ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"15" квітня 2024 р. Справа № 300/2760/24
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Тимощук О.Л., розглянувши матеріали позовної заяви Приватного підприємства «Модуль» до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Виконавчого комітету Калуської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання до вчинення дій,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі, також - представник позивача), який діє в інтересах Приватного підприємства «Модуль» (надалі, також - позивач, ПП «Модуль») 10.04.2024 звернувся в суд з позовною заявою до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Виконавчого комітету Калуської міської ради, в якій просить:
-визнати протиправним та скасувати рішення Державного реєстратора прав на нерухоме майно Виконавчого комітету Калуської міської ради Полицького Руслана Васильовича про відмову в проведенні реєстраційних дій №71118380 від 15.01.2024;
-зобов`язати Державного реєстратора прав на нерухоме майно Виконавчого комітету Калуської міської ради Полицького Руслана Васильовича прийняти рішення про проведення державної реєстрації постійного земельного сервітуту земельного сервітуту згідно рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 09.07.2018 у справі №909/316/18.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно із частиною 3 статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Перевіряючи позовну заяву на відповідність вимогам частини 3 статті 161 КАС України суддею встановлено, що позивачем не долучено документа про сплату судового збору та не надано документів, які підтверджують наявність підстав для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 (надалі, також - Закон №3674-VI).
Частиною 1 статті 1 Закону №3674-VI передбачено, що судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно із частиною 1 статті 4 Закону №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2024 року у розмірі 3 028 гривні.
Положенням підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону №3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 6 Закону №3674-VI у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У даному випадку в позовній заяві ПП «Модуль» заявлено дві вимоги немайнового характеру: скасування рішення відповідача про відмову в проведенні реєстраційних дій №71118380 від 15.01.2024; зобов`язання відповідача прийняти рішення про проведення державної реєстрації постійного земельного сервітуту земельного сервітуту згідно рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 09.07.2018 у справі №909/316/18. Вищенаведені позовні вимоги є поєднаними і в розумінні КАСУ вважаються однією вимогою немайнового характеру.
Таким чином, сума судового збору за подання цієї позовної заяви відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір становить 3028 грн.
Водночас частиною 3 статті 4 Закону №3674-VI передбачено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином, оскільки представником ПП «Модуль» позовну заяву подано (надіслано) до Івано-Франківського окружного адміністративного суду в електронній формі засобами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (підсистема "Електронний суд") з використанням електронного цифрового підпису представника, сума судового збору за подання такої позовної заяви підлягає пониженню на коефіцієнт 0,8 та становить 2422,40 грн (3028 грн х 0,8).
При цьому, за змістом частини 2 статті 9 Закону №3674-VI суд не вправі відкрити провадження у справі, в разі якщо до спеціального фонду Державного бюджету України не надійшов судовий збір в розмірі, передбаченому цим Законом.
За наявності вказаного недоліку позовна заява не відповідає вимогам частини 3 статті 161 КАС України.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі наведеного, керуючись статями 160, 161, 169, 171 та 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Приватного підприємства «Модуль» до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Виконавчого комітету Калуської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання до вчинення дій - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків шляхом:
-подання документа про сплату судового збору за подання цієї позовної заяви у розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) гривні 40 копійок.
Роз`яснити, що в разі бездіяльності щодо усунення недоліків у вище зазначений строк, позовна заява буде повернена позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя /підпис/Тимощук О.Л.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2024 |
Оприлюднено | 17.04.2024 |
Номер документу | 118360600 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (у тому числі прав на земельні ділянки) |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Тимощук О.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні