Комінтернівський районий суд м.Харкова
Номер провадження № 1-кп/641/393/2024 Справа № 641/7043/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2024 року м. Харків
Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участі прокурора - ОСОБА_2 ,
обвинуваченого - ОСОБА_3 ,
захисника - ОСОБА_4 ,
секретаря судового засідання - ОСОБА_5 ,
при розгляді у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові кримінального провадження, відомості про кримінальне правопорушення у якому внесені до ЄРДР за № 42022222130000181 від 14.12.2022 року за обвинуваченням ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 369-2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду знаходиться кримінальне провадження, відомості про кримінальне правопорушення в якому внесені до ЄРДР за № 42022222130000181 від 14.12.2022 року за обвинуваченням ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Від представника власника майна - ОСОБА_6 надійшло клопотання про скасування арешту з тимчасово вилученого майна, яке перелічене в клопотанні за адресою: АДРЕСА_1 , який був накладений ухвалою слідчого судді Харківського районного суду Харківської області від 31 серпня 2023 року.
В обґрунтування клопотань зазначено, що власник майна - ОСОБА_7 був допитаний, як свідок, більш ніяких процесуальних дій за його участі не проводилося, право ознайомлення з матеріалами справи в нього відсутнє. Вважаючи, що всі необхідні слідчі дії в цьому кримінальному провадженні проведено, тобто, необхідність обмеження права власності третіх осіб, якими є ОСОБА_7 (і її чоловік - ОСОБА_8 , виходячи з принципу спільної сумісної власності подружжя) відсутня. Матеріалами кримінального провадження, жодним чином не доведено причетність ОСОБА_8 та ОСОБА_7 до обставин вчинення кримінального правопорушення описаного в фабулі, не надано жодних процесуальних документів на підтвердження причетності ОСОБА_8 та ОСОБА_7 до вчинення кримінального правопорушення. В матеріалах кримінального провадження не зазначено яке відношення має ОСОБА_8 та ОСОБА_7 до вчинення кримінальних правопорушень, не наведено жодного доказу вчинення останніми вказаних протиправних дій. Зазначене вказує на те, що майно вилучене у ОСОБА_8 та ОСОБА_7 не є об`єктом кримінальних протиправних дій або набутим протиправним шляхом, тобто не відповідає критеріям, зазначеним в ст. 98 КПК України.
Прокурор не заперечував проти задоволення клопотання та скасування арешту майна.
Обвинувачений ОСОБА_3 та його захисник - адвокат ОСОБА_4 не заперечували проти скасування арешту майна.
Суд, заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали клопотань про скасування арешту, дійшов висновку про повернення клопотань, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Згідно ухвали слідчого судді Харківського районного суду Харківської області від 31.08.2023 року накладено арешт на вилучене майно за адресою: АДРЕСА_1 , яке перелічено в письмовому клопотанні представника власника майна ОСОБА_6 .
Пунктом 13 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.04.2013р. № 223-559/0/4-13 «Про деякі питання здійснення слідчим суддею суду першої інстанції судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження» встановлено, що розгляд питання щодо скасування заходів забезпечення кримінального провадження здійснюється у порядку, передбаченому статтями 147, 158, 174 КПК. Слідчий суддя скасовує ці заходи забезпечення лише у випадках: визнання доводів особи, яка не була присутня при прийнятті рішення про накладення грошового стягнення, щодо безпідставності застосування такого заходу обґрунтованими. Рішення за результатами розгляду клопотання про скасування ухвали про накладення грошового стягнення оскарженню не підлягає; надходження від підозрюваного/обвинуваченого, його захисника, законного представника, іншого власника чи володільця майна клопотання про скасування повністю або частково арешту майна, якщо зазначені особи: 1) не були присутні при розгляді питання про арешт майна; 2) доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу минула потреба; 3) доведуть, що арешт накладено необґрунтовано.
Відповідно до п. 2.6 Узагальнення судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07 лютого 2014 року при накладенні арешту на майно слід перевіряти наявність - належних підстав для арешту майна; - доказів, що вказують на вчинення особою чи особами, на майно яких слідчий просить накласти арешт, кримінального правопорушення; - встановлення розміру шкоди та питання щодо наявності цивільного позову, та співрозмірність обмеження права власності; - відповідність клопотання слідчого вимогам ст. 171 КПК; - чи накладається арешт на майно особи, яка не є підозрюваним у кримінальному провадженні.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі «Ісмаїлов проти Росії» від 06.11.2008 року, де вказувалися порушення ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, в якому зазначено, що кожна фізична та юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше, як в інтересах суспільства на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права».
Між тим, статтею 28 КПК України передбачено, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Критерії для визначення розумності строків кримінального провадження визначені ч. 3 ст. 28 КПК України, однак він має бути об`єктивно необхідним для прийняття процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.
Відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини, продовження заходів забезпечення кримінального провадження, як упродовж досудового розслідування так і судового розгляду, ґрунтується на презумпції, що з перебігом ефективного розслідування справи та її судового розгляду зменшуються ризики, які стали підставою для застосування заходу забезпечення кримінального провадження, відповідно зі спливом певного часу орган досудового розслідування має навести додаткові доводи в обґрунтування наявних ризиків, що залишаються та їх аналіз, як підстави для подальшого втручання у права особи в тому числі щодо позбавлення або обмеження права власності.
Окрім того, Європейський суд з прав людини через призму своїх рішень неодноразово акцентував увагу на тому, що володіння майном повинно бути законним (див. рішення у справі "Іатрідіс проти Греції" [ВП], заява N 31107/96, п. 58, ECHR 1999-II). Вимога щодо законності у розумінні Конвенції вимагає дотримання відповідних положень національного законодавства та відповідності принципові верховенства права, що включає свободу від свавілля (див. рішення у справі "Антріш проти Франції", від 22 вересня 1994 року, Series А N 296-А, п. 42, та "Кушоглу проти Болгарії", заява N 48191/99, пп. 49 - 62, від 10 травня 2007 року). Будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечити "справедливий баланс" між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідність досягнення такого балансу відображена в цілому в структурі статті 1 Першого протоколу. Необхідного балансу не вдасться досягти, якщо на відповідну особу буде покладено індивідуальний та надмірний тягар (див., серед інших джерел, рішення від 23 вересня 1982 року у справі "Спорронг та Льонрот проти Швеції", пп. 69 і 73, Series A N 52). Іншими словами, має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, яку прагнуть досягти (див., наприклад, рішення від 21 лютого 1986 року у справі "ОСОБА_5 та інші проти Сполученого Королівства", n. 50, Series A N 98).
Виходячи з даних, що були здобуті під час розслідування кримінального провадження, а також тієї обставини, що однією з засад кримінального провадження є змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає доведеною ту обставину, що потреба в арешті майна відпала, оскільки прокурор не заперечував проти задоволення клопотання, відтак клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 171, 174, 372 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника власника майна - ОСОБА_6 про скасування арешту майна - задовольнити.
Скасувати арешт, що був накладений ухвалою слідчого судді Харківського районного суду Харківської області від 31 серпня 2023 року № 635/6752/23 на тимчасове вилучене майно за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- Флеш носії «Transcend 26B» в чорно червоному корпусі з наліпкою (PSP2050933);
- Два флеш носія до пакету PSP 2050931;
- П`ять посвідчень волонтера;
- Папка з документами ХБФ «ПОКРОВ» бордового кольору;
- Ноутбук «Mak BOOK Pro» Jerial: FK49X5XW9Y в сумці сірого кольору «wiwu» до пакету WAR 1802295;
- Картонна коробка, в якій знаходиться - моноблок;
- Бланки фонду «Покров» на 21 аркуші порожні, з кольоровим друком;
- Звернення до владики Греко-католицької церкви у Ватикані на трьох аркушах;
- Договір про надання правової допомоги з ОСОБА_9 від 08.08.2022 на чотирьох аркушах;
- Протокол № 1 від 04.12.2010 ХБФ «Покров»;
- Наказ № 1 від 07.02.2011 ХБФ «Покров» на 1 аркуші;
- Рішення № 1 засновника ХБФ «Покров» від 07.12.2010 на 1 арк;
- Протокол №2 загальних зборів ХБФ «Покров» від 05.08.2011 на 1 арк;
- Відомість про засновників ХБФ «Покров» на 1 арк;
- Відомість про склад керівних органів ХБФ «Покров» на 1 арк;
- Протокол № 3 загальних зборів ХБФ «Покров» від 07.12.2012 на 2 арк;
- Наказ на призначення на посаду президента ХБФ «Покров» на 1 арк;
- Протокол засідання правління ХБФ «Покров» від 03.11.2012 на 1 арк;
- Протокол засідання правління ХБФ «Покров» від 01.08.2011 на 2 арк;
- Подяки президенту фонду на 2 арк;
- Рішення № 7 ХБФ «Покров» від 07.02.22 на 1 арк, з двома копіями на 2 арк.;
- Повідомлення від 20.09.2011 на 1 арк;
- Рішення № 7 від 07.01.2022 на 1 арк;
- Протокол загальних зборів № 1/07 від 13.07.2022 на 1 арк;
- Витяг з реєстру неприбуткових установ та організацій, код 37461710, дата видачі 22.07.2022 на 1 арк;
- Виписка з ЄДРПФ ФОП та ПФна 1 арк;
- Опис документів на 1 арк;
- Рішення № 13/07 від 13.02.2022 на 1 арк;
- Статут благодійної організації ХБФ «Покров» на 12 арк;
- Статут ХБФ «Покров» на 8 арк;
- Виписка з ЄДР на 1 арк;
- Довідка від 26.03.2013 на 1 арк;
- Повідомлення про взяття на облік на 1 арк;
- Довідка про взяття на облік платників податків на 1 арк;
- Рішення № 567 від 19.01.2012 на 1 арк;
- Три квитанції з банку;
- Довідка з реєстру на 1 арк;
- Повідомлення від 18.11.2011 на 1 арк;
- Свідоцтво про реєстрацію благодійної організації від 02.11.2011 на 1 арк;
- Довідка на 1 арк;
- Податкова декларація ХБФ «Покров» за 2021 рік на 8 арк;
- Договір №37461710-27/05/22 на 8 арк;
- Договір № 37461710_22/06/22 на 14 арк;
- Повідомлення від 20.05.22 на 2 арк;
- Заява на вступ до составу Учасників БОХБО «Покров» від ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на 1 арк;
- Рішення № 22/07 від 22.07.2022 на 1 арк, про прийняття ОСОБА_10 до ХБФ «Покров»;
- Дві копії паспорту громадянина України ОСОБА_10 на 4 арк;
- Копія ідентифікаційного коду ОСОБА_10 на 1 арк.;
- Договір № 11/07/2023 від 03.07.2023 про здійснення волонтерської діяльності громадянином ОСОБА_11 та ХБФ «Покров» без підписів та печатях на 1 арк;
- Пропозиція щодо виїзду за межи України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану до листа від 17.08.2023 на 1 арк. без печаток та підписів;
- Лист ХБФ «Покров» начальникові Харківської обл. військ. адм. про перетин кордону на 2 арк;
- Лист ХБФ «Покров» до начальника Харківської ОВА від 11.08.2023 з пропозицією про перетин кордону на 3 арк;
- Лист ХБФ «Покров» до начальника Харківської ОВА від 17.08.2023 з пропозицією про перетин кордону на 3 арк;
- Лист начальнику Львівської митниці від 09.08.2023 на 1 арк.;
- Два флеш носія Kingston 2566 B, в корпусі чорно-зеленого кольорів «Apacer» в корпусі чорного кольору ідентифікуючими даними: Kingston 2566 B - DTXM/2566 B C 7102-662 A DOLF 5V OS 9494877 «APACER 646ВАР646А1125В 19222530 1501»;
- Флеш носій в чорно червоному корпусі з поміткою зеленого кольору з написом «№1.87 ГБ» що не розбірливим написом: ідентифікуючі данні: «Transend 20 B»;
- Мобільний телефон в силіконовому чохлі синього кольору, IMEI НОМЕР_1 IMEI 2: НОМЕР_2 , серійний номер JYVD4 FQ10G, IPhone 14 Pro Max, з сімкартою за номером НОМЕР_3 ;
- MacBook Pro Serial: FK 119Х5 XW9Y сірого кольору в сумці сірого кольору «WIWU»;
- Мобільний телефон Iphone, model A1530, IMEI: НОМЕР_4 ;
- Мобільний телефон Iphone 7 plus, IMEI: НОМЕР_5 ;
- Мобільний телефон Iphone 13 Pro Max, IMEI: НОМЕР_6 , IMEI: НОМЕР_7 ;
- 5 посвідчень волонтера в бордових кольорах з написом золотистого кольору «УКРАЇНА, ПОСВІДЧЕННЯ ВОЛОНТЕРА», які є порожніми без зазначення даних, в одному в частині з лівого боку мається частковий напис ручкою чорного кольору «Християнський благодійний фонд «Покров»;
- Євро купюри номіналом по 100: S 18213528473; S 26599034023; Х 15336944514; N 21086855247; N 23041156014; HС 4019320135; VA 2304407675; EN 8010743531;
- Номіналом 50 євро: UD 7484980761; ZB 4483536954 UD 6518216115; VB 5143685455 SD 1260365609; PB 1455842599 EB 9992112372; EB 9973190241 S 55363174189; ZB 4793772829 S 73300403477; X 51175482086 X 04934145512; P 30641419198 S 46652654815; V 46636757815 P 32360484187; P 30641419684 Z 76959852291 - загалом 8 (вісім) купюр по 100 євро, загалом 19 (дев`ятнадцять) купюр по 50 євро на суму 1750 євро;
- грошові кошти долари США купюри номіналом по 100: HB 77806976 E; MF 97325496 D LF 51652311 E; LB 07625493 U LB 88958132 L; LB 46996974 R LA 15559928 B; LB 89168606 Q MB 29804728 G; LB 70317430 C JL 08500944 B ; PB 52663568 I PB 52663565 I; LF 60309869 G ME 68738516 B; NF 97902148 A PF 94084606K; PF 51799552 H MB 38324167 B; LB 54580676 F PB 31240666 I; MB 22179616 M MF 45119027 F; PF 94084605 K LF 70550751 J; LF 70550750 J KB 16175523 M; KB 16175524 M HB 60093935 A; KE 27225979B KK 85985249 C; KB 69851903 M KK 63325318 C; HJ 81611259 A KB 74591135J; HC 47774080 A KB 07459136 L; KB 38846544 F HJ 28965063 A; HF 61424910 A HE 52455937 C; HI 48871558 A КВ 47326595 F; DA 19281699 A HB 84485868 I; KF 62061998A KF 38298514 C - загалом 47 купюр на суму 4700 доларів США, долари США номіналом по 100 доларів;
- Грошові кошти в гривнях номіналом по 500 гривень: ХГ 5531197; АС 1765032 ЄЖ 9892717; ВЕ 8282628 АЄ 4727764; ЕГ 0115388 ЄД 0019022; АЗ 5940950 ХГ 8820452; ХС 2424071 ЕА 9896227; ББ 8372503 ЗВ 5217150; СЗ 8631202 ЕN 3946557; ХД 0525067 ЗА 0086664; ББ 9318496 ЄИ 0874616; АМ 0844260 АП 5991193; АЕ 4445520 ЄА 7647521; АМ 4040184 ЄА 3839228; ЗА 6245936 ХВ 5896219; ЗВ 0814185 ХД 3836334; АП 3004788 ЄА 7647512; ГЛ 0478597 ЄЕ 7672478; ЄА 7647515 АК 68451231; АЛ 9270517 ГК 7534679; АП 9259924 ЄА 6842167; ББ 1602144 ХГ 8086196; ГЛ 8896489 ЗА 2449768; ЄЄ 1323001 АП 7474738; АП 8361582 ГЛ 2383223; ЦБ 6877903 ГЛ 2383221; ГЛ 2383224 ГЛ 7094774; ВД 6723191 АП 1602140; АК 4140589 ЕЖ 9697263; ЄВ 6319445 ВА 6511004; АГ 4570049 ГЛ 5908610; ХА 9037263 ФЖ 2591032; СЗ 5829562 СЗ 9649783; УИ 6180745 СД 8920032; ЛА 0459870 ФГ 6305537; ЗГ 0897655 ЗИ 0732406; ЗБ 9733389 СБ 2816361; ФГ 9607188 ЛВ 4466315; СБ 0494128 СБ 7011708; ЗД 5705476 ЗД 3479701; МА 7112122 ВЗ 6478831; УД 6223469 ВЖ 2977288; ФБ 5366307 ФЖ 6094726; ВЗ 6338209 ЛД 384 1638; ФД_____7953 ВЗ 0791759; ЛИ 0443503 ЛВ 8594448; СГ 5218104 НБ 5879481; ЛД 9256051 ХЖ 9136230; ГА 4607649 ЕД 1800126; ББ 4926868 ХЄ 2515874; АМ 2116207 ХГ 5084236; ЄИ 4601212 ЗГ 3829486; ЕД 8303257 ЯБ 8400789; ВЄ 4333171 ВМ 3357852; ЕВ 1908841 ХД 8019704; ВИ 9411510 ВД 7988694; ЕГ 3467293 ЦА 8104931; ЕД 0408292 ЄИ 7788154; АИ 9845281 ВЗ 2716825; ЕИ 9921763 АП 8060222; ЗВ 9473749 ЕИ 3166092; АД 9300793 ВБ 1304169; БА 6956690 АР 0724593; ЄГ 5103682 ВЖ 8749119; АА5635164 ЗГ 5579972; ГА 9738121 ХЗ 6827305; ХБ 2435465 ЄБ 8648704; ЄГ6761191 АЖ 9312607; ХБ 3317418 ЕИ 0491940; ЕЄ9439005 ВЕ 9775078; ЄИ 5347054 ХА 3878592; ЕД 0206293 ЕВ 0787474; АВ 3549791 - загальною кількістю 143 (сто сорок три) купюри номіналом по 500 гривень;
- Купюри номіналом по 1000 гривень: АТ 2521864; АТ 2521874 АТ 2521875; АТ 2521876 АТ 2521877; АТ 2521878 АТ 2521879; АТ 2521880 АТ 2521881; АТ 2521882 АТ 2521883; АТ 2521884 АТ 2521887; АТ 2521888 АТ 2521889; АТ 2521890 АТ 2521891; АТ 2521892 АТ 2521893 - загальна кількість 19 (дев`ятнадцять) купюр номіналом по 1000 гривень;
- п`ять купюр номіналом по 200 гривень: ЕЄ 9069466; ДД 1565895 СА 2528862; JX 4429413 ТИ 9957972 п`купюр номіналом по 200 гривень, загальна сума 92500 (дев`яносто дві тисячи п`ятсот грн.), яке належить власникам - ОСОБА_8 та ОСОБА_7 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя- ОСОБА_1
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2024 |
Оприлюднено | 24.04.2024 |
Номер документу | 118543465 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації Незаконне переправлення осіб через державний кордон України |
Кримінальне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Богдан М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні