Справа № 953/23768/21
н/п 1-кс/953/2195/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" квітня 2024 р. м. Харків
Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 дослідивши клопотання захисника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про здійснення дистанційного судового провадження з розгляду скарги представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого СУ ГУНП в Харківській області у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.07.2021 за №12021220000001091,
в с т а н о в и в:
В провадженні Київського районного суду м. Харкова перебуваєскарга представника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого СУ ГУНП в Харківській області в кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.07.2021 за №12021220000001091.
Захисником ОСОБА_2 - адвокатом ОСОБА_3 подано клопотання, у якому вона просить проводити розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Перевіривши подане клопотання, суд вважає його таким, що підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: (1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; (2) необхідності забезпечення безпеки осіб; (3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; (4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; (4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України; (5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми. (ч. 1 ст. 336 КПК).
Відповідно до ч. 2 ст. 336 КПК суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 336 КПК застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом.
Учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку тощо несе учасник кримінального провадження, який подав відповідне клопотання (ч. 6 ст. 336 КПК).
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксуються за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігаються в матеріалах кримінального провадження в порядку, передбаченому Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи (ч. 10 ст. 336 КПК).
Дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду (ч. 12 ст. 336 КПК).
З урахуванням наведеного,слідчий суддя вважає можливим задовольнити клопотання захисника шляхом постановлення ухвали про здійснення дистанційного судового провадження у даному кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 336, 369-372 КПК, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в:
Клопотання захисника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 , - задовольнити.
Судове провадження з розгляду скарги представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого СУ ГУНП в Харківській області в кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.07.2021 за №12021220000001091, - здійснювати дистанційно.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2024 |
Оприлюднено | 16.04.2024 |
Номер документу | 118346691 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Власова Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні