Ухвала
від 15.04.2024 по справі 404/3053/24
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/3053/24

Номер провадження 1-кс/404/1326/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2024 року м. Кропивницький

Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Кіровського районного суду міста Кіровограда клопотання слідчого СВ ВП №2 Кропивницького РУП ГУ НП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню №12024121160000057, з попередньою кваліфікацією за ч. 4 ст. 190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий, за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів - відомостей, що становлять банківську таємницю та знаходяться у володінні що перебувають у володінні ПАО « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Слідчий в судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином, надав заяву про розгляд клопотання без його участі.

За правилами ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування технічними засобами кримінального провадження в судовому засідання не здійснювалось в зв`язку із заявою слідчого про розгляд клопотання без його участі.

Дослідивши клопотання, додані до нього документи, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подано до суду клопотання, зважаючи на реальну загрозу зміни або знищення вищевказаної інформації, вважаю можливим відповідно до ч.2 ст.163 КПК України розглянути клопотання за відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, так як слідчим наведені обґрунтовані ризики можливої зміни чи знищення речей та документів до яких планується отримати тимчасовий доступ.

Клопотання слідчого обґрунтоване тим, що за версією сторони обвинувачення 05.03.2024 в месенджері «Viber» ОСОБА_5 надійшло повідомлення з текстом про виплату коштів у сумі 13200 гривень, заявниця перейшла за посиланням вказаним у смс-повідомленні та ввела данні за своєї банківської карти « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_2 , після чого їй на мобільний номер телефону НОМЕР_3 , надійшло повідомлення з кодом, котрий заявниця ввела в посиланні. В подальшому, 15.03.2024 року в період з 21.24 год. з банківської карти заявниці було знято двома транзакціями грошові кошти в сумі 2550 гривень. В ході досудового розслідування, встановлено, що особа, котра причетна до вчиненого кримінального правопорушення використовувала банківські картки ПАО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_4 та № НОМЕР_5 для переведення на них грошових коштів, належних ОСОБА_5 .

Дослідивши клопотання, додані до нього документи, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, приходжу до наступного.

Відповідно до статті 2 КПК, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Частиною 1 статті 7 КПК зокрема визначено, що зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, належать законність, зміст чого розкриває стаття 9 КПК, згідно із частиною 2 якої прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень. При цьому частиною 3 статті 7 КПК визначено, що зміст та форма кримінального провадження в умовах воєнного стану повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині 1 цієї статті, з урахуванням особливостей здійснення кримінального провадження, визначених розділом ІХ-1 цього кодексу.

Частинами 2 і 6 статті 22 КПК визначено зміст однієї з засад кримінального провадження змагальності сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а саме, що сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.

Стаття 93 КПК встановлює порядок збирання доказів як стороною обвинувачення, так й стороною захисту, й згідно із її частиною 2, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим кодексом.

Згідно частини 1 статті 131 КПК, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

При цьому частинами 3, 4 статті 132 КПК, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Частиною другою статті 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відносяться в тому числі і відомості, які можуть становити банківську таємницю. За таких умов клопотання слідчого обґрунтоване і підлягає задоволенню, оскільки неможливо у інший спосіб підтвердити наявність спірних правовідносин. Вину у кримінальному правопорушенні передбачається довести за допомогою виключно цих речей і документів.

З метою дослідити вищеперераховані документи, які належать ПАО « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також з метою повного, всебічного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, виявлення як тих обставин, що викривають, так і ті, що виправдовують особу, а також обставин, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, з метою надання цим обставинам належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, у кримінальному провадженні існує необхідність у розкритті банківської таємниці по рахункам відкритих у ПАО « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , без надання інформації щодо руху цінних паперів по вказаному рахунку, з наданням можливості відзняти копії з зазначених документів та вилучити ці копії.

В задоволенні вимоги клопотання про надання дозволу на отримання зведеної інформації (із зазначенням повних даних клієнта, назви та коду ЄДРПОУ, номеру рахунку, конкретного часу та дати платежу, номеру платіжного документу, суми операції) про зняття грошових коштів у банкоматах/відділеннях з інших рахунків тими ж особами, що і з банківською карткою № НОМЕР_6 , необхідно відмовити, зважаючи на передчасність такої вимоги.

Таким чином, клопотання підлягає до задоволення частково.

Згідно положень Кримінального процесуального кодексу України для отримання чи огляду документів, працівник органу досудового розслідування зобов`язаний надати працівнику банківської установи, відповідальному за схоронність даних документів, оригінал ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів.

З огляду на перераховані обставини, керуючись ст.ст. 162-164 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого задовольнити частково.

Надати слідчому СВ ВП №2 Кропивницького РУП ГУ НП в Кіровоградській області ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення належним чином завірених копій, що становлять банківську таємницю по банківським карткам № НОМЕР_4 та № НОМЕР_5 , що перебувають у володінні ПАО « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме:

- платіжні доручення та меморіальні ордери, які свідчать про надходження та використання коштів по банківським карткам № НОМЕР_4 та № НОМЕР_5 з 00 год. 00 хв. 01.03.2024 року та по 00 год. 00 хв. 10.04.2024 року;

- документів, на підставі яких були відкриті банківські картки № НОМЕР_4 та № НОМЕР_5 ;

- відомості про провайдерів які надавали телекомунікаційні послуги по забезпеченню доступу до мережі Інтернет, ІР-адреси та номери телефонів, з яких надходили електронні повідомлення та здійснювалось віддалене керування рахунками та забезпечувалась робота системи віддаленого доступу типу «клієнт банк» з 00 год. 00 хв. 01.03.2024 року та по 00 год. 00 хв. 10.04.2024 року;

- оригінали договорів щодо надання послуг «клієнт банк», заявки на надання зазначеної послуги та документи щодо встановлення (перевірки) зазначеної послуги працівниками ПАО « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ;

- відомостей про рух грошових коштів з по-секундною реєстрацією із зазначенням часу (дат, годин, хвилин, секунд, фото) по банківським карткам № НОМЕР_4 та № НОМЕР_5 , а також відомостей щодо користування терміналами самообслуговування де здійснювалось поповнення готівкових коштів 7579 з 00 год. 00 хв. 01.03.2024 року та по 00 год. 00 хв. 10.04.2024 року;

- роздруківки руху коштів банківських по банківським карткам № НОМЕР_4 та № НОМЕР_5 , з магнітного носія інформації серверу банку, із зазначенням дати та часу проведення платежів, на паперовому носії інформації завірені підписом керівника, головного бухгалтера та відбитком печатки банку, з 00 год. 00 хв. 01.03.2024 року та по 00 год. 00 хв. 10.04.2024 року, з розшифровкою кореспондентів та призначення платежу, контрагентів, а також відомостей про надходження та залишок коштів за кожен операційний день;

- документів, які містять інформацію про проведення фінансового моніторингу по операціях зазначеного клієнта банківських карткок № НОМЕР_4 та № НОМЕР_5 , з наданням підтверджуючих документів, які були одержані від клієнта в ході його проведення;

- заяв на зняття грошових коштів (переведення на корпоративний рахунок), видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових з контрольною маркою чеків на отримання готівки, доручень на отримання готівкових коштів, інших документів, по банківським карткам № НОМЕР_4 та № НОМЕР_5 , з 00 год. 00 хв. 01.03.2024 року та по 00 год. 00 хв. 10.04.2024 року;

- банківських виписки (роздруківку руху коштів) по банківським карткам № НОМЕР_4 та № НОМЕР_5 (в друкованому та електронному вигляді із зазначенням призначення платежу, повних даних платника та отримувача із зазначенням коду ЄДРПОУ, номеру рахунку та МФО банківської установи, конкретного часу та дати платежу, номеру платіжного документу, а також з зазначенням вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня по рахунку), з 00 год. 00 хв. 01.03.2024 року та по 00 год. 00 хв. 10.04.2024 року.

Копію ухвали надати слідчому, в провадженні якого знаходиться справа для виконання та вручення її відповідальній особі, на яку покладено обов`язок по її виконанню, роз`яснивши їй, що в разі невиконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів будуть застосовані положення ст. 166 КПК України.

Строк дії цієї ухвали встановити по 09.06.2024 включно.

Невиконання вимог ухвали слідчого судді, на тимчасовий доступ до речей і документів, є передумовою для обов`язкового правозастосування наслідків вимог ст. 166 КПК України, - проведення обшуку.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда ОСОБА_1

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення15.04.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу118435343
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —404/3053/24

Ухвала від 15.04.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 15.04.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 12.04.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні