Ухвала
від 16.04.2024 по справі 906/173/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

Від "16" квітня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/173/23

За заявою: Підприємства об`єднання громадян (релігійної організації, профспілки) "НАДІЯ" Громадської організації "Вся Україна"

До боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп"

про банкрутство

Суддя Гнисюк С.Д.

Представники:

- Від кредитора: Авраменко Л.С. - представник Державної інноваційної фінансово-кредитної установи;

- За участю: Реверук П.К. розпорядник майна (в режимі відеоконференції);

- Від кредитора Діброва Л.О. - представник ГУ ДПС в Житомирській області.

В провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа №906/173/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп".

19.02.2024 на адресу Господарського суду Житомирської області, через загальний відділ систему "Електронний суд" надійшли наступні документи:

- від розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" Реверука П.К. надійшло клопотання від 19.02.2024 про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, з додатками;

- від арбітражного керуючого Реверука П.К. надійшла заява від 19.02.2024 про участь у справі, з додатками.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 20.02.2024 прийнято та призначено до розгляду в засіданні суду клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" Реверука П.К. від 19.02.2024 про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; прийнято та призначено до розгляду в засіданні суду заяву арбітражного керуючого Реверука П.К. від 19.02.2024 про участь у справі.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 21.03.2024 підсумкове засідання відкладено; відкладено розгляд клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" Реверука П.К. від 19.02.2024 про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; відкладено розгляд заяви арбітражного керуючого Реверука П.К. від 19.02.2024 про участь у справі; призначено наступне підсумкове засідання на 16.04.2024.

У підсумковому засіданні розглядалось клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" Реверука П.К. від 19.02.2024 (в частині визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури).

Розпорядник майна в засіданні суду клопотання підтримав. Зазначив, що оцінку майна провести неможливо, встановлення вартості активів здійснювалося на підставі, зокрема, фінансової звітності боржника станом на 31.12.2022. Надав усні пояснення. Вказав, що поданий звіт розпорядника майна є остаточним.

Представники кредиторів проти клопотання розпорядника майна не заперечили.

Розглянувши клопотання розпорядника майна, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 04.04.2023, зокрема, відкрито провадження у справі №906/173/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" (11534, Житомирська область, Коростенський район, с. Новаки, вул. Центральна, буд. 52-а; код ЄДРПОУ 41083151); визнано вимоги ініціюючого кредитора - Підприємства об`єднання громадян (релігійної організації, профспілки) "Надія" Громадської організації "Вся Україна" (11543, Житомирська область, с. Новаки, вул. Центральна, 52-А; код ЄДРПОУ 41083151) на суму 4107621,49 грн. заборгованості (з яких: 2498129,92 грн. - основний борг; 67741,41 грн. - 3% річних; 599412,30 грн. інфляційні; 942337,86 грн. - пеня) та 26840,00 грн. судового збору; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном строком на 170 (сто сімдесят) календарних днів; призначено розпорядником майна боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" арбітражного керуючого Реверука Петра Костянтиновича (свідоцтво арбітражного керуючого № 783 від 08.04.2013; 04071, м. Київ 71, а/с 71; ідентифікаційний код 3162917798) за йогозгодою.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 07.11.2023 визнано вимоги Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" на суму - 70 747,63 грн. боргу.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 30.11.2023 визнано вимоги Державної інноваційної фінансово-кредитної установи до Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" на суму 32627918,83грн. заборгованості (з яких: 24963800,00грн. борг; 7664118,83грн. - інфляційна індексація) та 5368,00грн. судового збору.

30.01.2024 розпорядник майна боржника організував проведення зборів кредиторів ТОВ "Міт Інвест Груп". Поряд з іншим на зборах кредиторів боржника було прийнято рішення: доручити арбітражному керуючому Реверуку П.К. подати до Господарського суду Житомирської області клопотання про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури у справі №906/173/23 та призначення ліквідатором ТОВ "Міт Інвест Груп" арбітражного керуючого Реверука Петра Костянтиновича.

Підставами для прийняття рішення про подання до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у справі №906/173/23 стали наступні обставини. Під час проведення інвентаризації майна боржника виявлено рухоме та нерухоме майно. Проте основна його частина забезпечує вимоги Державної інноваційної фінансово-кредитної установи. При цьому, не можливо встановити вартість таких активів та чи покривають вони повністю всі визнані судом вимоги не забезпечених кредиторів. Під час процедури розпорядження майном боржника, заяви про фінансове оздоровлення боржника, проекти планів санації, пропозиції стосовно укладення мирової угоди у справі, не надходили.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс про банкрутство), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів встановлені Кодексом про банкрутство.

Згідно із ч. 1 ст. 6 Кодексу про банкрутство, відповідно до цього Кодексу щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника; санація боржника; ліквідація банкрута.

У ч. 1 ст. 44 Кодексу про банкрутство визначено, що під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).

Частиною 3ст. 44 Кодексу про банкрутство визначено, що розпорядник майна зобов`язаний, зокрема проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, а також здійснювати розкриття кредиторам інформації щодо фінансового стану боржника та ходу провадження у справі; не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.

Відповідно до п.4 ч.5 ст.48 Кодексу про банкрутство, до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство.

Також, відповідно до п.4 ч.8 ст.48 Кодексу про банкрутство, до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого.

Згідно із положеннями ст. 49 Кодексу про банкрутство, у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі шляхом ухвалення відповідного судового рішення, зокрема: постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвали про закриття провадження у справі про банкрутство.

Завдання підсумкового засідання суду на стадії розпорядження майном полягає у з`ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження у справі. Оцінка зазначених обставин надається господарським судом, який здійснює провадження у справі про банкрутство, виходячи з того, чи є можливим відновлення платоспроможності боржника без введення його ліквідаційної процедури, чи наявні ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності тощо.

Такі висновки щодо обов`язку господарського суду зі встановлення у підсумковому засіданні ознак неплатоспроможності боржника також узгоджуються з приписами частини десятої статті 90 Кодексу про банкрутство, відповідно якої господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо господарським судом не встановлені ознаки неплатоспроможності боржника.

Отже, передумовою закриття провадження у справі про банкрутство на підставі п. 10 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства в обов`язковому порядку є встановлення судом у підсумковому засіданні наявності/відсутності ознак неплатоспроможності боржника.

Слід зазначити, що Кодекс з процедур банкрутства не визначає ознак неплатоспроможності боржника. Кодекс лише дає визначення поняття неплатоспроможності - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом (ч. 1 ст. 1 Кодексу про банкрутство).

Визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неплатоспроможність, тобто недостатність майна для задоволення вимог кредиторів, шляхом здійснення аналізу повноти проведених розпорядником майна заходів, які передбачені в процедурі розпорядження майном, та дослідити надані розпорядником майна належні та допустимі докази на підтвердження повноти проведення процедури розпорядження майном, зокрема, передбаченої у ч. 3 ст. 44 Кодексу про банкрутство.

При цьому суд має з`ясувати актив і пасив боржника та співставити відомості щодо обох величин. Розмір пасиву боржника підлягає визначенню відповідно до визнаних судом вимог кредиторів. Відомості про актив боржника має містити звіт розпорядника майна про фінансово-майновий стан боржника.

Системний аналіз норм Кодексу України з процедур банкрутства та «Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства», затверджених наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 року, № 14 дає підстави для висновку, що виявлення господарським судом у підсумковому засіданні ознак неплатоспроможності боржника відбувається на підставі дослідження та правової оцінки доказів, що містяться у матеріалах справи, зокрема, звіту розпорядника майна про фінансово-майновий стан божника, фінансової звітності боржника (балансу підприємства (звіту про фінансовий стан), звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових коштів), тощо (подібний висновок, викладений у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 02.11.2022 у справі № 904/5749/19).

Тобто перелік доказів, на підставі яких судом встановлюється наявність ознак неплатоспроможності боржника не є вичерпним та жоден із доказів (джерел інформації) на підставі яких здійснюється такий аналіз не є визначальним. Дійсний фінансово-господарський стан боржника у справі про банкрутство встановлюється судом на підставі комплексного дослідження сукупності всіх наявних у справі доказів.

Відповідно до частини четвертої статті 205 ГК України у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.

Таким чином, боржник визнається банкрутом за умови встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані вимоги кредиторів не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.

Під ліквідацією розуміється припинення боржника, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку Кодексу про банкрутство вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Згідно з частиною першою статті 58 Кодексу про банкрутство у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

Постанова господарського суду про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури є, за своєю правовою природою, судовим рішенням, яке повинно прийматись у цілковитій відповідності з нормами матеріального і процесуального права та фактичними обставинами справи, з достовірністю встановленими господарським судом, тобто з`ясованими шляхом дослідження та оцінки судом, належних і допустимих доказів у конкретній справі (аналогічна позиція викладена у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 14.06.2018 у справі № 910/21400/17 та від 22.10.2019 у справі № 904/10560/17).

Тобто, враховуючи положення частини четвертої статті 205 ГК України, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність, а саме, недостатність майна для задоволення вимог кредиторів, у зв`язку з чим при винесенні постанови про визнання боржника банкрутом та при відкритті ліквідаційної процедури суд в обов`язковому порядку повинен з`ясувати як актив, так і пасив боржника та порівняти їх дані.

Звіт розпорядника майна про фінансово-майновий стан божника має містити відомості про актив боржника; такий звіт має бути предметом розгляду зборів кредиторів (комітету кредиторів), на підставі якого кредитори приймають рішення про введення наступної судової процедури, у подальшому відомості про фінансово-майновий стан боржника (актив) має бути предметом розгляду у судовому засіданні у справі про банкрутство.

Якщо встановлення пасиву боржника відбувається у попередньому засіданні суду, то остаточна правова оцінка активу і пасиву боржника та можливість відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом надається у підсумковому засіданні суду з огляду на перебування провадження у справі у процедурі розпорядження майном боржника.

Розпорядником майна подано на розгляд суду звіт за результатами аналізу фінансово-господарського стану підприємства, в тому числі про наявність ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп".

Аналіз фінансово - господарського стану Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" проведено, зокрема, у відповідності до вимог пункту 3 статті 44 Кодексу України з процедур банкрутства та згідно «Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства». Дані методичні рекомендації забезпечує однозначність підходів при оцінці фінансово - господарського стану підприємств з метою виявлення ознак дій, передбачених статтею 219 Кримінального кодексу України - доведення до банкрутства.

Зі звіту розпорядника майна вбачається наступне.

Наказом №23/06 від 23.06.2023 року про проведення позапланової інвентаризації директором ТОВ "Міт Інвест Груп" організовано проведення інвентаризацію усіх активів боржника із зазначенням їх вартості. Копії документів складених за результатом інвентаризації додаються до даних пояснень, зокрема:

- Протокол №1 інвентаризаційної комісії від 23.06.2023 р.;

- Інвентаризаційний опис необоротних активів від 23.06.2023 р.;

- Інвентаризаційний опис запасів від 23.06.2023 р.;

- Інвентаризаційний опис матеріальних цінностей, прийнятих на відповідальне зберігання від 23.06.2023р.;

- Акт інвентаризації розрахунків щодо відшкодування матеріальних збитків від 23.06.2023 р.;

- Акт №1 про результати інвентаризації грошових коштів від 23.06.2023 р.;

- Акт інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами від 23.06.2023 р.;

- Акт №1 інвентаризації наявності грошових документів, бланків документів суворої звітності від 23.06.2023 р.;

- Акт №1 інвентаризації наявності фінансових інвестицій від 23.06.2023 р.;

- Інвентаризаційний опис основних засобів від 23.06.2023 р.;

За результатами інвентаризації станом на 23.06.2023 року встановлено:

1. Необоротні активи у кількості 10 (десяти) найменувань на загальну суму 11 562,19 грн.

2. Запаси у кількості 14 (чотирнадцяти) найменувань на загальну суму 2 498 129,92 грн.

3. Грошові кошти на загальну суму 53 318,55 грн.

4. Дебіторська заборгованість на загальну суму 370 959,29 грн.

5. Основні засоби у кількості 61 (шістдесят одне) найменування на загальну суму 55738994,07 грн.

6. Кредиторська заборгованість на загальну суму 28 292 636,66 грн.

Відповідно до відомостей Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єктів на підставі яких складено Відомості про майно боржника, яке є предметом застави в іпотеці та заставі Державної інноваційної фінансово-кредитної установи перебуває майно боржника загальною вартістю на дату укладення договорів забезпечення та становить 31 961 648,38 грн.

Одночасно, загальна сума забезпечених зобов`язань боржника складає 32 627 918,80грн, що перевищує навіть загальну вартість усього майна боржника, яке є предметом застави.

Грошові вимоги до боржника складають на загальну суму 36 811 655,95 грн.

Відповідно до відомостей інвентаризації у боржника наявна інша кредиторська заборгованість на загальну суму 830 706,74 грн., що додатково підтверджується наявними виконавчими провадженнями де боржником є ТОВ "Міт Інвест Груп", а стягувачами ТОВ "Житомирська обласна Енергопостачальна компанія" та АТ "Житомиробленерго".

Розпорядником майна вказано, що з аналізу вищезазначеного вбачається, що згідно інвентаризації на балансі Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" наявні активи балансовою вартістю 58672964,02 грн., а пасиви боржника становлять 37 642 362,69 грн.

05.07.2023 року між розпорядником майна ТОВ "Міт Інвест Груп", арбітражним керуючим Реверуком П.К. та ПП "Центр антикризових технологій" укладено договір №03/21 про організацію проведення фінансового аналізу.

На виконання даного договору ПП "Центр антикризових технологій" надало Звіт від 15.07.2023 року за результатами фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності, становища на ринках з метою виявлення наявності або відсутності ознак неплатоспроможності, фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування неплатоспроможності та варіанти шляхів виходу з кризового стану Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп".

У зазначеному Звіті зроблено наступні висновки:

В результаті проведеного аналізу встановлено:

1. Показники поточної неплатоспроможності ТОВ "Міт Інвест Груп" по періодах, що передують прийняттю рішення про подальшу долю підприємства (31.12.2019 - 31.12.2022 року), мають від`ємний результат.

2. Відповідно до п. 3.2.1 Методичних рекомендацій, фінансовий стан підприємства, у якого на початку та в кінці звітного періоду мають місце ознаки поточної неплатоспроможності, відповідає законодавчому визначенню боржника, який неспроможний виконати свої грошові зобов`язання перед кредиторами, у тому числі зобов`язання щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати. Таким чином, стосовно ТОВ "Міт Інвест Груп" мають місце ознаки поточної неплатоспроможності, що відповідає законодавчому визначенню його як боржника.

3. Виявлені часткові ознаки критичної неплатоспроможності ТОВ "Міт Інвест Груп", які відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства, тому що за підсумками періоду, що передує прийняттю рішення про подальшу долю ТОВ "Міт Інвест Груп", мали місце ознаки поточної неплатоспроможності, показники коефіцієнтів покриття, забезпечення власними засобами були значно менші за їх нормативне значення. При цьому коефіцієнт автономії (фінансової незалежності) був вищим за нормативний показник 0,5.

4. Показник покриття за проаналізований період (01.01.20 - 01.01.23 року) постійно менший за 1,0. За підсумками останнього (за обсягом всіх наявних звітних даних) звітного періоду, в якому було прийнято рішення про звернення до суду (станом на 31.12.2022 року) основна господарська діяльність не здійснюється, відсутній фінансовий результат віл діяльності, що дає підстави вважати неплатоспроможність ТОВ "Міт Інвест Груп" понадкритичною.

5. 3а проаналізований період, зокрема з 01.01.20 року до 01.01.23 року, Підприємство постійно перебувало в стані стійкої понадкритичної неплатоспроможності, що відповідає визначенню боржника, як банкрута. В цей період відбулось зростання розміру чистих активів ТОВ "Міт Інвест Груп" на фоні всіх ознак понадкритичної неплатоспроможності, що свідчить про відсутність економічних ознак дій з доведення ТОВ "Міт Інвест Груп" до банкрутства.

6. В діяльності ТОВ "Міт Інвест Груп" не вбачаються ознаки фіктивного банкрутства. В результаті проведеного аналізу встановлено, що на початок останнього звітного періоду, який передував прийняттю кредитором рішення про звернення до Господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника, у ТОВ "Міт Інвест Груп" були присутні всі ознаки його понадкритичної неплатоспроможності.

7. Центр не має яких-небудь підтверджуючих даних відносно надання боржником контрагентам недостовірних відомостей про своє майно в бухгалтерському балансі або в інших документах, які свідчать про його фінансовий або майновий стан, який фактично характеризується ознаками понадкритичної неплатоспроможності

8. Прогнозні показники щодо імовірності банкрутства ТОВ "Міт Інвест Груп" свідчать про такий стан підприємства, коли розрахунки з кредиторами можливі тільки при застосуванні до боржника ліквідаційної процедури.

Крім того, встановлено, що слідчим відділом Шевченківського УП ГУНП у м. Києві проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні, що зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №12023100100001231 від 06.04.2022 року, щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

В межах даного кримінального провадження було опечатано все майно боржника, відповідно на сьогоднішній день господарська діяльність боржника не здійснюється.

Виходячи з вищевикладеного, розпорядник майна зазначає про те, що поточна, критична та понадкритична неплатоспроможність ТОВ "Міт Інвест Груп" зумовлена в значній мірі об`єктивними (екзогенними), а не суб`єктивними факторами, такими, зокрема, як військова агресія російської федерації, спад кон`юнктури в економіці в цілому, зменшення купівельної здатності населення та суб`єктів господарювання внаслідок знецінення обігових коштів, а також їх дефіциту, відмови контрагентів від пролонгації договорів про співпрацю, нестабільності фінансового і валютного ринків і т.п.

Крім того, розпорядник майна вказує про те, що згідно відомостей інвентаризації та аналізуючи кредиторську заборгованість визнану судом у справі про банкрутство вбачається ймовірність відновлення платоспроможності Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" застосувавши судову процедуру санації.

Проте вважає, що саме лише володіння боржником майном, балансова вартість якого визначена під час проведення інвентаризації, не може беззаперечно свідчити про платоспроможність боржника.

Поряд з цим, застосування процедури санації можливо за умови додаткового фінансування шляхом внесення такого фінансування учасниками боржника або залученням інвестора (інвесторів) з метою запуску господарської діяльності, найму працівників, пошуку ринку збуту (покупців товару), тощо.

На сьогоднішній день заяви про фінансове оздоровлення боржника та/або проектів планів санації на адресу розпорядника майна не надходили, про надходження зазначених заяв на адресу боржника не повідомлялось.

За відсутності будь-яких пропозицій щодо заходів фінансового оздоровлення боржника, додаткового фінансування та залучення інвестора (інвесторів) - проведення санації неможливе, а тому відсутня можливість виконати зобов`язання, передбачене ч. 3 ст. 44 Кодексу про банкрутство.

Розпорядник майна зазначає про те, що активи балансовою вартістю 58 672 964,02 грн., а пасиви боржника становлять 37 642 362,69 грн. Активи визначено за балансовою вартістю, яка не є тотожною ринковій вартості, яка застосовується при реалізації майна як при примусовому виконанні рішень по стягненню заборгованості в загальному позовному провадженні, так і при продажу майна боржника в процедурі ліквідації з метою задоволення вимог кредиторів. Тому, перевага активів (визначених за балансовою вартістю) над пасивами не може беззаперечно свідчити про відсутність ознак неплатоспроможності Боржника.

За результатом проведеного аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності, становища на ринках з метою виявлення наявності або відсутності ознак неплатоспроможності, фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування неплатоспроможності та варіанти шляхів виходу з кризового стану Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" встановлено ознаки критичної та понадкритичної неплатоспроможності Боржника та визначено стан Боржника таким, коли розрахунки з кредиторами можливі тільки при застосуванні до боржника ліквідаційної процедури.

Поряд з цим розпорядник майна вказує, що наявна можливість відновити платоспроможність боржника в процедурі санації за умови залучення додаткового фінансування з метою запуску господарської діяльності та найму кваліфікованого персоналу, однак на сьогоднішній день бажаючих осіб прийняти участь в процедурі санації боржника від потенційних інвесторів не надходило, що унеможливлює застосування процедури санації до Боржника на сьогоднішній день.

Судом встановлено, що згідно інвентаризації (Т. 3 а.с. 142-153) у боржника наявні активи на загальну суму 58 672 964,02 грн.

Щодо кредиторської заборгованості, суд встановив, що сума визнаних судом грошових вимог кредиторів складає 36 838 495,95грн.

Відповідно до відомостей інвентаризації у боржника наявна інша кредиторська заборгованість на загальну суму 830 706,74 грн.

З`ясувавши актив і пасив боржника та співставивши відомості щодо обох величин, суд встановив, що актив (вартість майна) значно перевищує пасив (визнані судом грошові вимоги кредиторів).

Крім того, судом встановлено, що відповідно до фінансового звіту Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" станом на 31.12.2022 (Т. 3 а.с. 128), боржником при визначенні балансової вартості активів були враховані амортизація та знос.

Інвентаризація (Т. 3 а.с. 142-153) проводилася 23.06.2023.

Доказів щодо зменшення вартості майна боржника (відсутність, знищення, тощо) за період з 31.12.2022 по 23.06.2023 суду не надано.

З огляду на викладене, суд не приймає доводи розпорядника майном про те, що в інвентаризації зазначена балансова вартість, яка не є тотожною ринковій вартості, оскільки дані доводи є лише припущення розпорядника майна та не підтвердженні належними та допустимими доказами.

Отже, суд дійшов до висновку, що майна для задоволення вимог кредиторів достатньо, а отже боржник не є неплатоспроможним.

Звіт за результатами аналізу фінансово-господарського стану не є беззаперечним та визначальним доказом при вирішенні та дослідженні питання щодо активів боржника.

Зазначений звіт не спростовує встановленого судом факту, що активи боржника значно перевищують пасиви.

Крім того, згідно п. 5 Висновку звіту за результатами аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності, становища на ринках з метою виявлення наявності або відсутності ознак неплатоспроможності, фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування неплатоспроможності та варіанти шляхів виходу з кризового стану Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" (Т. 3 а.с. 163), зроблено висновок, що протягом періоду з 01.01.2020 по 01.01.2023 відбулося зростання розміру чистих активів Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп".

З огляду за зазначене, суд не приймає доводи розпорядника майна щодо наявності підстав для визнання боржника банкрутом, так як вони спростовані доказами, наявними в матеріалах справи.

Враховуючи наведене, судом не встановлено ознак стійкої неплатоспроможності боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп", що унеможливлює визнання боржника банкрутом.

Крім того суд зазначає про те, що відповідно до ч.2 ст. 44 Кодексу про банкрутство, процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.

Як вже зазначалось, ухвалою Господарського суду Житомирської області від 04.04.2023, зокрема, введено процедуру розпорядження майном строком на 170 (сто сімдесят) календарних днів.

Тобто, наразі строк процедури розпорядження майном закінчився.

Клопотання про продовження строку процедури розпорядження майном, у відповідності до п. 1-2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу про банкрутство, до суду не надходило.

Також, суд зазначає про те, що до суду не надходило клопотань про вирішення питання щодо грошової винагороди, за рахунок коштів, які авансовано ініціюючим кредитором на депозитний рахунок Господарського суду Житомирської області для сплати грошової винагороди арбітражному керуючому за 3 місяці виконання ним повноважень розпорядника майна.

Відповідно до п.10 ч.1 ст. 90 Кодексу про банкрутство, господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) у разі, якщо господарським судом не встановлені ознаки неплатоспроможності боржника.

З огляду на викладене, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, враховуючи наведені положення законодавства, встановлені обставини, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 90 Кодексу про банкрутство.

Враховуючи, що суд дійшов висновку про закриття провадження у справі про банкрутство, клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" Реверука Петра Костянтиновича від 19.02.2024 (в частині призначення ліквідатора) та заява арбітражного керуючого Реверука Петра Костянтиновича від 19.02.2024 про участь у справі, підлягають залишенню без розгляду.

Керуючись статтями 1, 49, пунктом 10 частини 1 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 232, 233 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Житомирської області, -

УХВАЛИВ:

1. В задоволенні клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" Реверука Петра Костянтиновича від 19.02.2024 (в частині визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури) відмовити.

2. Закрити провадження у справі №906/173/23.

3. Припинити дію мораторію на задоволення вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп", введеного ухвалою Господарського суду Житомирської області від 04.04.2023 у справі №906/173/23.

4. Клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Міт Інвест Груп" Реверука Петра Костянтиновича від 19.02.2024 (в частині призначення ліквідатора) залишити без розгляду.

5. Заяву арбітражного керуючого Реверука Петра Костянтиновича від 19.02.2024 про участь у справі залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та підлягає оскаженню.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.

Дата складання повного тексту ухвали: 18.04.2024.

Суддя Гнисюк С.Д.

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення16.04.2024
Оприлюднено22.04.2024
Номер документу118453005
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —906/173/23

Ухвала від 16.04.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 16.04.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 01.04.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 21.03.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 21.03.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 21.03.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 21.03.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 22.02.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 20.02.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 20.02.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні