ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
УХВАЛА
11.04.2024 Справа № 914/792/24
Господарський суд Львівської області розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за заявою:Фізичної особи-підприємця Жбадинського Василя Орестовичапро банкрутство:Приватного підприємства «Фараон» (вул. Городоцька, буд. 359, м.Львів, 79040; ідентифікаційний код 32519011)
Суддя: Цікало А. І.
При секретарі: Пукач М. В.
Представники:
Заявника:Фізичної особи-підприємця Жбадинського Василя Орестовича Жбадинський В. О.Боржника:Приватного підприємства «Фараон» - не з`явився
ВСТАНОВИВ:
26.03.2024 р. на розгляд Господарського суду Львівської області за вх. № 879 від фізичної особи-підприємця Жбадинського Василя Орестовича надійшла заява про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства «Фараон» (ідентифікаційний код 32519011).
Ухвалою суду від 01.04.2024 р. заяву фізичної особи-підприємця Жбадинського Василя Орестовича про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства «Фараон» прийнято до розгляду; підготовче засідання призначено на 11.04.2024 р.
11.04.2024 р. до суду за вх. № 9993/24 від Приватного підприємства «Фараон» надійшов відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство. У зазначеному відзиві боржник підтвердив наявність заборгованості перед ФОП Жбадинським В. О. за юридичні послуги, надані згідно договору про надання юридичних послуг від 02.01.2024 р. № 02/01/24 у розмірі 12000,00 грн.
Заявник в підготовче засідання з`явився, вимоги заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство підтримав, просив суд відкрити провадження у справі про банкрутство ПП «Фараон».
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
Як вбачається з матеріалів справи, 02.01.2024 р. між Приватним підприємством «Фараон» (замовник) та фізичною особою-підприємцем Жбадинським Василем Орестович (виконавець) укладено договір про надання юридичних послуг № 02/01/24 (надалі Договір), відповідно до умов якого замовник доручає, а виконавець приймає на себе зобов`язання протягом терміну дії цього договору надати замовнику юридичні послуги згідно чинного законодавства України, а замовник зобов`язується прийняти послуги та оплатити їх (п. 1.1. Договору). В обов`язки виконавця по зверненню замовника входить консультування замовника з корпоративного, господарського, цивільного, трудового, податкового, митного законодавства та інших галузей права з наданням витягів із чинного законодавства (п. 1.2. Договору).
Відповідно до п. 3.1. Договору, за надання послуг, передбачених Договором, замовник сплачує винагороду з розрахунку 2000,00 грн. за одну годину роботи (без ПДВ). Розрахунки за надані послуги здійснюються щомісяця після надання послуг за договором та підписання сторонами акту наданих послуг.
Кошти, вказані в п. 3.1. цього Договору, замовник перераховує на банківський рахунок виконавця не пізніше 15-го числа місяця, наступного за тим, в якому надавались послуги відповідно до умов цього Договору (п. 3.2. Договору).
31.01.2024 р. між сторонами підписано акт здачі-приймання наданих послуг № 31/01/24, відповідно до якого ФОП Жбадинський В. О. надав ПП «Фараон» юридичні послуги згідно Договору про надання юридичних послуг № 02/01/24 від 02.01.2024 р. на суму 12000,00 грн. без ПДВ. У вказаному акті зазначено, що послуги надано в повному обсязі, претензій з боку замовника немає.
Порушуючи умови Договору, ПП «Фараон» не здійснило оплати за надані юридичні послуги, в наслідок чого у нього утворилась заборгованість перед ФОП Жбадинським В. О. у розмірі 12000,00 грн.
ФОП Жбадинський В. О. надіслав ПП «Фараон» лист-вимогу від 20.02.2024 р. про сплату заборгованості.
У відповідь на вказаний лист-вимогу, ПП «Фараон» надіслало ФОП Жбадинському В. О. лист від 01.03.2024 р. в якому повідомило, що підприємство не має можливості погасити заборгованість за надані юридичні послуги у розмірі 12000,00 грн. у зв`язку із зупиненням господарської діяльності.
07.03.2024 р. між сторонами складено акт звірки взаєморозрахунків за договором про надання юридичних послуг № 02/01/24 р. від 02.01.2024 р., відповідно до якого заборгованість ПП «Фараон» перед ФОП Жбадинським В. О. за надані послуги становить 12000,00 грн.
Відповідно до вимог ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Згідно з ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Порушення зобов`язання, відповідно до ст. 610 ЦК України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). При цьому, ст. 612 Цивільного кодексу України визначено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно із ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків; договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає із суті договору. Відповідно до ст. ст. 6, 627 Цивільного кодексу України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ч. 1 ст. 903 ЦК України).
Матеріалами справи підтверджено наявність у ПП «Фараон» заборгованості перед ФОП Жбадинським В. О. у розмірі 12000,00 грн. за надані послуги згідно договору про надання юридичних послуг № 02/01/24 р. від 02.01.2024 р.
Станом на час розгляду справи, в матеріалах справи відсутні, а сторонами не надано доказів погашення заборгованості за надані послуги згідно договору про надання юридичних послуг № 02/01/24 р. від 02.01.2024 р. у розмірі 12000,00 грн.
У відзиві на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, ПП «Фараон» підтвердило наявність заборгованості за надані послуги згідно договору про надання юридичних послуг № 02/01/24 р. від 02.01.2024 р. у розмірі 12000,00 грн. та зазначило про неможливість погашення такої заборгованості у зв`язку із зупиненням господарської діяльності підприємства.
Розглянувши заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, заслухавши пояснення заявника, перевіривши обґрунтованість вимог заявника, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства «Фараон».
Відповідно до ч. 14 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, з моменту відкриття провадження у справі: пред`явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися лише у порядку, передбаченому цим Кодексом, та в межах провадження у справі; пред`явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися у випадку та порядку, передбачених цим Кодексом; арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство; корпоративні права засновників (учасників, акціонерів) боржника реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом; задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи про виділення частки у майні боржника у зв`язку з виходом із складу його учасників забороняється; рішення про реорганізацію або ліквідацію юридичної особи - боржника приймається в порядку, визначеному цим Кодексом.
Частиною восьмою статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається, зокрема, про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.
Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.
Пунктом 21 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Заява фізичної особи-підприємця Жбадинського Василя Орестовича про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства «Фараон» містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого Босака Олега Євгеновича для виконання повноважень розпорядника майна.
До заяви фізичної особи-підприємця Жбадинського Василя Орестовича про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства «Фараон» додано заяву арбітражного керуючого Босака Олега Євгеновича про участь у цій справі, яка відповідає вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства.
Отже, суд призначає розпорядником майна Приватного підприємства «Фараон» арбітражного керуючого Босака Олега Євгеновича.
Стосовно встановлення розміру основної грошової винагороди розпорядника майна та джерел її сплати, то відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі. У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
Враховуючи те, що в матеріалах справи відсутня довідка про середньомісячну заробітну плату керівника Приватного підприємства «Фараон», суд вважає за доцільне встановити розпоряднику майна основну грошову винагороду у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним повноважень за рахунок коштів, авансованих фізичною особою-підприємцем Жбадинським Василем Орестовичем на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області, а також за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі у разі якщо процедура розпорядження майном триватиме після закінчення авансованих заявником коштів.
Відповідно до абз. 1 ч. 15 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство не пізніше трьох днів з дня її постановлення надсилається боржнику, кредитору (кредиторам) та іншим особам, які беруть участь або мають взяти участь у цій справі (власнику майна, органу, уповноваженому управляти майном боржника, тощо), до контролюючого органу, визначеного Податковим кодексом України, місцевого загального суду, органу державної виконавчої служби, приватному виконавцю, у якого перебуває виконавче провадження на виконанні.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 2, 8, 28, 30, 39, 41, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 3, 12, 42, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1.Відкрити провадження у справі № 914/792/24 про банкрутство Приватного підприємства «Фараон» (вул. Городоцька, буд. 359, м. Львів, 79040; ідентифікаційний код 32519011).
2.Визнати вимоги кредитора - фізичної особи-підприємця Жбадинського Василя Орестовича ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) у розмірі 12000 грн. 00 коп.
3.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4.Ввести процедуру розпорядження майном Приватного підприємства «Фараон» (ідентифікаційний код 32519011).
5.Призначити розпорядником майна Приватного підприємства «Фараон» (ідентифікаційний код 32519011) арбітражного керуючого Босака Олега Євгеновича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1103 видане 04.07.2013 р. Міністерством юстиції України; адреса офісу: вул. Ю. Руфа, 36, м. Львів, 79014; РНОКПП НОМЕР_2 ).
6.Встановити арбітражному керуючому Босаку Олегу Євгеновичу основну винагороду розпорядника майна в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна Приватного підприємства «Фараон» (ідентифікаційний код 32519011). Сплату основної винагороди арбітражному керуючому Босаку Олегу Євгеновичу за виконання ним повноважень розпорядника майна Приватного підприємства «Фараон» (ідентифікаційний код 32519011) здійснювати за рахунок коштів, авансованих заявником фізичною особою-підприємцем Жбадинським Василем Орестовичем на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області, а також за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі згідно вимог ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.
7.Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства «Фараон» (ідентифікаційний код 32519011).
8.Розпоряднику майна подати до Господарського суду Львівської області відомості про результати розгляду вимог кредиторів (з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення) до 27.05.2024 р.
9.Попереднє засідання суду призначити на 18.06.2024 р. о 10:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх.
10.Розпоряднику майна провести інвентаризацію майна боржника до 10.06.2024 р.
Повна ухвала складена 11 квітня 2024 року.
Ухвала набрала законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в апеляційному порядку у строк, встановлений статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.
Веб-сторінка на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: https://court.gov.ua/fair/sud5015.
Суддя Цікало А.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2024 |
Оприлюднено | 15.04.2024 |
Номер документу | 118293262 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Цікало А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні