Справа № 630/319/24
Провадження № 2-о/630/30/24
УХВАЛА
22 квітня 2024 року м.Люботин
Суддя Люботинського міського суду Харківської області Зінченко О.В., розглянувши можливість відкриття провадження за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , про визнання особи недієздатною,
ВСТАНОВИВ:
Представник заявника звернувся до Люботинського міського суду Харківської області з заявою, в якій просить:
- визнати недієздатною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . РНКОПП НОМЕР_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
- призначити по справі судово психіатричну експертизу стану здоров`я ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 . РНКОПП НОМЕР_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Суд, дослідивши матеріали заяви, вважає її такою, що підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Як вбачається з положень ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 299 ЦПК України справи про визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування.
Між тим в поданій заяві заявником не зазначено серед зацікавлених осіб, особу, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та відомості про неї, батька, який зазначений у свідоцтві про народження ОСОБА_3 , та орган опіки та піклування, представлений належною юридичною особою.
Частиною 1 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України зазначено, що суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Таким чином, заявнику необхідно надати уточнену заяву з зазначенням даних про особу, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною з відповідними відомостями про неї, та всіх заінтересованих осіб, які можуть бути залучені у справі з відповідними відомостями про них.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , особа стосовно якої розглядається заява ОСОБА_4 про визнання особи недієздатною залишити без руху.
Надати заявнику та його представнику строк у п`ять днів з часу отримання ухвали для усунення недоліків, та роз`яснити, що у разі не усунення недоліків, а також неподання про це відповідних документів, заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 261 ЦПК України з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяО. В. Зінченко
Суд | Люботинський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2024 |
Оприлюднено | 24.04.2024 |
Номер документу | 118543537 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Люботинський міський суд Харківської області
Зінченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні