Ухвала
від 18.04.2024 по справі 19/906/68/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"18" квітня 2024 р. м. Житомир Справа № 19/906/68/13-г (906/416/24)

Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., перевіривши матеріали позовної заяви ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Фактор Капітал" арбітражного керуючого Гусара Івана Олексійовича до фізичної особи громадянина ОСОБА_1 про покладання субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями боржника та стягнення 1 005 052 870,07 грн у межах справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Фактор Капітал",-,

ВСТАНОВИВ:

у провадженні Господарського суду Житомирської області знаходиться справа №19/906/68/13-г про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Фактор Капітал" (далі - ТОВ "Фактор Капітал", боржник, банкрут).

15.04.2024 поштовою кореспонденцією до господарського суду надійшла позовна заява ліквідатора ТОВ "Фактор Капітал" арбітражного керуючого Гусара Івана Олексійовича(далі - Гусар І.О., позивач)до фізичної особи громадянина ОСОБА_1 про покладання субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями боржника та стягнення 1005052870,07 грн.

Оглянувши матеріали позовної заяви на предмет їх відповідності нормам Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) та Кодексу України з процедур банкрутства, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху з огляду на таке.

Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно з пунктом 8 частини 1 статті 20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.

Відповідно до абзаців 1-3 частини 2 статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними ГПК України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.

Отже, за умови відкриття провадження у справі про банкрутство боржника, особливістю вирішення таких спорів є те, що вони розглядаються та вирішуються господарським судом без порушення нових справ, що узгоджується із загальною спрямованістю Кодексу України з процедур банкрутства, який передбачає концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.

Відповідно до пункту 8 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (частина 2 статті 164 ГПК України).

Згідно з частинами 2, 4 статті 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Однак, всупереч вищевказаним нормам, до позовної заяви не додано жодних доказів на підтвердження викладених у позовній заяві обставин (фінансової звітності, витягів з реєстрів, фінансового аналізу, реєстру вимог кредиторів боржника, розрахунку заявлених вимог, тощо).

Також, згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Разом з тим, до позовної заяви ліквідатора ТОВ "Фактор Капітал" арбітражного керуючого Гусара І.О. не долучено доказів її направлення кредиторам боржника.

Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, вказану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу час для усунення вищезазначених недоліків.

Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 ГПК України

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ліквідатора ТОВ "Фактор Капітал" арбітражного керуючого Гусара І.О. до фізичної особи громадянина ОСОБА_1 про покладання субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями боржника та стягнення 1005052870,07 грн залишити без руху.

2. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали господарського суду про залишення позовної заяви без руху надіслати господарському суду:

- докази на підтвердження викладених у позовній заяві обставин;

- докази направлення позовної заяви кредиторам боржника.

3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення вказаних недоліків у встановлений судом термін, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (частина 4 статті 174 ГПК України).

Ухвала набирає законної сили з дати її підписання та оскарженню не підлягає.

Дата підписання 18.04.2024.

Суддя Костриця О.О.

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення18.04.2024
Оприлюднено22.04.2024
Номер документу118453014
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них:

Судовий реєстр по справі —19/906/68/13-г

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 10.12.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 31.10.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 15.08.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 14.05.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 13.05.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 13.05.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 18.04.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні