Справа №760/28718/23
2/760/3506/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.02.2024 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Верещінська І.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства Транспортного агентства Ікарус, треті особи: Головне управління Держпродспоживслужби у Київській області, Головне управління Національної поліції в Київській області про захист прав споживачів, відшкодування моральної шкоди за порушення честі, гідності та ділової репутації, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Приватного підприємства Транспортного агентства Ікарус, просив суд притягнути перевізника ПП Транспортне агенство Ікарус до відповідальності, принести публічні вибачення та та стягнути моральну шкоду.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд приходить до наступного.
Так, зі змісту заявлених позовних вимог слідує, що дані правовідносини випливають із договору, пов`язаного з перевезенням, оскільки позивач, скориставшись послугами перевізника Приватного підприємства Транспортного агентства Ікарус, уклав публічний договір про надання послуг з організації перевезення.
Згідно з вимогами ч. 5 ст. 28 ЦПК України позови про захист прав споживачів можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.
Відповідно до ч. 4 ст. 30 ЦПК України позови до перевізників, що виникають з договорів перевезення вантажів, пасажирів, багажу, пошти, пред`являються за місцезнаходженням перевізника.
Частиною 16 ст. 28 ЦПК України передбачено, що позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
Тлумачення частин п`ятої та шістнадцятої статті 28, частини четвертої статті 30 ЦПК України свідчить, що правила підсудності справ за вибором позивача не поширюються на позови, які підлягають пред`явленню за правилами виключної підсудності.
Відповідно до п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009 року № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» правила виключної підсудності діють також у випадках пред`явлення кількох позовних вимог пов`язаних між собою, якщо на одну з них поширюється виключна підсудність». Якщо після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявиться, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності, суд передає справу на розгляд належному суду незалежно від волевиявлення сторін.
В роз`ясненнях, даних в абз. 3 п. 41 Постанови Пленуму ВСС України «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» № 3 від 01.03.2013 року, зазначено, що у разі конкуренції правил підсудності мають застосовуватися правила виключної підсудності.
Таким чином, оскільки між сторонами у справі виникли правовідносини з приводу перевезення, тому відповідно до вказаної вище норми процесуального права цей спір повинен розглядатися за місцезнаходженням перевізника Приватного підприємства Транспортного агентства Ікарус (Київська область, м. Біла Церква, вул. Молодіжна, 22а) у Білоцерківському міськрайонному суді Київської області.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За таких обставин, суд вважає за необхідне передати зазначену цивільну справу до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області для розгляду.
Керуючись ст.ст. 27, 28, 30, 31, 352, 354 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Транспортного агентства Ікарус, треті особи: Головне управління Держпродспоживслужби у Київській області, Головне управління Національної поліції в Київській області про захист прав споживачів, відшкодування моральної шкоди за порушення честі, гідності та ділової репутації передати на розгляд за підсудністю до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області (м. Біла Церква, вул. Павла Скоропадського, 4а).
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга буде подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.
Суддя І.В. Верещінська
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2024 |
Оприлюднено | 26.04.2024 |
Номер документу | 118611836 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Верещінська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні