Ухвала
від 15.04.2024 по справі 601/830/24
КРЕМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 601/830/24

Провадження № 1-кс/601/295/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 квітня 2024 року місто Кременець

Слідчий суддя Кременецького районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання заступника начальника СВ Кременецького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області капітана поліції ОСОБА_3 , яке погоджено начальником Шумського відділу Кременецької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про здійснення тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, -

УСТАНОВИВ:

Заступник начальника СВ Кременецького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області капітан поліції ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням про здійснення тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю та знаходиться у розпорядженні Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що за адресою: АДРЕСА_1 .

З клопотання вбачається, що слідчим відділом Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за №12024216010000060 від 04.03.2024, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що о/у СКП Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області виявлено, що у червні 2023 року ФОП ОСОБА_5 привласнено та використано не за призначенням грошові кошти в сумі 250 000 (двісті п`ятдесят тисяч) гривень, які остання отримала шляхом обману під приводом мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу, а саме придбання обладнання для ведення підприємницької діяльності та роботи магазину.

Встановлено, що згідно із ч.1 ст.16 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» надання фінансової державної підтримки здійснюється спеціально уповноваженим органом у сфері розвитку малого і середнього підприємництва, іншими органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування. Українським фондом підтримки підприємництва та іншими загальнодержавними фондами, регіональними та місцевими фондами підтримки підприємництва.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 №738 затверджено Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу (далі - Порядок (в редакції від 21.06.2022).

Окрім того, з метою реалізації Порядку, правлінням АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 01.07.2022 прийнято постанову за №333 «Про виконання АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » функцій уповноваженого банку та врегулювання порядку відкриття, закриття та обслуговування рахунків у рамках державних програм надання фінансової допомоги» (надалі - Постанова №333).

Джерелами фінансування надання мікрогрантів отримувачам є кошти: фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд); державного бюджету, у тому числі кошти, що надходять на рахунок Мінекономіки ІНФОРМАЦІЯ_2 малого та середнього бізнесу, відкритий у Національному банку, на який зараховуються добровільні внески (благодійні пожертви) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права в національній та іноземній валюті. Розпорядником коштів ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідно до п. 5 Порядку мікрогранти надаються для покриття таких напрямів витрат, як придбання обладнання, необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем, яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави).

Відповідно до вимог п. 23 Порядку у разі невикористання отримувачем протягом шести місяців з дати отримання мікрогранту або використання мікрогранту не в повному обсязі протягом зазначеного періоду, невикористані кошти протягом трьох операційних днів після завершення цього строку повертаються уповноваженим банком на рахунок ІНФОРМАЦІЯ_4 , відкритий в Казначействі, для подальшого перерахування до Державного бюджету України.

Згідно п. 4 Порядку обов`язковою умовою договору мікрогранту є створення протягом шести місяців з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в уповноваженому банку робочих місць. При отриманні грошових коштів у сумі 2500000 гривень у вигляді мікрогранту отримувач зобов`язаний створити не менше двох робочих місць після отримання мікрогранту та прийняти на них працівників на умовах, визначених цим Порядком.

Відповідно до п. 6 цього ж Порядку, надання мікрогрантів здійснюється Мінекономіки через АТ ІНФОРМАЦІЯ_1 , як уповноважений банк, на підставі рішень ІНФОРМАЦІЯ_5 , включених до подання про надання мікрогрантів (далі - подання), відповідно до договору про взаємодію між ІНФОРМАЦІЯ_4 , уповноваженим банком та ІНФОРМАЦІЯ_6 (далі - договір про взаємодію).

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.06.2023 (точного часу досудовим розслідуванням не встановлено), ОСОБА_5 , яка з 18.09.2018 зареєстрована як фізична особа-підприємець (далі ФОП), у відповідності до п. 9 Порядку, подала заяву на отримання мікрогранту, яку особисто сформувала за допомогою засобів Порталу Дія, та бізнес-план.

Згідно умов заяви ФОП ОСОБА_5 протягом строку дії договору (6 місяців) повинна створити 2 робочих місця та відповідно до поданого бізнес-плану закупити торговельне обладнання, тобто використати отримані кошти.

02.08.2023 ФОП ОСОБА_5 подала заяву про приєднання до Договору про надання мікрогранту до ТВБВ НОМЕР_2 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », приєднання до умов якого передбачено надання мікрогранту у розмірі 250 000 (двісті п`ятдесят тисяч гривень) грн.

В подальшому, 16.08.2023 ФОП ОСОБА_5 на рахунок НОМЕР_3 згідно Постанови КМУ №738 від 21.06.2022 зараховано грошові кошти мікрогранту в сумі 250000 грн.

Отримавши грошові кошти у сумі 250000 грн. у ФОП ОСОБА_5 виник кримінально-протиправний умисел, спрямований на не використання коштів, отриманих у вигляді мікрогранту для покриття витрат на закупівлю обладнання.

Будучи обізнаною щодо зазначених вимог п. 23 Порядку, діючи всупереч цим вимогам, ОСОБА_5 , реалізуючи умисел, спрямований на протиправне, шляхом обману, заволодіння грошовими коштами, отриманими у вигляді мікрогранту, достовірно знаючи, що нею не використані грошові кошти в сумі 250000 грн, які вона отримала 16.08.2023 для покриття таких напрямів витрат, як придбання обладнання, необхідного для провадження господарської діяльності, відомості про які внесені нею до бізнес-плану, не використала їх протягом шести місяців з дати отримання мікрогранту, тобто з 16.08.2023 та не повернула протягом трьох операційних днів після завершення цього строку на рахунок Мінекономіки, відкритий в Казначействі, для подальшого перерахування до Державного бюджету України.

Крім того, з метою створення видимості здійснення господарської діяльності та всупереч вимогам п.4 порядку ОСОБА_5 прийняла на роботу з 01.02.2024 працевлаштованих осіб ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які є суб`єктами підприємницької діяльності.

З метою всебічного, повного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення виникла необхідність в отриманні права на тимчасовий доступ до оригіналів документів, що стосуються розпорядження коштами, отриманими в якості мікрогранту фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 16.08.2023 за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою Надання грантів для створення або розвитку бізнесу (договорів, рахунків, квитанцій, накладних, видаткових накладних, актів прийому-передачі тощо) відповідно до цілей проекту, що знаходяться в розпорядженні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (АТ ІНФОРМАЦІЯ_1 ), код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_2 з можливістю вилучення інформації у відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 та його структурних підрозділах.

Вилучення оригіналів вказаних документів необхідне для проведення почеркознавчої експертизи з метою встановлення осіб, які їх підписували.

Вищевказана інформація містить відомості, які мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у вказаному кримінальному провадженні, а також допоможе встановити обставини вчинення правопорушення.

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація, щодо юридичних та фізичних осіб, що містить банківську таємницю розкривається банками за рішенням суду.

В судове засідання заступник начальника СВ Кременецького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області капітан поліції ОСОБА_3 не з`явилася, просить розглядати клопотання без її участі.

Явка начальника слідчого та прокурора до суду для розгляду даного клопотання не визнавалась обов`язковою, а тому слідчий суддя вважає за можливе провести розгляд даного клопотання у відсутність осіб, які його подали.

Згідно норми частини 4статті 107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, вважаю, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 5статті 163 КПК України, встановлено, що інформація, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Як вбачається із змісту частин 3, 4 статті 165 КПК України, особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Дані документи відповідно до п.п 5, 8 ч. 1ст. 162 КПК Українивідноситься до кола документів, що містять охоронювану законом таємницю, але в інший спосіб, ніж отримати тимчасовий доступ до цих документів, встановити суттєві обставини у кримінальному провадженні, не представляється за можливе, а тому слід надати тимчасовий доступ до цих документів.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що іншими способами одержати докази, які мають значення для встановлення осіб, що вчинили кримінальне правопорушення, на даний час не є можливим, слідчий суддя приходить до переконання про підставність і обґрунтованість клопотання, а відтак про його задоволення.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 110, 163 165, 309, 369 372 та 395 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, а саме, до оригіналів документів, що стосуються розпорядження коштами, отриманими 16.08.2023 в якості мікрогранту фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою Надання грантів для створення або розвитку бізнесу (договорів, рахунків, квитанцій, накладних, видаткових накладних, актів прийому-передачі тощо) відповідно до цілей проекту, що знаходяться в розпорядженні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (АТ ІНФОРМАЦІЯ_1 ), код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_2 з можливістю вилучення інформації у відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , та його структурних підрозділах.

Надати тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю: заступнику начальника СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_8 , слідчому СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_9 , слідчому СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_10 , слідчому СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_11 .

Строк дії ухвали один місяць з дня оголошення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів ( ч. 1 ст. 166 КПК України).

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКременецький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення15.04.2024
Оприлюднено22.04.2024
Номер документу118350295
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —601/830/24

Ухвала від 26.04.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Коротич І. А.

Ухвала від 26.04.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Коротич І. А.

Ухвала від 15.04.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

Ухвала від 15.04.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

Ухвала від 12.04.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

Ухвала від 12.04.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

Ухвала від 11.04.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

Ухвала від 11.04.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

Ухвала від 20.03.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

Ухвала від 20.03.2024

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні