Справа № 461/8979/14-к
Провадження № 1-кп/461/43/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.04.2024 року. м. Львів.
Галицький районний суду м. Львова
у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні у залі суду в м. Львові кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
У проваджені Галицького районного суду м. Львова знаходиться обвинувальний акт за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України.
Ухвалою суду від 26.09.2023 року оголошено розшук обвинуваченої ОСОБА_4 та надано дозвіл на затримання обвинуваченого з метою його приводу для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
19.04.2024 року прокурором ОСОБА_3 подане клопотання про дозвіл на затримання обвинуваченого з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Клопотання вмотивоване тим, що 26.09.2023 року ухвалою Галицького районного суду м. Львова у справі № 461/8979/14-к ОСОБА_4 оголошена у розшук, станом на 19.04.2024 року обвинувачену не доставлено до суду для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просить таке задовольнити.
Частиною 1 ст.188 КПК України передбачено, що прокурор має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Згідно з частиною 2 ст.188 КПК України, клопотання про дозвіл на затримання з метою приводу може бути подане одночасно з поданням клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Відповідно до ст. 189 КПК України, суд не має права відмовити в розгляді клопотання про дозвіл на затримання з метою приводу обвинуваченого, навіть якщо існують підстави для затримання без ухвали суду про затримання з метою приводу.
Положеннями п.1 ч.7 ст.42 КПК України визначено обов`язок обвинуваченого прибути за викликом до суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк - заздалегідь повідомити про це суд.
Проте, у раніше призначені судові засідання у вказаному кримінальному провадженні на виклики суду ОСОБА_4 не з`явилася, причини цього суду не повідомила, її фактичне місце перебування на даний час не відоме. Крім того, обвинувачену оголошено в розшук.
Згідно з ст. 191 КПК України, затримана на підставі ухвали слідчого судді, суду особа не пізніше 36 (тридцяти шести) годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до слідчого судді, суду, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу. Службова особа, яка на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання затримала особу, зобов`язана негайно вручити їй копію зазначеної ухвали. Уповноважена службова особа (особа, якій законом надане право здійснювати затримання), яка затримала особу на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання або у якої під вартою тримається особа, щодо якої діє ухвала про дозвіл на затримання, негайно повідомляє про це слідчого, прокурора, зазначеного в ухвалі.
Враховуючи викладене, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд приходить до висновку, що обвинувачена ухиляється від явки до суду чим перешкоджає розгляду кримінального провадження, крім того обвинувачену оголошено у розшук, а тому з метою забезпечення судового розгляду кримінального провадження суд вважає за необхідне надати дозвіл на її затримання з метою приводу до суду для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою та подальшого розгляду кримінального провадження.
Керуючись ст.ст. 177, 188, 189, 190, 191, 200, 369 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на затримання обвинуваченої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою її приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Строк дії ухвали шість місяців з дати постановлення ухвали.
Затримана особа на підставі ухвали суду не пізніше 36 годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до суду, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу.
Виконання ухвали доручити Львівському районному управлінню поліції №1 ГУ НП у Львівській області.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Галицької окружної прокуратури міста Львова №1 ОСОБА_3 , адреса: АДРЕСА_1 , телефон: НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2
Ухвала втрачає законну силу 19.10.2024 року.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя ОСОБА_1 .
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2024 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 118535817 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти правосуддя Невиконання судового рішення |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Юрків О. Р.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Іваненко Ігор Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні