багаторічних насаджень в урочищі «Ерней лаз» 0,10 га., багаторічних насаджень в урочищі «Вагов», та 0,70 га., пасовищ в урочищі «Вагов» для ведення особистого селянського господарства громадянину ОСОБА_8 мешканцю АДРЕСА_2 на території Вишківської селищної ради за №458 від 30.12.2008, до якого внесено відомості про віднесення земельної ділянки загальною площею 1 га. для ведення особистого селянського господарства, до земель сільськогосподарського призначення, а саме 0,20 га багаторічних насаджень в урочищі «Ерней лаз» 0,10 га., багаторічних насаджень в урочищі «Вагов», та 0,70 га., пасовищ в урочищі « Вагов », при тому що сформовані земельні ділянки не відповідають кількості та розмірам, зазначеним у розпорядженні голови Хустської районної державної адміністрації від 28.12.2007 № 578, що в свою чергу суперечить вимогам Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах від 04.05.99р. № 43, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 04.06.1999р. за № 354/3647, як результат управління Держземагенства в Хустському районі погодило технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельні ділянки, згідно розпорядження голови Хустської РДА, для ведення особистого селянського господарства громадянину ОСОБА_8 мешканцю АДРЕСА_2 за адресою АДРЕСА_3 ;
- 30.12.2008 протягом робочого дня у не встановлений досудовим розслідуванням час, своїми підписами та відтисками печатки управління документи, які є обов`язковою складовою технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельні ділянки, а саме матеріали геодезичних вишукувань збірний кадастровий план та кадастровий план земельної ділянки з кадастровим номером 2125355303:01:002:0464, до яких внесено відомості про віднесення земельної ділянки загальною площею 0,70 га., для ведення особистого селянського господарства до земель сільськогосподарського призначення, пасовищ.
З урахуванням вказаних документів виданих Управлінням Держкомзему у Хустському районі Закарпатської області, скріплених підписом ОСОБА_4 , та відтиском печатки очолюваного ним управління, та які є невід`ємною частиною технічної документації із землеустрою, щодо складання документів, що посвідчують право на земельні ділянки, згідно розпорядження голови Хустської РДА, для ведення особистого селянського господарства громадянину ОСОБА_8 мешканцю АДРЕСА_2 за адресою АДРЕСА_3 загальною площею 1 га., 23.01.2009 начальником управління Держкомзему у Хустському районі Закарпатської області ОСОБА_4 , було видано державний акт серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_8 , який проживає АДРЕСА_2 , на право власності на земельну ділянку площею 0,7000 га., яка розташована в АДРЕСА_3 , для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер земельної ділянки 2125355303:01:002:0464, яку в подальшому на підставі технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки було розділено на дві окремих земельних ділянки а саме, на земельну ділянку з кадастровим номером 2125355300:06:001:0043 площею 0,10 га., вартістю 35 959,00 гривень, та земельну ділянку з кадастровим номером 2125355300:06:001:0042 площею 0,60 га., вартістю 215 754,00 гривень, спричинено охоронюваним законом державним інтересам Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», в особі філії «Хустське лісове дослідне господарство», код ЄДРПОУ 45123915, матеріальну шкоду на загальну суму 251 713,00 гривні.
Сукупність фактичних даних, які містяться в матеріалах кримінального провадження, дають підстави вважати пред`явлену ОСОБА_11 підозру у вчиненні даного кримінального правопорушення обґрунтованою, а обставини здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його вини потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні вже під час подальшого досудового розслідування, що не виключає можливості застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
Згідно з ч.1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Злочин, який інкримінується ОСОБА_4 (ч. 2 ст. 364 КК України) є тяжким, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п`ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а відтак, враховуючи вагомість зібраних у процесі досудового розслідування доказів, слідчий суддя констатує, що є достатні підстави вважати, що, враховуючи суворість покарання, з метою його уникнення, підозрюваний може переховуватись від органу досудового розслідування чи незаконно впливати на свідків, зокрема таких, що не є встановленими.
Наявність ризику впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів під час проведення досудового розслідування, а й на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом.
Таким чином слідчим доведено наявність ризиків, передбачених п. п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України.
При вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у ст. 177 КПК України, слідчий суддя врахував обставини, передбачені ст. 178 КПК України, зокрема те, що підозрюваний є раніше не судимим, пенсіонером, з вищою освітою, одружений, має на утриманні жінку, яка є інвалідом 2 групи, має постійне місце проживання, та прийшов до висновку, що сторона обвинувачення довела, що встановлені під час розгляду клопотання про застосування запобіжних заходів обставини, є достатніми для переконання, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів, передбачених частиною першою цієї статті, не може запобігти доведеним під час розгляду клопотання ризикам.
Враховуючи встановлені у ході розгляду клопотання обставини, слідчий суддя вважає за необхідне покласти на підозрюваного обов`язки, передбачені п. п. 1, 3, 8 ч. 5 ст. 194 КПК України.
Керуючись ст. ст. 176, 178, 179, 181, 184, 186, 193, 194, 196, 309, 310 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Застосувати відносно ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час доби, заборонивши залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , з 23 год. 00 хв. ночі до 05 год. 00 хв. ранку без дозволу слідчого, прокурора або суду на строк до двох місяців в межах строку досудового розслідування, а саме до 03 червня 2024 року.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 наступні обов`язки:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду за першою вимогою;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.
Ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту передати для виконання органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Час та дата оголошення повного тексту ухвали 13 год. 40 хв. 10 квітня 2024 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2024 |
Оприлюднено | 12.04.2024 |
Номер документу | 118289446 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Зарева Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні