Справа № 136/718/24
провадження № 2/136/141/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2024 року м. Липовець
Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Шпортун С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області про визнання незаконним та скасування рішення, скасування державної реєстрації права власності та визнання права власності на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду із вищевказаним позовом до відповідачів.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі судом перевірено зміст та форму позову на дотримання вимог ст.175, 177 ЦПК України та встановлено, що він не в повній мірі відповідає визначеним вимогам.
Так, на виконання вимог п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України, у позові позивачем не визначено (відсутня) ціну позову за вимогою майнового характеру про визнання права власності на майно.
Окрім цього, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування, зокрема відповідно до пункту 5 частинитретьої статті175ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
Згідно зчастинами п`ятою,шостою статті 177 ЦПК Українипозивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Разом з цим, у порушення вказаних вимог у позові не зазначено та до нього не додано доказів чи реалізовано сторонами спору у справі №136/524/19 чи заінтересованою особою право на припинення права власності за ОСОБА_2 на земельну ділянку з кадастровим номером 0522281400:05:000:0149, площею 3,1388 га, розташовану за межами населеного пункту на території Зозівської сільської ради Липовецького району Вінницької області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, - на підставі судового рішення, яке скасоване апеляційною інстанцією шляхом звернення до уповноважених осіб та вирішення питання у цій частині у позасудовому порядку чи неможливості його вирішення.
В іншому випадку зі змісту позову не встановлено наявності складнощів в реалізації позивачем права на отримання таких доказів та останньою не ініціювалось клопотання про їх витребування, у порядку ст..84 ЦПК України.
Зі змісту позову позивач просить суд визнати за нею право власності на майно у порядку спадкування, тоді як не наводить у позові кола усіх спадкоємців, чи їх відсутності, не надає доказів та не клопоче про витребування їх за наявності складнощів (матеріалів спадкової справи).
Крім цього, судом встановлено, що на вирішення суду позивач ставить чотири вимоги, з яких одна є майновою вимогою, а саме:
- визнати незаконним та скасувати рішення Зозівської сільської ради 43 сесії 7 скликання «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за межами населеного пункту на території Зозівської сільської ради Липовецького району Вінницької області та передачі її у власність для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за рішенням Липовецького районного суду» від 21.06.2019.
- скасувати державну реєстрацію права приватної власності за ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на земельну ділянку з кадастровим номером 0522281400:05:000:0149, площею 3,1388 га, розташовану за межами населеного пункту на території Зозівської сільської ради Липовецького району Вінницької області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, з одночасним припиненням речового права на неї.
- визнати незаконною та скасувати Державну реєстрацію земельної ділянки від 01.08.2019 з кадастровим номером 0522281400:05:000:0149, площею 3,1388 га, розташовану за межами населеного пункту на території Зозівської сільської ради Липовецького району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
- визнати за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ), право власності на земельну ділянку площею: 0522281400:05:000:0149, площею 3,1300 га, розташовану за межами населеного пункту на території Зозівської сільської ради Липовецького району Вінницької області, в порядку спадкування за законом.
Разом з цим, відповідно до платіжного документу, що додано до позову, позивачем сплачено суму судового збору за пред`явлення даного позову у розмірі 3633,60 грн., тобто за трьома вимогами у розмірі по 1211,20 грн., що, за відсутності визначеної ціни позову, можливо констатувати як за вимогами немайнового характеру, відтак позивачеві слід доплатити судовий збір за вимоги майнового характеру в залежності від ціни позову у розмірі 1 відсотка, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073,60 грн.).
Прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах "Осман проти Сполученого королівства" від 28 жовтня 1998 року та"Креуз проти Польщі" від 19 червня 2001 року. У вказаних рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави. Якщо законом визначений порядок для вчинення певних дій, такий порядок в силу вимог вітчизняного та Європейського законодавства повинен дисциплінувати осіб, що звертаються до суду та не допустити судовий процес у безладний рух, так як право на суд не є абсолютним.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на те, що нормами чинного законодавства не передбачено можливості вирішення питання про відкриття провадження у справі за позовною заявою, яка не відповідає вимогам закону, тому суд надає позивачеві строк для усунення зазначених вище недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 260 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Липовецької міської ради про скасування державної реєстрації права власності та визнання права власності на земельну ділянку, - надавши позивачу строк для усунення недоліків тривалістю 10 днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити, що якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона буде вважатись неподаною і повернеться позивачеві.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбаченоЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Світлана ШПОРТУН
Суд | Липовецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2024 |
Оприлюднено | 19.04.2024 |
Номер документу | 118434444 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Липовецький районний суд Вінницької області
Шпортун С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні