Справа №293/407/24
Провадження № 2/293/259/2024
УХВАЛА
23 квітня 2024 рокуселище Черняхів
Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Збаражський О.М., розглянувши позовну заяву керівника Коростишівської окружної прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) про конфіскацію земельних ділянок сільськогосподарського призначення,-
ВСТАНОВИВ:
18.03.2024 керівник Коростишівської окружної прокуратури Житомирської області звернувся до суду із вказаним позовом, за змістом якого просить припинити право власності громадянки Чеської Республіки ОСОБА_1 на земельну ділянку з кадастровим номером 1825686600:08:002:0020 площею 0,4569 га, на земельну ділянку з кадастровим номером 1825686600:02:000:0050 площею 3,8188 га, та на земельну ділянку з кадастровим номером 1825686600:02:002:0449 площею 0,6767 га, шляхом їх конфіскації на користь держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області та стягнути з відповідача на користь Житомирської обласної прокуратури сплачений судовий збір у розмірі 8052 гривень.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.03.2024, справа №293/407/24 передана на розгляд судді Збаражського О.М.
Ухвалою суду від 21.03.2024 позовну заяву залишено без руху з наданням строку для усунення недоліків. 29.03.2024 позивач подав до суду заяву про усунення недоліків.
На виконання вимог ч. 6 ст.187 ЦПК України, судом направлено запит до УДМС України в Житомирській області щодо отримання відомостей про місце реєстрації відповідача. 19.04.2024 до суду надійшов лист УДМС України в Житомирській області, згідно якого відомостей про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не встановлено.
Згідно ч. 10 ст. 187 ЦПК України, якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі.
Позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст.175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Враховуючи предмет та підстави позову, відповідно до вимог ст.19 ЦПК України, розгляд справи слід проводити за правилами загального позовного провадження.
Як встановлено із позовної заяви, відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 виданий 14.01.2010 м. Соколов Чеської Республіки, зареєстрована та проживає на території Чеської Республіки, за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до вимог ст.12 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.
Згідно ч.1 ст.498 ЦПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Статтею 80 Закону України «Про міжнародне приватне право» передбачено, що у разі якщо при розгляді справи з іноземним елементом у суду виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд може направити відповідне доручення компетентному органу іноземної держави в порядку, встановленому процесуальним законом України або міжнародним договором України.
Відносини між Україною та Чеською Республікою щодо отримання правової допомоги та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, регулюються Договором між Україною і Чеською Республікою про правову допомогу в цивільних справах, який ратифіковано Законом №2927-III (2927-14) від 10.01.2002.
Відповідно до ст.3 зазначеного Договору, органи юстиції Договірних Сторін взаємно надаватимуть правову допомогу в цивільних справах відповідно до умов цього Договору. З питань надання правової допомоги відповідно до цього Договору органи юстиції Договірних Сторін здійснюють зносини через свої центральні органи. Центральні органи можуть домовитися стосовно того, що органи юстиції Договірних Сторін зноситимуться між собою безпосередньо.
Враховуючи, що відповідач ОСОБА_1 проживає на території Чеської Республіки, суд вважає за необхідне направити судове доручення про вручення їй документів, зокрема позовної заяви та доданих до неї документів, копії ухвали про відкриття провадження у справі, та про з`ясування, чи визнає вона позовні вимоги, а також про отримання документів від відповідача, а тому слід звернутися до органу юстиції Чеської Республіки із судовим дорученням про надання правової допомоги, з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення.
Відповідно до частини 3 статті 499 ЦПК України, судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Згідно із п.12 ч.1 ст.253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 8 частини першої статті 252 цього Кодексу, - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Оскільки для виконання судового доручення потрібен значний проміжок часу, суд вважає, що провадження у справі слід зупинити до надходження відповіді від компетентного органу іноземної держави, щодо виконання судового доручення.
Керуючись ст.ст. 187, 252, 260-261, 498 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом керівника Коростишівської окружної прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області до ОСОБА_1 про конфіскацію земельних ділянок сільськогосподарського призначення.
Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 09 жовтня 2024 року о 10 год. 00 хв., резервну дату підготовчого засідання призначити на 12 листопада 2024 року о 10 год. 00 хв. Підготовче засідання відбудеться у приміщенні Черняхівського районного суду Житомирського області (Житомирська область, с-ще Черняхів, вул. Слобідська, 1).
Встановити відповідачу строк у 15 календарних днів з дня отримання даної ухвали, для подання суду відзиву на позовну заяву, оформленого у відповідності з вимогами ст.178 ЦПК України, із долученням до нього доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документів що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання ним відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. Роз`яснити відповідачу його право пред`явити зустрічний позов у строк, встановлений судом для подання відзиву.
Встановити позивачу строк у 10 календарних днів з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу строк у 10 календарних днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення на відповідь на відзив, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Зобов`язати позивача у строк до 23 травня 2024 року подати до Черняхівського районного суду Житомирської області в двох примірниках завірений переклад на чеську мову позовної заяви з доданими до неї документами.
Звернутись з судовим дорученням про надання правової допомоги до органу юстиції Чеської Республіки, згідно якого доручити компетентному суду Чеської Республіки:
1. Вручити відповідачу ОСОБА_1 , яка проживає на території Чеської Республіки за адресою: АДРЕСА_1 , копію даної ухвали, копію позовної заяви з доданими до неї документами, виклик (повідомлення) про день судового розгляду. У разі відсутності відповідача ОСОБА_1 за зареєстрованою адресою проживання, - встановити місце її проживання або тимчасового перебування, місце роботи у визначений законодавством Чеської Республіки спосіб, або іншу адресу, за якою може бути вручено документи.
2. Повідомити відповідача ОСОБА_1 про дату підготовчого засідання на 09 жовтня 2024 року о 10 год. 00 хв., резервну дату підготовчого засідання на 12 листопада 2024 року о 10 год. 00 хв., що має відбутися в приміщені Черняхівського районного суду Житомирського області (Житомирська область, с-ще Черняхів, вул. Слобідська, 1).
3. Допитати відповідача ОСОБА_1 з наступних питань:
- Чи визнає відповідач позов, повністю або частково, в якій частині? Якщо не визнає, то якими доказами може спростувати повідомлені позивачем обставини?
- Які інші фактичні обставини, що можуть мати значення для вирішення спору, може повідомити відповідач? Чи бажає надати суду докази по справі?
- Чи бажає бути присутньою при розгляді справи та чи не заперечує проти розгляду справи у її відсутності? Якщо відповідач бажає бути присутньою при розгляді справи, то на які засоби зв`язку (телефон, електронна пошта тощо) їй може бути надіслано судову повістку про виклик в суд?
4. Запропонувати відповідачу ОСОБА_1 надати письмовий відзив (письмові пояснення, заперечення проти позову або заяву про визнання позову), докази; прийняти від відповідача ОСОБА_1 письмові документи, які вона вважає за потрібне долучити до справи.
Всі складені документи за результатами виконання міжнародного судового доручення про надання правової допомоги направити на адресу Черняхівського районного суду Житомирської області через органи юстиції Договірних Сторін - України та Чеської Республіки.
Провадження у цивільній справі №293/407/24 зупинити до надходження відповіді від іноземного суду на судове доручення про надання правової допомоги.
Копію ухвали надіслати сторонам. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному вебпорталі судової влади України за веб-адресою https://cr.zt.court.gov.ua.
Запропонувати учасникам справи подавати до суду необхідні документи (заяви, клопотання, пояснення, тощо), в електронній формі з використанням офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти, засвідчивши документи кваліфікованим електронним підписом, або через підсистему Електронний суд. Суд звертає увагу, що реєстрація у підсистемі Електронний суд (https://cabinet.court.gov.ua/login) дозволяє учаснику процесу надсилати документи до суду, а також отримувати усі процесуальні документи, постановлені судом.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Олег ЗБАРАЖСЬКИЙ
Суд | Черняхівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2024 |
Оприлюднено | 24.04.2024 |
Номер документу | 118538758 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Черняхівський районний суд Житомирської області
Збаражський О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні