Ухвала
від 22.04.2024 по справі 356/261/24
БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Шевченків шлях, 30-А, м. Березань, Київська область, 07541

Номер провадження 2/356/179/24

Справа № 356/261/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.04.2024 суддя Березанського міського суду Київської області Дудар Т.В., отримавши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Березань-Центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком,

ВСТАНОВИЛА:

До Березанського міського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Березань-Центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком.

Завданням цивільногосудочинства єсправедливий,неупереджений тасвоєчасний розгляді вирішенняцивільних справз метоюефективного захиступорушених,невизнаних абооспорюваних прав,свобод чиінтересів фізичнихосіб,прав таінтересів юридичнихосіб,інтересів держави (ч. 1 ст. 2 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно з ч. 1 ст. 184 ЦПК України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.

Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (ч. 1, 4 ст. 12 ЦПК України).

Згідно з положеннями частини третьої статті 13ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Як встановлено статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Суд застосовує при розгляді справ Конвенцію прозахист правлюдини іосновоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права (ч. 4 ст. 10 ЦПК України).

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод 1950 року щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28 жовтня 1998 року та «Круз проти Польщі» від 19 червня 2001 року. У вказаних рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним; воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує врегулюванню з боку держави.

Суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження (ч. 1 ст. 187 ЦПК України).

Проаналізувавши подану Товариством з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Березань-Центр» позовну заяву, приходжу до висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху у зв`язку з тим, що вона подана з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України.

В силу вимог п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, серед іншого, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Разом з тим, позовна заява не містить відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.

Відповідно доп.3ч.3ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Як передбаченоп.1ч.1ст.176ЦПК Україниціна позовувизначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується.

Як вбачається з позовної заяви, у ній зазначено ціну позову: 13 131 (тринадцять тисяч сто тридцять одна) гривня 74 копійки.

Позовні вимоги викладені таким чином: «стягнути солідарно з ОСОБА_1 та інших повнолітніх громадян, місце проживання яких зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Березань-Центр» (код ЄДРПОУ 44559398) заборгованість по оплаті послуг з управління багатоквартирним будинком в розмірі 8539,72 гривні, інфляційні втрати в розмірі 896,41 гривень, 3 % річних в розмірі 301,17 гривень, пеню в розмір 366,44 гривні, та судовий збір в розмірі 3028,00 гривень, що в загальному підсумку складає всього 13 131 74 гривень».

З аналізу викладеного вище вбачається, що до ціни позову позивач відносить і судовий збір, що суперечить нормам ЦПК України та Закону України «Про судовий збір», оскільки саме ціна позову у випадку заявлення позивачем вимог майнового характеру виступає базою для розрахунку суми судового збору, яку слід сплатити при зверненні до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Тобто, судовий збір є видом судових витрат, які в порядку ст. 141 ЦПК України підлягають розподілу між сторонами.

Отже, позивачу необхідно усунути недоліки, які має позовна заява, а саме: в позовній заяві зазначити про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін; належним чином визначити ціну позову.

За змістом статті 3ЦК України загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема, справедливість, добросовісність та розумність.

Згідно з ч. 1 ст. 44 ЦПК України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 2, 4, 12, 175, 176, 184-185, 258, 260-261 ЦПК України, суддя

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Березань-Центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком, - залишити без руху, надавши позивачу строк в 10 (десять) днів з дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків.

Роз`яснити позивачу, що в разі невиконання ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута йому.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Т. В. Дудар

СудБерезанський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення22.04.2024
Оприлюднено24.04.2024
Номер документу118520173
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —356/261/24

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кафідова Олена Василівна

Рішення від 03.12.2024

Цивільне

Березанський міський суд Київської області

Дудар Т. В.

Рішення від 03.12.2024

Цивільне

Березанський міський суд Київської області

Дудар Т. В.

Постанова від 12.08.2024

Цивільне

Березанський міський суд Київської області

Дудар Т. В.

Постанова від 12.06.2024

Цивільне

Березанський міський суд Київської області

Дудар Т. В.

Ухвала від 21.05.2024

Цивільне

Березанський міський суд Київської області

Дудар Т. В.

Ухвала від 22.04.2024

Цивільне

Березанський міський суд Київської області

Дудар Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні