ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙСУД КИЇВСЬКОЇОБЛАСТІ
Справа № 362/1126/24
Провадження 2/362/1364/24
У х в а л а
"20" лютого 2024 р. суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Лебідь-Гавенко Г.М. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Гребінківської селищної ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті його брата ОСОБА_2 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 на 7/12 часток житлового будинку з відповідною часткою господарських та побутових надвірних будівель та споруд, що знаходяться в АДРЕСА_1 , на частку земельної ділянки загальною площею 0,15 гектарів, кадастровий номер 3221484301:01:010:0021, на частку земельної ділянки загальною площею 0,2700 гектарів, кадастровий номер 3221484301:01:015:2877, на частку земельної ділянки площею 0,2500 гектарів, кадастровий номер 3221484301:01:007:0039, що розташовані на території АДРЕСА_1 . Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування на 2/3 частки земельної ділянки загальною площею 2,5000 гектарів, кадастровий номер 3221484300:01:007:0039, що розташовані на території Ксаверівської сільської ради Білоцерківського району (бувшого Васильківського) Киїіської області, що належали померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Перевіривши позовну заяву й додані до неї матеріали, приходжу до висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Згідно з частиною першою статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175-177 ЦПК України.
Позовна заяване відповідаєвимогам ст.ст.175-177ЦПК України,а саме:згідно довимог ч.3,ч.4ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна містити: 1)найменування судупершої інстанції,до якогоподається заява; 2)повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронноїадреси та адреси електронної пошти; 3)зазначення цінипозову,якщо позовпідлягаєгрошовійоцінці;обґрунтований розрахуноксум,що стягуютьсячи оспорюються; 4)зміст позовнихвимог:спосіб (способи)захисту правабоінтересів,передбаченийзаконом чидоговором,або іншийспосіб (способи)захисту правта інтересів,якийне суперечитьзакону іякий позивачпросить судвизначити урішенні;якщо позовподанодо кількохвідповідачів -міст позовнихвимог щодокожного зних; 5)виклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказаніобставини; 6)відомості провжиття заходівдосудового врегулюванняспору,якщо такіпроводилися,в томучислі,якщо закономвизначений обов`язковийдосудовий порядокурегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем також не зазначено офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивача, відповідача.
Згідно п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В той же час, у позовній заяві не зазначено про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів.
Позивачем не обґрунтовано та не надано доказів, чим порушується його право володіння та користування належного йому на праві власності майна.
Згідно з ч. 2ст. 13 ЦПК Українизбирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Позивачем до позовної заяви не долучено жодного доказу на підтвердження обставин, викладених ним в позовній заяві, які б вказували на порушення відповідачами його прав та законних інтересів.
Законодавець у частині першій статті 16 ЦК України установив, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а в частині другій цієї статті визначив способи здійснення захисту цивільних справ та інтересів судом. Частиною другою статті 16 ЦК встановлено способи захисту цивільних прав та інтересів судом.
Застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту суб`єктивного права, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення.
З цією метою суд повинен з`ясувати характер спірних правовідносин сторін (предмет та підставу позову), характер порушеного права позивача та можливість його захисту в обраний ним спосіб.
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (частина перша статті 1269 ЦК України).
Статтею 392 ЦК України регламентовано, що право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання, у разі якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Але, як вбачається із постанови державного нотаріуса Гребінківської державної нотаріальної контори Герасименко Л.Ю. позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 , оскільки ним пропущений строк для прийняття спадщини, а ні у зв`язку з відсутністю документа, що, посвідчує право власності спадкодавця на нерухоме майно.
Згідно з частиною третьою статті 1272ЦКУкраїни за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
А тому ОСОБА_1 потрібно обрати правильний спосіб захисту його порушених прав, оскільки не зрозуміло чому позивачем обрано такий спосіб захисту, а ні звернення із позовними вимогами про надання додаткового строку для прийняття спадщини який не визнається іншою особою.
Недоліки позовної заяви підлягають усуненню шляхом подання до суду позовної заяви у новій редакції, з урахуванням викладених вимог до неї, у тій кількості її примірників та додатків, скільки осіб заявлено відповідачами та/або третіми особами у справі.
У відповідності до частини першої ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями частини третьої ст. 185 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 174-177, 184, 185, 352-355 ЦПК України, суддя,
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Гребінківської селищної ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом - залишити безруху та надати строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що у разі не усунення недоліків у встановлений в ухвалі строк, позовна заява буде вважатись неподаною та повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г.М.Лебідь-Гавенко
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2024 |
Оприлюднено | 22.04.2024 |
Номер документу | 118455377 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Лебідь-Гавенко Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні