ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
17.04.2024Справа № 910/4133/24
Суддя Усатенко І.В., розглянувши
позовну заяву ОСОБА_1
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРАФІТІНВЕСТ"
2) Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАВАЛЛІВСЬКИЙ ГРАФІТ"
3) Товариства з обмеженою відповідальністю "СТОУН ФАУНД"
4) Компанії ВОЛЬТ РІСОРСЕС ЛІМІТЕД
про стягнення (витребування з володіння) часток в статутному капіталі товариств
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Графітінвест", 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Заваллівський графіт", 3) Товариства з обмеженою відповідальністю "Стоун Фаунд", 4) Компанії Вольт Рісорсес Лімітед про стягнення (витребування з володіння) часток у статутному капіталі товариств.
Приписами частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з приписами п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Положеннями ч. 1 ст. 172 ГПК України унормовано, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 7 ст. 42 ГПК України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п. п. 2, 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст. ст. 4-2, 4-3 Господарського процесуального кодексу України.
Абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
За змістом п.61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених Постановою №270 від 05.03.2009 Кабінету Міністрів України, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
В підтвердження обставин направлення Компанії Вольт Рісорсес Лімітед (відповідач-4) позовної заяви х доданими до неї документами, позивач надав суду: накладну, фіскальний чек та опис вкладення в цінний лист. З зазначених документів вбачається, що позивач направив копію позовної заяви з додатками на ім`я ТОВ "Авеллум Партнерс", як уповноваженого представника відповідача-4 для листування в Україні, за адресою: 01010, м. Київ, вул. Князів Острозьких, 32/2, БЦ "Сенатор", 12 поверх.
10.04.2024 від Товариства з обмеженою відповідальністю "Авеллум Партнерс" надійшло повідомлення щодо отримання помилково направленого поштового відправлення. У зазначеному повідомленні товариство зазначає, що ним отримано копію позовної заяви з додатками від ОСОБА_1 , проте ТОВ "Авеллум Партнерс" не є та не може бути представником Компанії Вольт Рісорсес Лімітед у суді, як і не уповноважувалося компанією на отримання поштової кореспонденції щодо судових справ. За таких умов, направлення на адресу товариства копії позовної заяви не є належним повідомленням Компанії Вольт Рісорсес Лімітед про розгляд справи та не підтверджує дотримання позивачем вимогп. 1 ч. 1 ст 162 ГПК України.
Суд відзначає, що інші докази направлення відповідачу-4 копії позовної заяви з доданими до неї документами суду надані не було. Як і не було надано належних та допустимих доказів в підтвердження обставин, що ТОВ "Авеллум Партнерс" є повноважним представником Компанії Вольт Рісорсес Лімітед, уповноваженим представляти компанію в суді та отримувати поштову кореспонденцію.
Отже, Позивачем не подано суду доказів, які підтверджують направлення Компанії Вольт Рісорсес Лімітед (відповідачу-4) копії позовної заяви та всіх доданих до неї документів, що подані до Господарського суду міста Києва, за адресою місцезнаходження відповідача-4.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимоги ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 162, 164 ч. 1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, який становить сім днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви:
- шляхом подання суду документів, що підтверджують направлення відповідачу-4 (Компанії Вольт Рісорсес Лімітед) за його місцезнаходженням, копії позовної заяви та усіх доданих до неї документів, згідно переліку.
Документи (пояснення, інформація, тощо), подані в зв`язку з усуненням недоліків позовної заяви, направити відповідачу, докази чого надати суду.
4. Попередити позивача, що відповідно до частини четвертої статті 174 ГПК України у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Усатенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2024 |
Оприлюднено | 18.04.2024 |
Номер документу | 118417098 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з правами на акції, частку у статутному капіталі |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Усатенко І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні