Справа № 371/449/19 Провадження № 1-кп/358/17/24
УХВАЛА
про проведення судового засідання
в режимі відеоконференції
17 квітня 2024 року м. Богуслав
Богуславський районний суд Київської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
під час розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Богуславі кримінального провадження №1-кп/358/17/24 по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 364 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Богуславського районного суду Київської області перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 364 КК України.
12 січня 2023 року від захисника обвинуваченої ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 до суду надійшло клопотання про проведення всіх наступних судових засідань по даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, оскільки вона не має змоги безпосередньо прибути до Богуславського районного суду Київської області для участі в розгляді справи.
Враховуючи неможливість захисника обвинуваченої ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 з`явитись в судове засідання на визначений час в зв`язку з великою віддаленістю від Богуславського районного суду Київської області суд прийшов до висновку про необхідність проведення наступного судового засідання в режимі відеоконференції з наступних підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Частиною 3 ст. 336 КПК України передбачено, що застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом.
Згідно вимог ч. 7 ст. 11 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Так, Порядком Положенням про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженим Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21, врегульовано проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.
Крім того, проведення судових засідань у кримінальному провадженні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду врегульоване рекомендаціями ДП «Інформаційні судові системи» від 02.06.2020 року № 2517/3/13-10-20.
У своїй практиці Європейський суд неодноразово наголошував, що право на доступ до суду закріплене у 6 § 1 Конвенції, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду. Однак, Суд повинен прийняти в останній інстанції рішення щодо дотримання вимог Конвенції; він повинен переконатись у тому, що право доступу до суду не обмежується таким чином чи такою мірою, що сама суть права буде зведена нанівець. Крім того, подібне обмеження не буде відповідати ст. 6 § 1, якщо воно не переслідує легітимної мети та не існує розумної пропорційності між використаними засобами та поставленою метою (§44 Prince Hans-Adam II of Liechtenstein v. Germany).
Враховуючи викладене та зокрема те, що право на участь в розгляді справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та КПК України та з метою забезпечення оперативності судового провадження суд вважає доцільним проведення дистанційного судового провадження в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (через підсистему відеоконференцзв`язку ЄСІТС).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 336, 369, 372 КПК України суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву захисника обвинуваченої ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (через підсистему відеоконференцзв`язку ЄСІТС)- задовольнити.
Проведення судового засідання по кримінальному провадженню №1-кп/358/17/24 по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 364 КК України, яке призначене на 06 травня 2024 року з 14 години 00 хвилин здійснювати у дистанційному режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (через підсистему відеоконференцзв`язку ЄСІТС).
Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС ( ІНФОРМАЦІЯ_1
Електронна адреса, за якою зареєстрована захисник обвинуваченої ОСОБА_3 - адвокат ОСОБА_4 в підсистемі відеоконференцзв`язку ЄСІТС - ІНФОРМАЦІЯ_2
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: суддя ОСОБА_1
Суд | Богуславський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2024 |
Оприлюднено | 18.04.2024 |
Номер документу | 118408898 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службове підроблення |
Кримінальне
Богуславський районний суд Київської області
Тітов М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні