ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2
УХВАЛА
м. Київ
17.04.2024Справа № 910/4564/24
Суддя Господарського суду міста Києва Босий В.П., розглянувши
позовну заявуТовариства з обмеженою відповідальністю «Укренерджі 2022»доАпарату Попівської сільської ради Конотопського району Сумської областіпростягнення 7 783,61 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Укренерджі 2022» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Апарату Попівської сільської ради Конотопського району Сумської області про стягнення 7 783,61 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем грошового зобов`язання із оплати спожитої електроенергії на підставі договору про постачання електричної енергії споживачу №236 від 18.07.2023, у зв`язку з чим позивач вказує на наявність заборгованості у розмірі 7 488,96 грн., а також заявляє про стягнення з відповідача 3% річних у розмірі 49,11 грн. та пені у розмірі 245,54 грн.
Суд відзначає, що справа не відноситься до юрисдикції Господарського суду міста Києва, а тому підлягає передачі для розгляду іншому суду з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України спори, що виникають з приводу нерухомого майна, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Так, словосполучення «з приводу нерухомого майна» у частині третій статті 30 Господарського процесуального кодексу України необхідно розуміти таким чином, що правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередньо об`єкт спірного матеріального правовідношення.
Аналогічний висновок викладено у постанові Великої палати Верховного Суду від 16.02.2021 у справі №911/2390/18.
Отже, за правилами чинного Господарського процесуального кодексу України виключна підсудність застосовується до тих спорів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном.
Тому до спорів, предметом яких є стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок невиконання зобов`язань, пов`язаних з користуванням нерухомим майном, поширюються норми частини третьої статті 30 Господарського процесуального кодексу України.
В даному випадку, предметом вирішення спору за поданим позовом є саме стягнення вартості електроенергії спожитої відповідачем за адресою: 41627, Сумська область, Конотопський район, село Попівка, вулиця Миру, будинок 1.
Тобто, спір у даній справі виник з приводу стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок неналежного виконання зобов`язань, пов`язаних з існуванням прав користування нерухомим майном, що в силу викладеної у наведеній постанові Великої Палати Верховного Суду правової позиції вказує на поширення щодо нього правил виключної підсудності, встановлених ч. 3 ст. 30 Господарського процесуально кодексу України.
Відповідно до частини 1 статті 31 Господарського процесуального кодексу України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: 1) справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду; 2) після задоволення відводів (самовідводів) чи з інших підстав неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи; 3) ліквідовано або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який розглядав справу.
Частиною 3 статті 31 Господарського процесуального кодексу України визначено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що дана справа не належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Господарського суду міста Києва, а матеріали позовної заяви підлягають передачі на розгляд до Господарського суду Сумської області (40604, Сумська область, м. Суми, проспект Шевченка Тараса, будинок 18/1).
На підставі викладеного та керуючись ст. 20, 30, 31, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Укренерджі 2022» з доданими до неї матеріалами направити за виключною підсудністю до Господарського суду Сумської області (40604, Сумська область, м. Суми, проспект Шевченка Тараса, будинок 18/1).
2. Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та підлягає оскарженню.
Суддя В.П. Босий
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2024 |
Оприлюднено | 18.04.2024 |
Номер документу | 118417028 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Босий В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні