Ухвала
від 15.04.2024 по справі 947/12012/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ


Справа № 947/12012/24

Провадження № 2/947/3163/24

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

15.04.2024 року суддя Київського районного суду м. Одеси Васильків Олена Василівна, розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства "Сенс-Банк" про визнання іпотечного договору недійсним, виключення записів про обтяження, скасування рішення про державну реєстрацію права власності, -

ВСТАНОВИЛА:

10.04.2024 року в інтересах ОСОБА_1 до суду звернулася адвокат Чирка О.О. з позовом до АТ "Сенс-Банк", в якому просить:

- Визнати недійсним іпотечний договір серія ВСР №080486 від 28.03.2006 року, посвідчений приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Чапським А.Е., укладений між ОСОБА_2 та АКБ СР "Укрсоцбанк", згідно з яким ОСОБА_2 є майновим поручителем за зобов`язаннями ОСОБА_3 за договором кредиту №2006/13-2.06/232 авід 28.03.2006 року.

- Виключити записи про обтяження, внесені приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Чапським А.Е. 28.03.2006 року з Державного реєстру іпотек та з Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна за №35362014.

- Скасувати рішення приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу Червинської Ніли Євгенівни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 60767837 від 05.10.2021 року о 12:30:03, про реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 за Акціонерним товариством "АЛЬФА-БАНК".

Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Частиною 1 ст. 95 ЦПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Згідно з ч. 5 ст. 95 ЦПК України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Суд звертає увагу, що в позовній заяві відсутні відомості відповідно до п.п. 2, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, а саме - відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Окрім того, письмові докази, додані до позовної заяви, не посвідчені належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та повідомити позивача, що способом усунення недоліків позовної заяви є подання до канцелярії суду уточненої позовної заяви з зазначенням відомостей відповідно до п.п. 2, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, а також посвідчення поданих копій доказів належним чином, у строк протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Також суд звертає увагу сторони позивача на необхідність визначення кола осіб, що беруть участь у справі, відповідно до заявлених позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 175-177, 185 ЦПК України, суддя,-

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства "Сенс-Банк" про визнання іпотечного договору недійсним, виключення записів про обтяження, скасування рішення про державну реєстрацію права власності, - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність усунути зазначені в ухвалі недоліки у десятиденний строк з дня отримання ухвали суду.

Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Васильків О.В.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення15.04.2024
Оприлюднено17.04.2024
Номер документу118373307
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них іпотечного кредиту

Судовий реєстр по справі —947/12012/24

Ухвала від 27.09.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Скриль Ю. А.

Ухвала від 27.09.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Скриль Ю. А.

Ухвала від 19.09.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Скриль Ю. А.

Ухвала від 28.08.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Скриль Ю. А.

Ухвала від 20.06.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Васильків О. В.

Ухвала від 15.05.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Васильків О. В.

Ухвала від 15.04.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Васильків О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні