У Х В А Л А
Справа № 634/344/24
Провадження № 2/634/136/24
"11" квітня 2024 р. смт Сахновщина Харківської області
Суддя Сахновщинського районного суду Харківської області Зимовський О.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального закладу «Сахновщинський краєзнавчий музей», третя особа: Відділ освіти, культури, молоді та спорту Сахновщинської селищної ради Красноградського району Харківської області про визнання незаконним і скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу,-
встановив:
08.04.2024 року до Сахновщинського районного суду Харківської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , подана представником ОСОБА_2 , до Комунального закладу «Сахновщинський краєзнавчий музей», третя особа: Відділ освіти, культури, молоді та спорту Сахновщинської селищної ради Красноградського району Харківської області про визнання незаконним і скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.
Відповідно до матеріалів позову позивач ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Місцезнаходження відповідача Комунального закладу «Сахновщинський краєзнавчий музей» вул. Полтавська, 14, сел. Сахновщина Красноградського району Харківської області.
Місцезнаходження третьої особи - Відділу освіти,культури,молоді таспорту Сахновщинськоїселищної радиКрасноградського районуХарківської областіза адресою:вул. Тарасів Шлях, 69, сел. Сахновщина Красноградського району Харківської області.
Позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст. 175 - 177 ЦПК України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження немає.
Враховуючи предмет позову дана справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, відповідно до вимог ст. 274 ЦПК України.
Відповідно до ч.5 ст.279ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд,дослідивши матеріали,додані допозовної заяви,враховуючи туобставину,що характерспірних правовідносинта предметдоказування усправі вимагаєпроведення судовогозасідання зповідомленням сторіндля повногота всебічноговстановлення обставинсправи,вважає необхіднимз власноїініціативи проводитирозгляд справиз повідомленням(викликом)сторін.
Крім того, у позовній заяві представник позивача, просив витребувати у Відділу освіти, культури, молоді та спорту Сахновщинської селищної ради Красноградського району Харківської області інформацію про суми, напрямки та джерела фінансування діяльності Комунального закладу «Сахновщинський краєзнавчий музей» протягом 2020-2023 років.
Суд, перевіривши клопотання про витребування доказів та матеріали цивільної справи, приходить наступного висновку.
Згідно з ч.1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ч.1 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів, яке повинно відповідати вимогам, передбаченим ч. 2 ст. 84 ЦПК України, а саме:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Разом з тим, клопотання представника позивачів про витребування доказів не відповідає вимогам, передбаченим ч.2 ст.84 ЦПК України, а саме представником позивачіа не наведені обставини,які можутьпідтвердити цідокази,або аргументи,які вониможуть спростувати, відомості про вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання доказів самостійно та (або) причини неможливості самостійного отримання доказів.
На підставі вищевикладеного, суд приходить висновку, що клопотання представника позивачів про витребування доказів задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 13, 84, 187, 197 ЦПК України, суддя-
постановив:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Комунального закладу «Сахновщинський краєзнавчий музей», третя особа: Відділ освіти, культури, молоді та спорту Сахновщинської селищної ради Красноградського району Харківської області про визнання незаконним і скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.
Розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з викликом сторін.
Призначити судове засіданняпо справіна 03травня 2023року о10год. 00 хв. в приміщенні Сахновщинського районного суду Харківської області.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).
Відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Згідно ч.4 ст.277 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.ч.3-5 ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.ч.3-5 ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Запропонувати третій особі надати до суду письмові пояснення щодо позовної заяви.
В задоволенні клопотання представника позивача про витребування доказів - відмовити.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: https://court.gov.ua/sud2032/.
Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Сахновщинський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2024 |
Оприлюднено | 15.04.2024 |
Номер документу | 118306544 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них у зв’язку зі звільненням за вчинення дисциплінарного проступку |
Цивільне
Сахновщинський районний суд Харківської області
Зимовський О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні