Ухвала
від 17.04.2024 по справі 538/696/24
ЛОХВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 538/696/24

Провадження № 2-з/538/4/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2024 року м. Лохвиця

Суддя Лохвицького районного суду Полтавської області Бондарь В.А., розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподіл майна подружжя, -

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про забезпечення позову, шляхом накладення арешту на автомобіль марки AUDI, модель А4, 2012 року випуску, білого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , автомобіль марки RENAULT, модель KANGOO, 2011 року випуску, білого кольору, тип авто - вантажний, д.н.з. НОМЕР_2 та на причіп марки ПА, модель 004, 2014 року випуску, синього кольору, тип кузову ПР-Легковий - В, власником яких є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обгрунтування заяви позивач ОСОБА_1 зазначила, що предметом спільного майна подружжя є автомобіль марки AUDI, модель А4, 2012 року випуску, білого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , автомобіль марки RENAULT, модель KANGOO, 2011 року випуску, білого кольору, тип авто - вантажний, д.н.з. НОМЕР_2 та причіп марки ПА, модель 004, 2014 року випуску, синього кольору, д.н.з. невідомий. На даний час вказані транспортні засоби перебувають у розпорядженні її колишнього чоловіка, місце знаходження автомобілів та причепа невідоме. Невжиття заходів по забезепеченню позову надасть можливість відповідачу відчужити транспортні засоби, що є предметом спільного майна подружжя. Оскільки невжиття заходів забезпечення позову може порушити право позивача на частину спірного майна, зробити неможливим виконання рішення суду у випадку задоволення позовних вимог про розподіл спільного майна сторін, тому звернулася з заявою про забезпечення позову.

Відповідно до приписів ч. 1 ст. 153 ЦПК України суд розглядає заяву про забезпечення позову без повідомлення учасників справи.

Розглянувши заяву про забезпечення позову, повно, об`єктивно та всебічно дослідивши доводи заявника, суд приходить до висновку про те, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Згідно із ч. 2 ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов може забезпечуватися шляхом накладення арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.

Згідно із ч. 3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

У відповідності до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року N 9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову", розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

З урахуванням викладених заявником обставин та вищезазначених доказів, які надані заявником на підтвердження її вимог, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви про забезпечення позову, оскільки у сторін по справі, на сьогоднішній день, виникли неприязні стосунки, відповідач має намір реалізувати спірне майно, транспортні засоби знаходяться в її фактичному розпорядженні, а отже існує спір і дане може зробити неможливим в подальшому виконання рішення суду в разі його задоволення.

Метою вжиття заходів щодо забезпечення позову є уникнення можливого порушення в майбутньому прав та охоронюваних законом інтересів позивача, а також можливість реального виконання рішення суду та уникнення будь-яких труднощів при виконанні у випадку задоволення позову.

Крім того, згідно п. 10 Постанови Пленуму ВСУ N 9 від 22.12.2006 року "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Або згідно положень ч. 7 ст. 158 ЦПК України, у разі ухвалення судом рішення про задоволення позову, заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи.

Вжиття заходів забезпечення позову буде мати наслідком, лише, збереження існуючого становища до розгляду даної справи по суті та ніяким чином не зумовить фактичного вирішення спору по суті. А у випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову (ст. 158 ЦПК України).

Отже, суддя вважає, що підлягає до задоволення вимога про забезпечення позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 157 ЦПК України ухвала суду про забезпечення позову є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження (частина перша статті 157 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2475-VIII від 03.07.2018).

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 149-153, 157 ЦПК України, суддя -

у х в а л и в:

Заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподіл майна подружжя - задовольнити.

Вжити заходи забезпечення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподіл майна подружжя, шляхом накладення арешту на автомобіль марки AUDI, модель А4, 2012 року випуску, білого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , автомобіль марки RENAULT, модель KANGOO, 2011 року випуску, білого кольору, тип авто - вантажний, д.н.з. НОМЕР_2 та на причіп марки ПА, модель 004, 2014 року випуску, синього кольору, тип кузову ПР-Легковий - В, власником яких є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до набрання законної сили судовим рішенням в даній справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена на підставі ч. 1ст. 354 ЦПК Українипротягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

У відповідності з п. 15.5 РозділуХІІІПерехідних Положень Цивільного процесуального кодексу України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Суддя Лохвицького

районного суду Полтавської області В.А. Бондарь

СудЛохвицький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення17.04.2024
Оприлюднено18.04.2024
Номер документу118409701
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —538/696/24

Ухвала від 25.10.2024

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Бондарь В. А.

Ухвала від 06.06.2024

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Бондарь В. А.

Ухвала від 09.05.2024

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Бондарь В. А.

Ухвала від 22.04.2024

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Бондарь В. А.

Ухвала від 17.04.2024

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Бондарь В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні