Красилівський районний суд Хмельницької області
Справа № 677/209/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.04.2024 м.Красилів
Красилівський районний суд Хмельницької області
у складі: головуючого судді Вознюка Р.В.,
за участі секретаря судового засідання Федченко Л.В.,
справа № 677/209/23,
сторони у справі:
позивач акціонерне товариство «Сенс Банк»,
відповідач ОСОБА_1 ,
третя особа ОСОБА_2 ,
вимоги возову звернення стягнення на предмет іпотеки,
представник позивача - ОСОБА_3 ,
представник відповідача - ОСОБА_4 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду справу в порядку загального позовного провадження з повідомленням сторін.
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство «Сенс Банк» звернулося до Красилівського районного суду з позовом до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки - житловий будинок загальною площею 129,7 кв. м., житловою площею 68,4 кв. м., що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , шляхом проведення прилюдних торгів в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором № 07-962/35-632-21.
Представник позивача у судовому засіданні просив повернуся до стадії підготовчого судового засідання для вирішення питання про залучення до участі у справі третіх осіб, яких не було залучено на стадії підготовчого провадження, посилаючись на те, що рішення у справі може вплинути на права таких осіб.
Представник відповідача щодо клопотання представника позивача заперечила з підстав його необґрунтованості.
Заслухавши думку представника позивача, представника відповідача, ознайомившись із матеріалами справи, суд дійшов наступних висновків.
Ухвалою Красилівського районного суду Хмельницької області від 25.09.2023 року закрито підготовче провадження, призначено цивільну справу до судового розгляду по суті та призначено судове засідання.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 189 ЦПК України, завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Згідно ч. 1 ст. 196 ЦПК України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Згідно з п. 15 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 2 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі Конвенція) гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи. Право на розгляд справи означає право особи звернутися до суду та право на те, що його справа буде розглянута та вирішена судом. При цьому, особі має бути забезпечена можливість реалізувати вказані права без будь-яких перепон чи ускладнень. Здатність особи безперешкодно отримати судовий захист є змістом поняття доступу до правосуддя.
Перешкоди у доступі до правосуддя можуть виникати як через особливості внутрішнього процесуального законодавства, так і через передбачені матеріальним правом обмеження. Для ЄСПЛ природа перешкод у реалізації права на доступ до суду не має принципового значення.
Верховний Суд у постанові від 16.12.2021 у справі № 910/7103/21 зазначив, що суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження. Такі обставини мають бути вагомими, оскільки можливість повернення до стадії підготовчого провадження з будь-яких підстав нівелює саме значення стадій процесу: як підготовчого провадження, так і стадії розгляду справи по суті.
З огляду на наведене, з метою визначення складу учасників судового процесу, недопущення порушення прав та інтересів осіб, з`ясування всіх обставин у справі, суд доходить висновку, що клопотання представника позивача слід задовольнити та необхідно повернутись до підготовчого провадження для вирішення питання про залучення до участі у справі третіх осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 49, 189, 196, 198, 222, 258-260 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивача задовольнити.
Повернутись до стадії підготовчого судового засідання у справі № 677/209/23 за позовом акціонерного товариства «Сенс Банк» до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про звернення стягнення на предмет іпотеки.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 19.04.2024 року.
СуддяР. В. Вознюк
Суд | Красилівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2024 |
Оприлюднено | 22.04.2024 |
Номер документу | 118486894 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Красилівський районний суд Хмельницької області
Вознюк Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні