ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
29 березня 2024 року Справа 160/7810/24
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 до особи, яка не заявляє самостійних вимог: Фонд соціального страхування України Управління виконавчої дирекції фонду в Дніпропетровській області Дніпровського відділення, про визнання дійсним акта,
ВСТАНОВИВ:
26.03.2024 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 до особи, яка не заявляє самостійних вимог: Фонд соціального страхування України Управління виконавчої дирекції фонду в Дніпропетровській області Дніпровського відділення, в якій позивач просить:
- визнати дійсним акт розслідування хронічного професійного захворювання, виданий 17.09.2001 в місті Свердловськ Луганської області, виданий громадянину ОСОБА_1 .
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Вивчивши подані позовні матеріали, суд дійшов висновку, що позовна заява подана з порушенням вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 КАС України, і підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КАС України заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Згідно ч. ч. 1-4 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позову, наданого судом.
На прохання позивача службовцем апарату адміністративного суду може бути надана допомога в оформленні позовної заяви.
Відтак, з викладених приписів вбачається, що вимоги позивача мають бути викладені у позовній заяві. Проте, позивачем подано до суду документ, який має назву заява.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Суд зазначає, що у позовній заяві позивачем не зазначено відповідача у справі, натомість вказано особу, яка не заявляє самостійних вимог: Фонд соціального страхування України Управління виконавчої дирекції фонду в Дніпропетровській області Дніпровського відділення (код ЄДРПОУ 41802166).
Суд наголошує на тому, що згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом 41802166 було зареєстровано юридичну особу Дніпровське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області, яка станом на момент постановлення даної ухвали є припиненою.
Таким чином, позивачу слід уточнити суб`єктний склад, а саме: зазначити належного відповідача у справі.
Відповідно до п. п. 6-7 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Проте, вказаних вище відомостей позивачем не зазначено.
Згідно п.п. 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Суд встановив, що позивачем заявлено позовну вимогу про визнання дійсним акта розслідування хронічного професійного захворювання, виданого 17.09.2001 в місті Свердловськ Луганської області громадянину ОСОБА_1 .
Натомість, позивачем не зазначено суб`єкта владних повноважень (відповідача) до якого звернуто зазначені вимоги.
Разом з тим, суд відзначає, що відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Суд встановив, що позивачем заявлено позовну вимогу про визнання дійсним акта розслідування хронічного професійного захворювання, виданого 17.09.2001 в місті Свердловськ Луганської області громадянину ОСОБА_1 . Однак, приписами КАС України обраний позивачем спосіб захисту не передбачений.
Таким чином, позивачу слід викласти зазначену позовну вимогу, обравши належний спосіб захисту права позивача, у відповідності до ч. 1 ст. 5 КАС України.
Також, суд зауважує, що згідно вимог ч. ч. 1-3 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Проте, позивач не додав до позову заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Вищенаведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам встановленим ст.ст. 160, 161 КАС України.
За таких обставин, суд вважає за необхідне, дану заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків, про що суд повідомляє позивача.
Керуючись статтями 5, 122, 160, 161, 169, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 до особи, яка не заявляє самостійних вимог: Фонд соціального страхування України Управління виконавчої дирекції фонду в Дніпропетровській області Дніпровського відділення, про визнання дійсним акта, залишити без руху.
Встановити позивачу п`ятиденний термін з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання до суду уточненої позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог статті 160 КАС України із зазначенням:
- суб`єкта владних повноважень, який є належним відповідачем у справі, звернувши до такого відповідача заявлені позовні вимоги, обравши належний спосіб захисту права позивача у відповідності до ч. 1 ст. 5 КАС України;
- відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору та заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- надання до суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Позовну заяву у новій редакції надати у кількості примірників відповідно до кількості учасників справи (тобто, для суду та відповідача у справі).
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно направити на адресу позивача.
Роз`яснити позивачу, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 КАС України та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Царікова
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2024 |
Оприлюднено | 15.04.2024 |
Номер документу | 118299394 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони праці |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Царікова Олена Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Царікова Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні