Ухвала
від 15.04.2024 по справі 755/6331/24
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/6331/24

У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі

"15" квітня 2024 р. м.Київ

Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Коваленко І.В., вивчивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа - Десята київська державна нотаріальна контора про визнання права власності на майно в порядку спадкування, -

В С Т А Н О В И В:

10.04.2024 року позивач ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Кирилкін Р.О., звернулась до Дніпровського районного суду м. Києва з позовними вимогами до Київської міської ради, третя особа - Десята київська державна нотаріальна контора, відповідно до яких просила суд:

«Визнати за ОСОБА_1 право власності на гаражний бокс № НОМЕР_1 площею 17.46 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що знаходиться в ГК «Русанівський-1» в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 ».

10.04.2024 року згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями матеріали позову передано на розгляд судді Коваленко І.В.

Дана позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України.

Згідно зі ч.1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

Предметом позову виступає визнання права власності в порядку спадкування на гаражний бокс № НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , на території гаражного кооперативу «Русанівський-1».

Таким чином, якщо правовідносини виникають щодо об`єктів нерухомого майна, розташованого в межах Дніпровського району міста Києва, то справа підсудна Дніпровському районному суду міста Києва.

Вказане також знаходить своє відображення в правових висновках викладених у постанові Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 16.05.2018 №640/16548/16-ц, постанові Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 27.03.2019 №646/8916/17, постанові Великої Палати Верховного Суду від 07.07.2020 №910/10647/18

Підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі не вбачається. Форма та зміст позовної заяви, додатки до неї дають підстави для відкриття провадження у справі.

Водночас, п. 4 ч. 2 ст. 187 ЦПК України передбачено, що при постановленні ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі судом зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Як встановлено положеннями ч. 3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Крім того, згідно вимог ч. 4 ст. 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування; щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу; в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.

В даному випадку, оскільки спір виник у спадкових правовідносинах, зважаючи на вищенаведені вимоги цивільного процесуального законодавства України, суддя приходить до висновку, що цивільна справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Щодо клопотання про витребування доказів.

До позовної заяви долучено клопотання про витребування доказів, а саме: 1) у приватного нотаріуса Решетник Ірини Сергіївни (02166, м. Київ, пр-т Лісовий, буд.39-А, прим.9, тел.: НОМЕР_2 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) копію спадкової справи № у спадковому реєстрі 59930038 номер у нотаріуса 8/2016, заведену після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 (РНОКПП: НОМЕР_3 ); 2) у Десятої Київської державної нотаріальної контори (02100, м. Київ, вул.Бажова, буд.13/9, тел. (044)5733961, 0442927609) копію спадкової справи № у спадковому реєстрі 69425807 номер у нотаріуса 596/2022, заведену після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 .

Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Згідно п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Відповідно до ч. 7 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

Відповідно до ч. 8 ст. 84 ЦПК України у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Особа, яка надала доказ на вимогу суду, має право вимагати виплати грошової компенсації своїх витрат, пов`язаних із наданням такого доказу. Розмір грошової компенсації визначає суд на підставі поданих такою особою доказів здійснення відповідних витрат (ч. 1 ст. 140 ЦПК України).

У випадках, коли сума витрат, пов`язаних з витребуванням доказів, проведення огляду доказів за місцем їх знаходження, забезпеченням доказів та вчиненням інших дій, пов`язаних з розглядом справи чи підготовкою до її розгляду, повністю не була сплачена учасниками справи попередньо або в порядку забезпечення судових витрат, суд стягує ці суми зі сторони, визначеної судом відповідно до правил про розподіл судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Згідно вимог ч. 3 ст. 177 ЦПК України у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про витребування доказів. В ухвалі про відкриття провадження у справі зазначається, зокрема, результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.

Вивчивши клопотання про витребування доказів, з урахуванням підстав та предмету спору, суд приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню, оскільки відомості, які містяться в матеріалах спадкових справ, мають значення для встановлення обставин справи, повного та всебічного її розгляду.

Щодо залучення третьої особи.

Відповідно до ч. 3 ст. 53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

За положеннями ч. 1 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Відповідно до ст. 43 ЦПК України, учасники справи мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

Враховуючи вищенаведене, суд, заважаючи на предмет даного позову, вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору: Гаражний кооператив «Русанівський-1» (код ЄДРПОУ 22862274, 02002, м. Київ, вул. Є.Сверстюка, 52).

Керуючись ст. ст. 11, 13, 19, 187, 189-192, 197, 260, 261, 353, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суддя-

П О С Т А Н О В И В:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа - Десята київська державна нотаріальна контора про визнання права власності на майно в порядку спадкування.

Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання на 12 годину 00 хвилин 04 червня 2024 року, яке відбудеться в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Пластова, 3, каб. 8.

У підготовче засідання викликати учасників судового процесу.

Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. Згідно з ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України). За приписами ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч. ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч. ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, має право у п`ятиденний строк викласти свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову у поясненнях щодо позову або відзиву у порядку та з дотриманням вимог статті 181 ЦПК України. Одночасно з надісланням таких пояснень до суду, надіслати їх іншим учасникам справи та надати суду докази, що підтверджують таке надіслання (надання) іншим учасникам справи.

Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Витребувати у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Решетник Ірини Сергіївни (адреса: 02166, м. Київ, пр-т Лісовий, буд.39-А, прим.9, тел.: НОМЕР_2 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) належним чином засвідчену копію спадкової справи № у спадковому реєстрі 59930038 номер у нотаріуса 8/2016, заведену після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 (РНОКПП: НОМЕР_3 ).

Витребувати у Десятої Київської державної нотаріальної контори (адреса: 02100, м. Київ, вул.Бажова, буд.13/9, тел. (044)5733961, 0442927609) належним чином засвідчену копію спадкової справи № у спадковому реєстрі 69425807 номер у нотаріуса 596/2022, заведену після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 .

Докази, які витребовує суд, мають бути подані до Дніпровського районного суду м. Києва (02105, м. Київ, вул. Пластова, 3, каб. 8, суддя Коваленко І.В.) протягом десяти днів з дня отримання ухвали.

Залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору Гаражний кооператив «Русанівський-1» (код ЄДРПОУ 22862274, 02002, м. Київ, вул. Є.Сверстюка, 52).

Інформацію по справі можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: https://court.gov.ua/sud2610/.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.04.2024
Оприлюднено18.04.2024
Номер документу118400305
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —755/6331/24

Ухвала від 08.08.2024

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Коваленко І. В.

Ухвала від 08.08.2024

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Коваленко І. В.

Ухвала від 15.04.2024

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Коваленко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні