Справа № 645/603/23
Провадження № 2/645/36/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2024 р. м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова
у складі головуючого - судді Мартинової О.М.,
при секретарі судового засідання Кривченко Т.В.,
розглянувши у судовому засіданні в місті Харкові клопотання ректора ХНМУ В.А. Капустник про залучення правонаступника відповідача,-
в с т а н о в и в :
В провадженні Фрунзенського районного суду м. Харкова перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , до Харківської медичної академії післядипломної освіти, про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
До суду від ректора ХНМУ В.А. Капустника надійшло клопотання, в якому просить залучити до участі у справі Харківський національний медичний університет, як правонаступника Харківської медичної академії післядипломної освіти.
Сторони у судове засідання не зявитлися про дату місце та час розгляду справи повідомлялися своєчасно та належним чином, причини неявки не повідомили.
Суд, оглянувши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення заяви про залучення Харківський національний медичний університет в якості правонаступника, виходячи з наступного.
Як зазначено в Постанові Верховного Суду від 20.03.2018 по справі № 910/1972/17 за загальним визначенням правонаступництво - це перехід прав і обов`язків від одного суб`єкта до іншого. Правонаступництво може бути універсальним або частковим (сингулярним). За універсального правонаступництва до правонаступника (фізичної або юридичної особи) переходять усі права і обов`язки того суб`єкта, якому вони належали раніше. За часткового (сингулярного) правонаступництва від одного до іншого суб`єкта переходять лише окремі права і обов`язки. Правонаступництво є самостійною підставою заміни кредитора у зобов`язанні. Правонаступництво слід розглядати як певний юридичний механізм похідного правонабуття, за яким до правонаступника переходять суб`єктивні права та обов`язки попередника. Доказами правонаступництва щодо окремого зобов`язання може бути: відповідний договір, на підставі якого воно виникло, передавальний акт чи розподільчий баланс, статут правонаступника.
Відповідно до частини 1статті 55ЦПК Українивизначено, що у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони у справі іншими особами у зв`язку з переходом до цих осіб матеріальних прав і обов`язків попередньої особи.
Підставою процесуального правонаступництва є наступництво в матеріальних правовідносинах.
Як вбачається із наказу Міністерства охорони здоров`я України від 15.03.2023 року № 452, ХНМУ є правонаступником усіх майнових і немайнових прав ХМАПО.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що для об`єктивного розгляду вказаної справи клопотання про залучення правонаступника відповідача слід задовольнити.
Керуючись ст.ст.55,209,210ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
Клопотання ректора ХНМУ В.А. Капустник про залучення правонаступника відповідача - задовольнити.
Залучити до участі у справі № 645/603/23 Харківський національний медичний університет (проспект Науки, 4, м. Харків , код ЄДРПОУ 01896866) як правонаступника Харківської медичної академії післядипломної освіти.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.М. Мартинова
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2024 |
Оприлюднено | 19.04.2024 |
Номер документу | 118446837 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Мартинова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні