ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
іменем України
Справа № 216/1753/22
Провадження № 1-кп/210/17/24
24 квітня 2024 року
Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:
головуючого-судді: ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,
прокурора: ОСОБА_3 ,
обвинуваченого: ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченого, - адвоката: ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.185 ч.3 КК України, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022041230000357 від 01 квітня 2022 року, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває вищевказане кримінальне провадження.
24 квітня 2024 року у судовому засіданні обвинуваченим ОСОБА_4 огли заявлено усний відвід прокурору, котрий вмотивовано як на думку обвинуваченого упередженим ставленням прокурора до нього.
Захисник обвинуваченого підтримав заявлений відвід.
Прокурор проти заявлено відводу заперечував в силу його необґрунтованості.
Вислухавши думку учасників процесу, суд приходить до наступних висновків.
Згідно ч.2 ст.81 КПК України, відводи (прокурору) під час досудового розслідування розглядає слідчий суддя, а під час судового провадження - суд, який його здійснює.
Відповідно до положень ст.77 КПК України, прокурор не має права брати участь у кримінальному провадженні якщо: він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, членом сім`ї або близьким родичем сторони, заявника, потерпілого, цивільного позивача або цивільного відповідача; він брав участь у цьому провадженні як слідчий суддя, суддя, захисник або представник, свідок, експерт, спеціаліст, перекладач; він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах кримінального провадження або існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в його неупередженості.
Згідно ч.5 ст.80 КПК України, відвід повинен бути вмотивованим.
Таким чином, з аналізу вказаних вимог Закону вбачається, що заява про відвід може бути задоволена виключно у тому випадку, коли у заяві вмотивовано, тобто обґрунтовано, з наданням відповідних підстав чи доказів, заявлено про наявність обставин, які викликають сумнів у неупередженості прокурора.
При цьому, суд вважає, що заявник, обвинувачений ОСОБА_4 не надав та не навів суду доказів та обставин в обґрунтування заявленого відводу.
Крім того, щодо посилань обвинуваченого на вплив прокурором на міру покарання, котра може загрожувати обвинуваченому, суд вважає за доцільне зазначити, що покарання обвинуваченому у випадку визнання його вини призначається саме судом, а прокурор при виступі у судових дебатах лише висловлюється щодо необхідної як на його думку міри покарання, а тому у задоволенні відводу слід відмовити.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.77, 81 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Усну заяву обвинуваченого ОСОБА_4 про відвід прокурора, подану в рамках розгляду кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.185 ч.3 КК України, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022041230000357 від 01 квітня 2022 року, - залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2024 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 118579561 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Вікторович Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні