ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
17 квітня 2024 рокум. ОдесаСправа № 916/4386/23Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Філінюка І.Г.
суддів Богатиря К.В., Таран С.В.
Розглянувши апеляційну скаргу Селекційно-генетичного інституту-Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення
на рішення Господарського суду Одеської області від 21.02.2024
по справі №916/4386/23
за позовом: Селекційно-генетичного інституту Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення
до відповідача: Громадської організації «Захист прав архітекторів у сфері культури та мистецтв»
про визнання недійсним Договору оренди нерухомого або іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до державної власності від 30.09.2021 № 20/05-10А
суддя суду першої інстанції Шаратов Ю.А.
місце винесення рішення: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, Господарський суд Одеської області.
Повний текст рішення складено та підписано: 11 березня 2024.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Одеської області від 21.02.2024 у задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погодившись із вказаним судовим рішенням, Селекційно-генетичний інститут-Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення звернувся до південно-західного апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права просить поновити Селекційно - генетичному інституту-Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення процесуальний строк на подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду Одеської області від 21.02.2024 у справі №916/4386/23; скасувати повністю рішення Господарського суду Одеської області від 21.02.2024 у справі №916/4386/23 та ухвалити нове рішення у справі №916/4386/23, яким повністю задовольнити позовні вимоги Селекційно - генетичному інституту-Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи було визначено колегію суддів у складі: головуючого судді Філінюк І.Г. судді Таран С.В., Богатир К.В., що підтверджується протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.04.2024.
На момент надходження апеляційної скарги матеріали справи №916/4386/23 на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду не надходили.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 08.04.2024 доручено Господарського суду Одеської області невідкладно надіслати на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду матеріали справи №916/4386/23.
Відкладено вирішення питання щодо можливості відкриття, повернення, залишення без руху або відмови у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Селекційно-генетичного інституту-Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення на рішення Господарського суду Одеської області від 21.02.2024 по справі №916/4386/23 до надходження матеріалів справи з суду першої інстанції.
12.04.2024 матеріали справи №916/4386/23 надійшли на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду.
Дослідивши матеріали апеляційної скарги, суддя-доповідач дійшов висновку про залишення апеляційної скарги без руху з наступних підстав.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлено розмір судового збору - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік» встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2023 року становить 2684,00 гривень.
Згідно приписів статті 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання апеляційних скарг на рішення суду встановлена у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно частини четвертої статті 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
Відповідно до частини третьої статті 4 статті 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Колегією суддів встановлено, що за подання позовної заяви до суду першої інстанції підлягав до сплати судовий збір у розмірі 2684, 00 грн. Отже, за подання апеляційної скарги заявнику необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 3220, 80 грн. (з застосуванням коефіцієнту 0,8 від 4026, 00 грн.), оскільки апеляційна скарга Селекційно - генетичному інституту-Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення була подана через електронний суд.
Проте, скаржником не додано до скарги документів, що підтверджують сплату судового збору в установленому порядку та розмірі.
По-друге, статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Статтею 259 Господарського процесуального кодексу України визначено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
З наведеного вбачається, що звертаючись до суду апеляційної інстанції із апеляційною скаргою, на скаржника покладений обов`язок додати документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії апеляційної скарги і доданих до неї документів листом з описом вкладення, який має містити номер поштового відправлення. Саме зазначення такого номеру є обов`язковим для виконання вимог ГПК України про належне надсилання апеляційної скарги та документів іншій стороні.
Разом із цим, до апеляційної скарги не додано докази направлення учасникам провадження у справі, а саме: відповідачу Громадській організації «Захист прав архітекторів у сфері культури та мистецтв» копії цієї скарги і доданих до неї документів, що суперечить пункту 3 частини третьої статті 258 ГПК України.
Отже, скаржнику слід належним чином виконати вимоги процесуального закону і надати суду докази надсилання копії апеляційної скарги і доданих до неї документів іншим учасникам справи, разом з листом опису вкладення.
Згідно із частиною другою статті 260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
З врахуванням викладеного, колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку, що відповідно до вимог статті 260 Господарського процесуального кодексу України наявні підстави для залишення апеляційної скарги Селекційно-генетичного інституту-Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 174, ст. 234, п.п.2,3 ч. 3 ст. 258, ст. п. 2 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів -
УХВАЛИЛА:
1. Апеляційну скаргу Селекційно-генетичного інституту-Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення на рішення Господарського суду Одеської області від 21.02.2024 по справі №916/4386/23 - залишити без руху.
2. Встановити Селекційно-генетичному інституту-Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення строк для надання Південно-західному апеляційному господарському суду доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 3220,80 грн. та доказів направлення апеляційної скарги учасникам провадження у справі, а саме: відповідачу Громадській організації «Захист прав архітекторів у сфері культури та мистецтв» і доданих до неї документів разом з листом опису вкладення про направлення апеляційної скарги, з зазначенням номеру поштового відправлення протягом 10 днів з дня вручення копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
3. Попередити скаржника Селекційно-генетичний інститут-Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання згідно статті 235 ГПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Філінюк І.Г.
Суддя Богатир К.В.
Суддя Таран С.В.
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2024 |
Оприлюднено | 18.04.2024 |
Номер документу | 118415410 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про державну власність щодо оренди |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Філінюк І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні